فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

تئوری های بازاریابی

محصول جدید

حوزه‌های مختلف بازاریابی برای دانشجویان مقاطع تحصیلی ارشد و دكتری 

جزییات بیشتر

تولید کننده
مهربان نشر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : مايكل بيكر - مايكل سارن
مترجم/ مترجمین : كامبيز حيدرزاده - مژگان حق‌گويي

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 680
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
شابك : 9786004070744
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

امروزه نیاز به تئوری بازاریابی به طور گسترده پذیرفته شده است. در واقع تنها تئوری است كه می‌تواند مبنایی برای درك نحوه فعالیت سیستم بازاریابی و تشریح ساختارها و نیروهای بنیادی فراهم كند. علم بازاریابی نیز بر پایه تئوری‌های آن استوار است زیرا تئوری‌ها به الگوها تبدیل شده و سپس الگوها جنبه كاربردی پیدا می‌كنند. متخصصان به تئوری در جهت تصمیم‌گیری بهتر نیاز دارند، چون در حالیكه بهره‌وری و اطمینان تصمیم‌گیرندگان را افزایش می‌دهد می‌تواند هزینه و عدم اطمینان تصمیم‌گیری را كاهش دهد. كتاب تئوری‌های بازاریابی، حاصل همكاری‌های هیئتی بین‌المللی از كارشناسان بازاریابی در زمینه موضوعات مورد علاقه‌شان است. این كتاب در حوزه‌های مختلف بازاریابی برای دانشجویان مقاطع تحصیلی ارشد و دكتری بسیار مفید است.

علم بازاریابی بر پایه تئوری های آن استوار است . زیرا تئوری ها به الگو ها تبدیل شده و سپس الگو ها جنبه کاربردی پیدا می کنند. برای درک و ارزیابی سریع و دقیق این مفاهیم  تئوری های متنوع و متکثر بازاریابی باید آنها راطبقه بندی کرد. تئوری های بازاریابی را می توان به صورت های تاریخی، موضوعی، نگرشی، منطقی و فلسفی دسته بندی نمود. دسته بندی تاریخی تئوری های بازاریابی از طریق مطالعه تاریخ عقاید بازاریابی و سیری در تکامل و تحول آنها حاصل می شود. این تئوری ها را می توان به صورت موضوعی و تحت عنوان مکاتب دوازده گانه بازاریابی دسته بندی و معرفی کرد. هم چنین از منظری دیگر می توان به این تئوری ها از چهار دیدگاه اصلی نگریست. این چهار دیدگاه از دو نقطه مرجع استراتژیک و یا منطق حاصل می شوند:

بعد اول: دیدگاه های مختلف بر مبنای طیفی از بعد اقتصادی و غیر اقتصادی بودن قابل شناسایی هستند. این منطق یا بعد، ناظر بر فلسفه علم (معرفت شناسی) و طیف اثبات گرایی و ضد اثبات گرایی است.

بعد دوم: از طرف دیگر می توان دیدگاه های مختلف بازاریابی را بر مبنای طیفی از تعاملی بودن و غیر تعاملی بودن نیز تقسیم کرد. این منطق یا بعد، ناظر به فلسفه عالم (انسان شناسی) و طیف اراده گرایی و جبرگرایی است.

چنانچه بازاریابی را به عنوان نظامی مجزا بپذیریم، در می یابیم که در سراسر تاریخ بازاریابی، در هرمقطع زمانی، دیدگاهی غالب بر اندیشه های بازاریابی مسلط شده است. در طی دهه 1960 و 1970 رفتار مصرف کننده ، دیدگاه غالب در این زمینه بود. ابتدا با محققانی از قبیل کاتونا(1953) و هاوارد (1963) ، به سرعت پیش رفت که دیدگاه رفتار مصرف کننده را به اصلی ترین مبحث در میان موضوعات و تحقیقات دانشگاهی سوق داد.
دیدگاه رفتار مصرف کننده در طی دورانی که بر سایر دیدگاه ها غالب بود، چندین مفهوم برجسته را در موضوعات مختلفی مانند ریسک درک شده (بائر، 1960) پردازش اطلاعات (بتمن ،1979)، تاثیر گروه مرجع (بورن، 1965) طبقه اجتماعی ( مارتینا ، 1958) تعامل (کراگمن، 1965) روان شناسی تصویری (ولز، 1975) نگرش ها ( هانسن، 1972) و تاثیرات موقعیتی (بلک ، 1974) ارائه کرد. با وجود این ، چنانچه بخواهیم از اصطلاح چرخه عمر محصول استفاده کنیم. دیدگاه رفتار مصرف کننده در طول سال های آخر دهه هفتاد از مرحله بلوغ به مرحله اشباع رسیده است. محققان به طور فزاینده از ناتوانی رفتار مصرف کننده در تحقق انتظاراتی که زمانی از آن می رفت ، مایوس شده اند.
کاستی های رفتار مصرف کننده:
« مایه شادمانی است اگر ما بتوانیم بعضی قوانین رفتار مصرف کننده را که مورد توافق واقع شده و اعتبار یافته اند تکامل بخشیم. تاکنون به نظر می رسد تنها دو قانون رفتار مصرف کننده را که واضح هستند شناخته ایم : اول کسانی که به محصول احتیاج ندارند آن را مصرف می کنند و دوم آن که کسانی که که به آن احتیاج دارند آن را مصرف نمی کنند.»

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

تئوری های بازاریابی

تئوری های بازاریابی

حوزه‌های مختلف بازاریابی برای دانشجویان مقاطع تحصیلی ارشد و دكتری 

29 محصولات دیگر در همان شاخه: