خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

شکوه عشق

محصول جدید

تاريخ و شعر عاشورا - مرثیه و مرثیه‌سرایی، حماسه‌های مذهبی، شعر شهادت، شعر تعزیه و اشعار نوحه، مدیحه‌سرایی و تحمیدیه ها

جزییات بیشتر

550,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نویسنده/ نویسندگان :امير اسماعيل آذر
تعداد صفحات :632
نوبت چاپ :دوم
سال چاپ :1394
زبان :فارسی
قطع کتاب :وزیری
جلد :شومیز
نوع کاغذ :تحریر
چاپ متن :تک رنگ
شابك :9789643722241

اطلاعات بیشتر

مجموعه اشعاری را که در ارتباط با مضامین دینی و برگرفته از احساس و اخلاص شاعر می‌باشد شعر دینی می‌نامیم . در این مجموعه سعی شده است به‌اختصار مرثیه و مرثیه‌سرایی، حماسه‌های مذهبی، شعر شهادت، شعر تعزیه و اشعار نوحه، مدیحه‌سرایی و تحمیدیه ها را موردنقد و بررسی قرار دهد. از دیرزمان بیان غم و اندوه گذشتگان مضمون موردعلاقه شاعران بوده است. تقریبا تمام شعرا مرثیه‌هایی را به مناسبت زمان و موقعیت‌ها سروده‌اند. مرثیه نوعی شعر برانگیخته از احساس و عواطف است و می‌تواند دارای موضوع‌های متنوع باشد. موضوع هم‌بستگی به روحیات شاعر دارد. چنین اثری نمی‌تواند به نوع خاصی اطلاق شود و یا صرفا مویه و نوحه محتوای آن را تشکیل دهد.

"شكوه عشق" مجموعه‌ اشعاری پيرامون تاريخ و شعر عاشورا است كه تاريخ عاشورا، ظهر عاشورا و ... را به نظم كشيده است. اين اشعار به گونه‌ای گردآوری شده‌اند كه جوانان و محققان می‌توانند به سادگی از آن‌ها در انجام تحقيقات و پژوهش‌هايی عاشورايی بهره‌گيری كنند.


اين كتاب علاوه بر تاريخ عاشورا، مضامينی چون نقد شعر مشهور محتشم كاشانی (باز اين چه شورش است) را نيز در بردارد»، تصريح كرد: «تاريخ تعزيه و اهميت آن در حوزه نمايش و چگونگی شكل‌گيری دسته‌های عزاداری، سينه‌زنی، زنجيرزنی و روضه‌خوانی نيز در اين كتاب شرح داده شده است. 
اثری جامع در حوزه شعر عاشورايی كه در آشنايی بيشتر جوانان با تاريخ اين حماسه عاشقانه مؤثر خواهد بود.


تاريخ شعر عاشورا از روزگار كسائی مروزی (نخستين مرثيه‌سرای اهل بيت(ع) در تاريخ ادبيات) تا امروز به همراه تمام اشعار هنری شاعران در اين كتاب گردآورده شده است.
از مرگ معاویه آغاز شده و تاریخ مدون و قابل اعتماد از جنبه های تحقیقی و گاه تطبیقی از ویژگی های این اثر است. اشعار منتخب در این اثر از حدود قرن چهارم و از «کسایی مروزی» آغاز می‌شود و تا شاعران معاصر ادامه دارد و از هر شاعری که شعری قابل توجه داشته باشد در این اثر نام برده شده است.

***

عادل آذر

دکتر اسماعیل آذر، نویسنده کتاب شکوه عشق

***


امیر اسماعیل آذر متولد سال 1323 در اصفهان، دارای دکترای زبان و ادبیات فارسی است هم اکنون نیز مدیرگروه کارشناسی ارشد زبان وادبیات فارسی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و مدیریت امور علمی زبان و ادبیات فارسی خارج از کشور در انجمن ترویج زبان و ادبیات ایران را بر عهده دارد. همچنین اغلب ما اجرای دلنشین وی را در برنامه‌های ادبی شبکه چهار صدا و سیما و مراسم سال نو به تماشا نشسته‌ایم.

نقد و نظرات

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : امير اسماعيل آذر

مشخصات فنی

قطع کتاب : وزیری
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

Other Features

تعداد صفحات : 632
نوبت چاپ : دوم
سال چاپ : 1394
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
شابك : 9789643722241

نوشتن نقد و نظر

شکوه عشق

شکوه عشق

تاريخ و شعر عاشورا - مرثیه و مرثیه‌سرایی، حماسه‌های مذهبی، شعر شهادت، شعر تعزیه و اشعار نوحه، مدیحه‌سرایی و تحمیدیه ها

25 محصولات دیگر در همان شاخه: