فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

دو جلدی هیدرولوژی آب زیرزمینی

محصول جدید

  • جلد اول هیدرولوژی فصول ا تا 5

  • جلد دوم هیدرولوژی فصول 6 تا 14

جزییات بیشتر

تولید کننده
کیان رایانه سبز

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : David Keith Todd، Larry W . Mays (یوید کیث تاد، لاری دبلیو میز)
مترجم/ مترجمین : محمود محمدرضاپور طبری، مهدی ایل بیگی،

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
تعداد صفحات : جلد اول: 424 - جلد دوم:‌ 538
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
شابك : 9786003071179 - 9786003070226
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

جلد اول کتاب Groundwater Hydrology

درک همه جانبه و دقیق از اصول حاکم بر آبخوان ها و محیط های متخلخل می تواند تا حدود قابل توجهی در ارائه مدیریت صحیح یه مدیران در تصمیم گیری و بهبود شرایط سفره های زیر زمینی کمک نماید. کتاب حاضر به عنوان یکی ار کتب مرجع در خصوص اصول آب زیر زمینی مطرح است. در این کتاب مباحث هیدرولوژی و ژئولوژی مطرح می شود و مفاهیم هر بخش همراه با مثال های کاربردی و متنوع ارائه می گردد تا خواننده دید بهتری را در نحوه کاربرد آن در شرایط واقعی پیدا نماید.
در این کتاب مفاهیم زیر به تفصیل تشریح می شوند:
. اصول و مبانی آب های زیرزمینی ؛
. نحوه پیدایش آبخوان ها ؛
. بررسی حرکت آب های زیرزمینی ؛
. هیدرولیک چاه ها ؛
. نحوه ایجاد و کارکرد چاه ها.

جلد دوم کتاب Groundwater Hydrology

بی‌شک مهم‌ترین نگرانی مردم ساکن کره زمین در قرن 21، مساله آب است؛ چرا که ذخایر موجود، تامین‌كننده نیاز بشر نیست. سرانه ده‌ها هزار مترمکعب در سال در اوایل قرن 20، هم‌اکنون به مقادیر اندکی در حدود 5 تا 10 هزار مترمکعب در سال كاهش یافته و دورنمای تامین همین سرانه در طی 20 سال آینده بسیار تیره و تار است.
آب‌های زیرزمینی اگرچه بخش کمی از کل منابع آبی موجود در جهان را تشکیل داده، ولی مهمترین منبع تامین‌کننده آب شیرین به شمار می‌رود. با توجه به اینكه حفظ و حراست از این منبع با ارزش نیازمند داشتن دانش کافی از اصول و مبانی حاکم بر شرایط كمی و كیفی سفره‌های زیرزمینی است، بنابراین كتاب حاضر به عنوان یکی از کتب مرجع آب زیرزمینی، می‌تواند برای این منظور بسیار مفید و موثر واقع شود.

این کتاب در واقع ترجمه فصول 6 تا 14 کتاب Groundwater Hydrology نوشته آقایان David Keith Todd و Larry W. Mays است   که در قالب جلد دوم ارایه شده است.

 
• اثرات محیطی تراز سطح آب زیرزمینی ؛
• مدل‌سازی آبخوان ؛
• مباحث كیفی سفره‌های زیرزمینی ؛
• مدیریت آب زیرزمینی ؛
• بررسی‌های سطحی و زیرسطحی آب زیرزمینی ؛
• تغذیه مصنوعی ؛
• نفوذ آب شور به آبخوان‌های ساحلی.
در این کتاب مفاهیم هر بخش همراه با مثال‌های کاربردی و متنوع ارایه شده تا خواننده دید بهتری را در نحوه کاربرد آن در شرایط واقعی پیدا نماید. از آنجا که کتاب حاضر قابل استفاده برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری رشته‌های هیدروژئولوژی، عمران، کشاورزی، معدن و ... است، سعی شده متن کتاب با عبارت‌های سلیس و روان ترجمه و ارایه گردد. لازم به ذکر است تمامی مطالب ترجمه شده، در ابتدا توسط مترجمان به دقت مطالعه شده و برخی از مثال‌های آن مورد حل مجدد قرار گرفته‌اند و سپس پس از رفع نواقص ارایه گردیده است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

دو جلدی هیدرولوژی آب زیرزمینی

دو جلدی هیدرولوژی آب زیرزمینی

  • جلد اول هیدرولوژی فصول ا تا 5

  • جلد دوم هیدرولوژی فصول 6 تا 14

4 محصولات دیگر در همان شاخه: