خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

ائوریپیدس

محصول جدید

پنج نمایشنامه

جزییات بیشتر

480,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نویسنده/ نویسندگان :ائوریپیدس
مترجم/ مترجمین :عبدالله کوثری
تعداد صفحات :556
نوبت چاپ :اول
سال چاپ :1395
زبان :فارسی
قطع کتاب :رقعی
جلد :گالینگور
نوع کاغذ :تحریر
شابك :9789641854661

اطلاعات بیشتر

از نمایشنامه‌نویسان یونان باستان هیچ‌یک به اندازه‌ی ائوریپیدس برای خواننده‌ی امروزی سخن گفتنی ندارد. مضامین عمده‌ی آثار او: ستمدیدگی زنان، قساوت و بیهودگی جنگ و درماندگی و ابتذال فاتحان، تعارض میان آزادی و نظم، ایمان و عقل و احکام جزمی و واقعیت، هنوز هم انسان امروزی را به خود مشغول داشته است. نمایشنامه‌های او به یاد ما می‌آرد که انسان‌بودن به چه معناست. ارسطو او را تراژیک‌ترین نمایشنامه‌نویس می‌خواند و برخی دیگر او را نخستین شاعر دموکراسی لقب داده‌اند. ائوریپیدس هنرمندی سنت‌شکن بود. او هسته‌ی اصلی اسطوره را حفظ می‌کرد اما در روایت داستان و پردازش شخصیت‌ها راه خود را می‌رفت. زمانه‌ی ائوریپیدس با ظهور فیلسوفانی چون سقراط و پروتاگوراس جهش بزرگی در فرهنگ یونان پدید آورد و این تحول در هنر آن زمان، خاصه در تراژدی‌های ائوریپیدس بازتاب یافت. او متفکری شکاک بود، ذهنی جستجوگر و خرده‌سنج داشت که با پاسخ‌های متعارف قانع نمی‌شد. بسیاری از باورهای اهل زمانه را آماج تردید و انتقاد می‌کرد و از همین روی میان مردم هم‌روزگار خود چندان محبوبیتی نداشت. قدر والای او در قرن چهارم ق.م. شناخته شد و بار دیگر در قرن بیستم در کانون توجه قرار گرفت.

مشاهده نقد کتاب ائوریپیدس در خبرگزاری شبستان

***

عبدالله کوثری

***

عبدالله کوثری، زاده ۱۳۲۵ در همدان مترجم ایرانی است. وی ادبیات آمریکای لاتین را از انگلیسی به فارسی ترجمه می‌کند. کوثری دارای مدرک کارشناسی رشته اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی است. وی بیش از پنجاه کتاب در دو رشته ادبیات و اقتصاد برگردان کرده است.

نقد و نظرات

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : ائوریپیدس
مترجم/ مترجمین : عبدالله کوثری

مشخصات فنی

قطع کتاب : رقعی
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

Other Features

تعداد صفحات : 556
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
زبان : فارسی
شابك : 9789641854661

نوشتن نقد و نظر

ائوریپیدس

ائوریپیدس

پنج نمایشنامه

4 محصولات دیگر در همان شاخه: