خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

راز و رمزهای فرهنگ عاشورا

محصول جدید

بررسی و مقایسه صلح امام حسن(ع) با سکوت امام صادق و پذیرش ولایتعهدی امام رضا(ع) و قیام امام حسین وارد نهضت و قیام امام حسین(ع) شده و برخی مطالب نو و بکر

جزییات بیشتر

230,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نویسنده/ نویسندگان :حاج شیخ ایوب نظری
تعداد صفحات :319
نوبت چاپ :پنجم
سال چاپ :1395
شمارگان :1500
زبان :فارسی
ویراست :دوم
قطع کتاب :رقعی
جلد :شومیز
نوع کاغذ :تحریر
چاپ متن :تک رنگ
شابك :9786005869361

اطلاعات بیشتر

این کتاب در پنج فصل با عناوین از صلح امام حسین تا قیام امام حسین، از مدینه تا کربلا، از صبح تا غروب عاشورا، از شام غریبان تا خراب کردن قبر امام حسین، از کربلا تا مدینه منتشر شده است.

نویسنده کتاب راز و رمزهای فرهنگ عاشورا را با هدف آشنایی مردم به ویژه جوانان با فلسفه تاریخی قیام و نهضت امام حسین به رشته تحریر در آورده است که پس از بررسی و مقایسه صلح امام حسن(ع) با سکوت امام صادق و پذیرش ولایتعهدی امام رضا(ع) و قیام امام حسین وارد نهضت و قیام امام حسین(ع) شده و برخی مطالب نو و بکر در این کتاب ارائه کرده است.
در میان برخی پرسشهایی که در این کتاب مطرح و به آن پاسخ داده شده است می توان به این پرسشها اشاره کرد. چرا امام صادق قیام نکرد، چرا باید حادثه عاشورا را زنده نگاه داشت، چرا باید دشمنان امام حسین را لعن کرد، چرا مردم مدینه امام حسین را یاری نکردند، چرا امام حسین اهل بیت خود را همراه آورد، چرا امام خون گلوی علی اصغر را به آسمان پرتاب کرد، چرا خون گلو را به بدنش مالید، چرا اهل بیت امام حسین را از قتلگاه عبور دادند، علت دوری قبر حر از مزار شهدا، فلسفه اسارت اهل بیت، چرا عبیدالله و یزید اسرا را نکشتند.

عاشورا فرهنگی فراموش نشدنی است که برای همیشه انسان و انسانیت را مدیون خود کرده است. نگاه به فرهنگ عاشورا نگاه بر یک نیم روز و یا یک روز نیست، بلکه بررسی حادثه ای است که وقوع آن ریشه در حوادث پیشین و تحولات اجتماعی مسلمانان از زمان رحلت پیامبر اعظم (ص) تا سال 61 قمری داشته است. پیام عاشورا، زیبایی پیام آن، زیبایی حرکت آن و زیبایی قیام آن به قدری وسیع است که دامنه اش نه تنها تا امروز بلکه تا قیام قیامت امتداد خواهد داشت.

مولف این کتاب با اشاره به اینکه هنوز هم فرهنگ عاشورا جای شناخت بسیار دارد و ما در هر عصر و برای هر نسلی شاهد طرح شدن پرسشهای جدیدی هستیم که نیازمند پاسخهای جدید است.

منبع: مشرق نیوز

نقد و نظرات

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : حاج شیخ ایوب نظری

مشخصات فنی

قطع کتاب : رقعی
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

Other Features

تعداد صفحات : 319
نوبت چاپ : پنجم
سال چاپ : 1395
شمارگان : 1500
زبان : فارسی
ویراست : دوم
چاپ متن : تک رنگ
شابك : 9786005869361

نوشتن نقد و نظر

راز و رمزهای فرهنگ عاشورا

راز و رمزهای فرهنگ عاشورا

بررسی و مقایسه صلح امام حسن(ع) با سکوت امام صادق و پذیرش ولایتعهدی امام رضا(ع) و قیام امام حسین وارد نهضت و قیام امام حسین(ع) شده و برخی مطالب نو و بکر

25 محصولات دیگر در همان شاخه: