خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

طراحی و پیاده سازی کنترل پیش بین در نرم افزار Matlab

محصول جدید

ویراست جدید مباحث کنترل پیش‌بین خطی و غیر خطی و ... با نرم افزار متلب

جزییات بیشتر

تولید کننده
نیازدانش

240,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نویسنده/ نویسندگان :یوپینگ وانگ
مترجم/ مترجمین :دکتر حمیدرضا رضاعلیخانی، مهندس رضا اعظمی لرستان
تعداد صفحات :392
سال چاپ :1395
زبان :فارسی
قطع کتاب :وزیری
جلد :شومیز
نوع کاغذ :تحریر
چاپ متن :تک رنگ
شابك :9786007724651

اطلاعات بیشتر

بررسی سیستم‌های کنترل پیش‌بین از نقطه نظر پیوسته زمان و گسسته زمان بودن - شبیه‌سازی‌های مورد نیاز هر بخش و هر فصل در نرم افزار متلب به صورت خودآموز و مرحله به مرحله

***

دانلود فهرست کتاب طراحی و پیاده سازی کنترل پیش‌بین

***

معرفی MPC می پردازد و مثال هایی عملی و کاربردی ارائه می شود. کنترل کننده‌های پیش بین مبتنی بر مدلهای دینامیکی فرایند، عمدتا مدل های خطی تجربی، است که با شناسایی سیستم به دست آمده‌اند. مهمترین مزیت MPC آن است که امکان بهینه سازی تایم اسلات جاری را با در نظر گرفتن تایم اسلاتهای آینده می‌دهد.

کنترل پیش بین (Model Predictive Control یا MPC) نوعی کنترل پیشرفته فرایند است که از دهه ۱۹۸۰ در صنایع فرایند، صنایع شیمیایی و پالایشگاههای نفت به کار می‌رود. در سالهای اخیر کنترل پیش بین در مدلهای بالانس سیستمهای قدرت نیز به کار رفته است.

کنترل کننده‌های پیش بین مبتنی بر مدلهای دینامیکی فرایند، عمدتا مدل های خطی تجربی، است که با شناسایی سیستم به دست آمده‌اند. مهمترین مزیت MPC آن است که امکان بهینه سازی تایم اسلات جاری را با در نظر گرفتن تایم اسلاتهای آینده می‌دهد. این کار با بهینه سازی یک افق زمانی محدود اما اجرای آن تنها در تایم اسلات جاری انجام می‌گیرد. MPC توانایی پیش بینی رخدادهای آینده و اتخاذ اعمال کنترلی متناسب با آن را دارد. کنترل کننده‌های PID و LQR توانایی پیش بینی را ندارند. MPC نوعی کنترل دیجیتال است.

با وجود آنکه بسیاری از فرایندهای واقعی خطی نیستند اغلب می توان آنها را در بازه کوچکی خطی در نظر گرفت. روشهای MPC خطی در بیشتر کاربردها با مکانیسم فیدبک به کار می روند که خطاهای پیش بینی ناشی از عدم تطبیق بین مدل و فرایند را جبران می کند.

در کنترل کننده های پیش بین که تنها از مدلهای خطی تشکیل می شوند اصل برهم نهی (جمع آثار) جبر خطی امکان می دهد اثر تغییرات متغیرهای نابسته چندگانه برای پیش بینی پاسخ متغیر وابسته با هم جمع شوند. با این کار مسئله کنترلی به یک سری محاسبات جبری ماتریسی مستقیم ساده می شود که سریع و مقاوم هستند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

طراحی و پیاده سازی کنترل پیش بین در نرم افزار Matlab

طراحی و پیاده سازی کنترل پیش بین در نرم افزار Matlab

ویراست جدید مباحث کنترل پیش‌بین خطی و غیر خطی و ... با نرم افزار متلب

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : یوپینگ وانگ
مترجم/ مترجمین : دکتر حمیدرضا رضاعلیخانی، مهندس رضا اعظمی لرستان

مشخصات فنی

قطع کتاب : وزیری
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

Other Features

تعداد صفحات : 392
سال چاپ : 1395
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
شابك : 9786007724651

30 محصولات دیگر در همان شاخه: