فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

علم مدیریت فازی

محصول جدید

طرح مبنای نظری منطق فازی - كاربردهای عملی منطق فازی در علم مدیریت

جزییات بیشتر

تولید کننده
مهربان نشر

200,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : عادل آذر ، حجت فرجی . به سفارش مرکز مطالعات مدیریت و بهره‌وری ایران ( وابسته به دانشگاه تربیت مدرس)

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 308
نوبت چاپ : پنجم
سال چاپ : 1395
شابك : 9786004070669
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

علم مدیریت فازی، به كارگیری علم مدیریت كلاسیك در محیط فازی است. در علم مدیریت كلاسیك، با استفاده از شیوه‌های عقلایی و سیستماتیك به تحلیل مسائل مدیریتی پرداخته می‌شود و با ارائه مدل‌های كمّی، مدیریان را در تصمیم‌گیری‌ها یاری می‌دهد. از این رو بر داده‌های دقیق و قطعی استوار است و لذا در این روش‌ها داده‌های مبهم و فازی جایگاهی در مدلسازی ندارند. با استفاده از علم مدیریت فازی، روش‌های علم مدیریت كلاسیك در محیط فازی به كار گرفته می‌شوند و می‌توان آن را در وظایف متعدد مدیریتی از جمله تصمیم‌گیری، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مورد استفاده قرار داد. علم مدیریت فازی می‌تواند مدل‌هایی را طراحی نماید كه نظیر انسان،‌از توانایی پردازش اطلاعات كیفی به صورت هوشمند برخوردار باشد. بنابراین علم مدیریت فازی، ضمن ایجاد انعطاف‌پذیری در مدل، داده‌هایی نظیر دانش، تجربه و قضاوت انسانی را در مدل وارد كرده و پاسخ‌هایی كاملاً كاربردی ارائه می‌دهد.

كتاب حاضر دارای دو بخش كلی است. در بخش اول كه فصول اول تا پنجم را در بر دارد، به طرح مبنای نظری منطق فازی می‌پردازد و در بخش دوم كه شامل فصول ششم تا دهم می‌باشد، كاربردهای عملی منطق فازی در علم مدیریت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در فصل اول، پس از بررسی سیر تطور تفكر فازی، برخی از روش‌های علم مدیریت فازی را به اجمال تشریح و در فصل دوم، پس از مرور نظریه مجموعه‌های قطعی، مفایهم مرتبط با نظریه‌ی مجموعه‌های فازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در فصل سوم، اصل گسترش برای تعمیم مفاهیم ریاضی قطعی به فازی مطرح می‌شود. سپس، تئوری اعداد فازی، اعداد فازی LR و عملگرهای فازی تشریح می‌گردد. در فصل چهارم رابطه‌های فازی، تركیب رابطه‌هیا فازی و تحدید رابطه‌های فازی مورد مطالعه قرار گرفته، آنگاه گراف فازی به بحث گذاشته می‌شود. در فصل پنجم، پس از دسته‌بندی عدم قطعیت‌ها و ارائه چارچوب كلی اندازه‌های عدم قطعیت، این اندازه‌ها در قالب نظریه مجموعه‌های قطعی، نظریه احتمال، نظریه مجموعه‌های فازی (نظریه امكان) و نظریه ریاضی گواه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در فصل ششم، روش دلفی فازی به عنوان تكنیكی برای پیش‌بینی‌های بلند مدت و در فصل بعدی، مدل تصمیم‌گیری خطی فازی كه شیوه‌ای است برای مواجهه با عدم قطعیت حاكم بر برنامه‌ریزی خطی كلاسیك، ارائه می‌گردد. فصل هشتم، به تشریح روش غربال‌سازی فازی می‌پردازد. این روش زمانی مفید است كه باید از بین گزینه‌های متعدد، زیرمجموعه‌ی كوچكی را برای بررسی‌هیا بعدی انتخاب نمود. در فصل نهم، روش‌های چند معیاره‌ی فازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این روش‌ها، شامل روش‌های چند هدفه‌ی فازی و روش‌هیا چند شاخصه‌ی فازی می‌باشد. در فصل دهم، آزمون فرض فازی ارائه می‌شود. در آزمون فرض فازی، به جای تأیید یا رد فرضیه‌ها، درجه تأیید هر یك از فرضیه‌ها مطرح می‌شود. در پایان فصل دهم نیز پس از معرفی نرم‌افزار Fuzzy Tech یك مدل كاربردی به منظور طراحی سیستم پشتیبانی از تصمیم‌گیری فازی ارائه می‌گردد تا زمینه‌ی لازم برای كاربردی نمودن مفاهیم فازی فراهم آید.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

علم مدیریت فازی

علم مدیریت فازی

طرح مبنای نظری منطق فازی - كاربردهای عملی منطق فازی در علم مدیریت

30 محصولات دیگر در همان شاخه: