فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

پدرو پارامو

محصول جدید

پدرو پارامو یکی از برجسته‌ترین رمان‌های وهمی جهان است که تاکنون نوشته شده، این اثر به عنوان یکی از آثار شاخص ادبیات آمریکای لاتین دارای چنان غنایی درامر روایت است که هیچ گاه رنگ کهنگی به خود نمی گیرد، زیرا موضوعی که نویسنده با تکیه بر آن به خلق اثر پرداخته مفهومی ازلی و ابدی دارد، مفهومی با درون مایه مرگ. 

جزییات بیشتر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : خوان رولفو
مترجم/ مترجمین : کیومرث پارسای

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 300
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
شابك : 9789649027081
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

خوان رولفو در سال ۱۹۱۷ در آپلکوی مکزیک متولد شد. او کودکی سختی را گذراند که در آن، پدرش را در یک درگیری مذهبی از دست داده و کمی بعد هم مادرش درگذشت. انقلاب، جنگ و درگیری هم از دیگر اتفاقاتی بودند که او در نوجوانی اش شاهدشان بود. به این ترتیب، این مسائل، زمینه و فضاهای آثارش را در آینده ساختند.

نویسنده که به عنوان یکی از شگفتی‌های ادبیات آمریکای لاتین شناخته می شود، انقلاب مکزیک و ادبیاتش را در رمان پدرو پارامو ارائه کرده است.  

***

پدرو پارامو

***

خوان کارلو

***

در داستان پدرو پارامو، پسر بنا بر وصیت مادر، در جستجوی ردی از پدر هرگز ندیده خود ـ پدرو پاراموـ راهی سفر می شود؛ پدری که زندگی او همانند محتویات صندوق پاندورا است. مقصد این سفر جایی به نام کومالا است؛ دهکده ای متروک که ارواح ساکنان سابق در آن در گشت و گذارند و به همین دلیل ...

خوان‌ رولفو در پدرو پارامو، که‌ آکنده‌ از نومیدی‌ و سنگدلی‌ است‌ و تسلسل‌ زمانی‌ در آن‌ به‌کلّی‌ گسسته‌ است‌، به‌ شیوه‌ای‌ شاعرانه‌ و رئالیستی‌ جهان‌ ناپدید شده پیش‌ از انقلاب‌ و استثمارگری‌های‌ مالک‌ مستبد آن‌ را با زبانی‌ عاری‌ از خشونت‌ و حتی‌ تلخی‌ باز می‌گوید. دوران‌ محدود و درخشان‌ نویسندگی‌ خوان‌ رولفو یکی‌ از شگفتی‌های‌ ادب‌ امریکای‌ لاتین‌ است‌. او نویسنده‌ای‌ است‌ که‌ نسبت‌ به‌ بی‌عدالتی‌ اعتراض‌ نمی‌کند اما، در سکوت‌، از وجود آن‌ همچون‌ بخشی‌ از یک‌ بیماری‌ مسری‌، که‌ زندگی‌ نام‌ دارد، رنج‌ می‌برد. خوان‌ رولفو در رمان‌ پدرو پارامو داستان‌ نمی‌پردازد، او عصاره تجربه‌ای‌ را که‌ در جهان‌ پیرامون‌ خویش‌، جهان‌ سایه‌های‌ بدون‌ جسم‌، بر آن‌ دست‌ یافته‌، ارائه‌ می‌دهد.

به تناسب آشفتگی‌های عالم ارواح ـ نویسنده شیوه روایت عجیب و پیچیده‌ای را برای داستان خود برگزیده است؛ شیوه ای که باعث می شود خواننده در جای جای این داستان نه چندان بلند به دفعات با تغییر موضوع، تغییر راوی، و تغییر زمان مواجه شود و این کار سبکی جدید است و برای  خواننده بسیار جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود

پدرو پارامو نام رمانی اثر نویسنده مکزیکی خوان رولفو است که در سال ۱۹۵۵ منتشر شد.این رمان توسط کیومرث پارسای به فارسی برگردانده شده است. نمایشنامه‌ آن نیز در خانه هنرمندان تهران در دی ماه 1393 (2015) به کارگردانی ارشاد رازانی و بازیگری رحمان پولادیان و سعید قاضی نژاد و ... به روی صحنه رفت.

شروع رمان پدرو پارامو که خواننده در همان ابتدا با آن درگیر می شود یکی از بهترین شروع‌های ادبیات داستانی است:«من به کومالا آمدم چون به من گفتند که پدرم، پدرو پارامو نامی این جا زندگی می کرد...» 
خوان پرسیادو بنا به قولی که به مادر در حال احتضارش می‌دهد پا درراهی پر رمز و راز می گذارد تا نشانی از پدرش یعنی پدرو پارامو بیابد، راهی که به جهان مردگان منتهی می‌شود و او در بدو ورود به شهر خیالی ساخته نویسنده یعنی «کومالا» بدون آن که خودش بداند با سایه هایی برخورد می‌کند که همگی پدرش را می شناسند. 
خوان رولفو با استادی تمام تصویری درخشان از اشباحی سرگردان ارائه می دهد که در نوع خود بی نظیر است، او دلهره‌های شخصیت نخست را به گونه ای می‌سازد که خواننده را به درون خود می کشد،ساخت و ساز داستانی پدرو پارامو به گونه ای است که خواننده بیش از شخصیت نخست فضا را در می یابد و چندین گام جلو تر از او حرکت می کند. 

در قسمتی از رمان پدرو پارامو می خوانیم:

سوسانا سان خوان صدای تندباد را شنید که یکریز بر پنجره بسته کوفته می شد. دست هایش را زیر سر گذاشته بود و دراز کشیده بود، فکر می کرد و به صدای شب گوش می داد. انگار نفس بی قرار باد شب را جلو و عقب می کشید.

در باز شد. دَمِ هوا چراغ را خاموش کرد. تاریکی را دید و دیگر فکر نکرد. نجواهای ضعیفی شنید و سپس ضربان نامرتب قلبش را. با نگاهی گذرا شعله را وقتی که نورش روی پلک های بسته اش افتاد دید.

چشم هایش را باز نکرد. گیسوهایش روی چهره اش پخش بود. نور قطره های عرق روی لب هایش نشاند. پرسید:

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

پدرو پارامو

پدرو پارامو

پدرو پارامو یکی از برجسته‌ترین رمان‌های وهمی جهان است که تاکنون نوشته شده، این اثر به عنوان یکی از آثار شاخص ادبیات آمریکای لاتین دارای چنان غنایی درامر روایت است که هیچ گاه رنگ کهنگی به خود نمی گیرد، زیرا موضوعی که نویسنده با تکیه بر آن به خلق اثر پرداخته مفهومی ازلی و ابدی دارد، مفهومی با درون مایه مرگ. 

30 محصولات دیگر در همان شاخه: