فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مجموعه آثار نمایشی اسماعیل خلج

محصول جدید

در دو جلد و دربردارنده‌ی سیزده نمایش نامه، از آثار اسماعیل خلج

جزییات بیشتر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : اسماعیل خلج
گردآورنده : نشر قطره

مشخصات محصول

قطع کتاب : رحلی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 1278
نوبت چاپ : دوم
سال چاپ : 1395
شابك : 9789643414252
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

مجموعه‌ی حاضر دربردارنده‌ی 13 نمایش نامه، از آثار "اسماعیل خلج" است. ماجرای نمایش‌نامه‌های خلج بیشتر در قهوه‌خانه‌ها یا مراكز اجتماعی و تفریحی جنوب شهر می‌گذرد، و یا در محلات پایین شهر با زندگی همسایه نشینی. محله‌هایی با فرهنگ خاص خویش در حاشیه‌ی شهرهای بزرگ و آدم‌هایی خوكرده با این فرهنگ. پروردگان اعماق اجتماعی كه رفتارشان، محیط تیره و خفه‌ی پیرامونشان را منعكس می‌كند، شیوه‌ای از زندگی كه ضروری زیستن در چنین محیطی است: خیانت، آدم فروشی، دروغ، توسل به زور و خشونت، تلكه و غارت یك‌دیگر، خود فروشی، چاقوكشی، پااندازی و دلالی مواد مخدر و غیره.

 اسماعیل،خلج،نویسنده ای پیشرو و صاحب سبک است. او از بازیگران پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون نیز هست. این نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایشنامه های مختلفی را نوشته و کارگردانی کرده است و علاوه بر بازی در تئاتر، در فیلم های سینمایی «یک تکه نان»، «پابرهنه در بهشت»، «همیشه پای یک زن در میان است» و... نیز بازی کرده است.

ساختار نمایشی و دیالوگ نویسی او بی نظیر،پرشور،جسورانه و پر از طنز است.و استفاده از صنایع شعری مانند تشبیه ،اشاره،کنایه و ایهام به کارهایش لطافت بخشیده است.

چاپ بیست و سه نمایش نامه از آثار او فرصتی را پدید می آورد تا هنرمندان رشته ی تئاتر و هنر دوستان آشنایی بیشتری با این نمایش نامه نویس معاصر داشته باشند.این آثار از سال 1348 تا 1380 نوشته شده است.

اکثر این آثار به وسیله ی خود نویسنده کارگردانی شد و خلج خود در برخی از این نمایش ها بازی کرده است.

اسماعيل خلج سال 1315 در شهر آستارا متولد شد. آموزش بازيگري او همراه با كار عملي از سال 1328 تا سال 1329 نزد «عبدالحسين نوشين و صمد صباحي» بود. بازي در تئاتر را از سال 1328 تجربه كرد. همچنين بازي در سينما را از سال 1337 با فيلم «يكي بود يكي نبود» به كارگرداني «رحيم روشنيان» آغاز كرد. اجراي نمايش هاي زنده در تلويزيون از سال 1337 از جمله كارهاي وي بوده است. او همچنين كارمند بانك اصناف از سال 1338 تا سال 1344 و سپس وزارت فرهنگ و هنر از سال 1344 تا سال 1360 بوده است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مجموعه آثار نمایشی اسماعیل خلج

مجموعه آثار نمایشی اسماعیل خلج

در دو جلد و دربردارنده‌ی سیزده نمایش نامه، از آثار اسماعیل خلج

4 محصولات دیگر در همان شاخه: