فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

دایرة المعارف فضا

محصول جدید

حاوی جدیدترین تصاویر ناسا از زمین تا لبه جهان

جزییات بیشتر

800,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : کرول استات، روبرت دینویدی، دیوید هیوز، گلیس اسپراو
مترجم/ مترجمین : پوریا ناظمی

مشخصات محصول

قطع کتاب : رحلی
زبان : فارسی
چاپ متن : تمام رنگی
تعداد صفحات : 348
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
شابك : 9786008269038
جلد : شومیز زرکوب با روکش سلفون
نوع کاغذ : گلاسه

اطلاعات بیشتر

«دایره‌المعارف مصور فضا: از زمین تا کرانه‌ی جهان» نوشته‌ی مشترک «کرول استات»، «روبرت دینویدی»، «دیوید هیوز» و «گلیس اسپراو» توسط «پوریا ناظمی» به فارسی برگردانده شده است. این اثر در هفت فصل تدوین شده است. «زمین: سکوی پرتاب»، «دنیاهای همسایه»، «فراسوی کمربند»، «کهکشانی از ستاره‌ها»، «جهانی از کهکشان‌ها» و «سرحدات بیرونی» عنوان شش فصل کتاب است. فصل آخر نیز به معرفی منابع اختصاص دارد. عنوان‌هایی همچون «رصد آسمان‌ها»، «کاوش زمین از فضا»، «منظومه شمسی»، «نقشه‌برداری از ماه»، «سطح سیاره زهره»، «سیاره‌های بیرونی»، «اقمار مشتری»، «کهکشان راه شیری»، «ویژگی‌های ستاره‌ها»، «خوشه پروین»، «حیات فرازمینی»، «بازیافت ستاره‌ای»، «قلب راه شیری»، «جزایر کهکشانی»، «کیهان‌شناسی چیست؟»، «چشم‌اندازی از بالای جهان» در این دایره‌المعارف به چشم می‌خورد.

***

فضا

***

در بخشی از کتاب درباره‌ی تولد منظومه‌ی شمسی می‌خوانیم:

منظومه ی شمسی ما ۴.۶ میلیارد سال پیش از دل یک ابر عظیم گاز و غبار که به آرامی به دور خود می‌چرخید و درون کهکشان راه شیری قرار داشت به وجود آمده است. به تدریج و در اثر نیروی گرانش این ابر عظیم متراکم شده و سرعت گردش آن به دور خود افزایش یافته است. در حالی که نواحی مرکزی این ابر چگال‌تر می‌شد دمای آن نیز افزایش می‌یافت. این ناحیه در نهایت تبدیل به خورشید شد. در اطراف منطقه مرکزی قرص‌های دواری از غبار و گاز و یخ وجود داشتند. درون این قرص‌ها ذرات غبار و گاز و یخ به هم متصل شدند و ساختارهایی را به وجود آوردند که آن‌ها را خرده سیاره‌ها می‌نامند. این خرده سیاره‌ها با هم برخورد کردند و قطعات بزرگ‌تری را به وجود آوردند که آن‌ها را پیش سیاره می‌نامند. برخوردهای بعدی میان پیش‌سیاره‌ها باعث به وجود آمدن ۴ سیاره داخلی و هسته‌های ۴ سیاره بیرونی شد. در نهایت سیاره‌های بیرونی توانستند انبوهی از گازهای محیط را به خود جذب کنند و اتمسفرهای غول‌آسایی را به وجود آورند که آن سیاره‌ها را دربرگرفته است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

دایرة المعارف فضا

دایرة المعارف فضا

حاوی جدیدترین تصاویر ناسا از زمین تا لبه جهان

4 محصولات دیگر در همان شاخه: