فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

طراحی و پیاده سازی کنترل پیش بین در نرم افزار Matlab

محصول جدید

ویراست جدید مباحث کنترل پیش‌بین خطی و غیر خطی و ... با نرم افزار متلب

جزییات بیشتر

تولید کننده
نیازدانش

240,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : یوپینگ وانگ
مترجم/ مترجمین : دکتر حمیدرضا رضاعلیخانی، مهندس رضا اعظمی لرستان

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 392
سال چاپ : 1395
شابك : 9786007724651
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

بررسی سیستم‌های کنترل پیش‌بین از نقطه نظر پیوسته زمان و گسسته زمان بودن - شبیه‌سازی‌های مورد نیاز هر بخش و هر فصل در نرم افزار متلب به صورت خودآموز و مرحله به مرحله

***

دانلود فهرست کتاب طراحی و پیاده سازی کنترل پیش‌بین

***

معرفی MPC می پردازد و مثال هایی عملی و کاربردی ارائه می شود. کنترل کننده‌های پیش بین مبتنی بر مدلهای دینامیکی فرایند، عمدتا مدل های خطی تجربی، است که با شناسایی سیستم به دست آمده‌اند. مهمترین مزیت MPC آن است که امکان بهینه سازی تایم اسلات جاری را با در نظر گرفتن تایم اسلاتهای آینده می‌دهد.

کنترل پیش بین (Model Predictive Control یا MPC) نوعی کنترل پیشرفته فرایند است که از دهه ۱۹۸۰ در صنایع فرایند، صنایع شیمیایی و پالایشگاههای نفت به کار می‌رود. در سالهای اخیر کنترل پیش بین در مدلهای بالانس سیستمهای قدرت نیز به کار رفته است.

کنترل کننده‌های پیش بین مبتنی بر مدلهای دینامیکی فرایند، عمدتا مدل های خطی تجربی، است که با شناسایی سیستم به دست آمده‌اند. مهمترین مزیت MPC آن است که امکان بهینه سازی تایم اسلات جاری را با در نظر گرفتن تایم اسلاتهای آینده می‌دهد. این کار با بهینه سازی یک افق زمانی محدود اما اجرای آن تنها در تایم اسلات جاری انجام می‌گیرد. MPC توانایی پیش بینی رخدادهای آینده و اتخاذ اعمال کنترلی متناسب با آن را دارد. کنترل کننده‌های PID و LQR توانایی پیش بینی را ندارند. MPC نوعی کنترل دیجیتال است.

با وجود آنکه بسیاری از فرایندهای واقعی خطی نیستند اغلب می توان آنها را در بازه کوچکی خطی در نظر گرفت. روشهای MPC خطی در بیشتر کاربردها با مکانیسم فیدبک به کار می روند که خطاهای پیش بینی ناشی از عدم تطبیق بین مدل و فرایند را جبران می کند.

در کنترل کننده های پیش بین که تنها از مدلهای خطی تشکیل می شوند اصل برهم نهی (جمع آثار) جبر خطی امکان می دهد اثر تغییرات متغیرهای نابسته چندگانه برای پیش بینی پاسخ متغیر وابسته با هم جمع شوند. با این کار مسئله کنترلی به یک سری محاسبات جبری ماتریسی مستقیم ساده می شود که سریع و مقاوم هستند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

طراحی و پیاده سازی کنترل پیش بین در نرم افزار Matlab

طراحی و پیاده سازی کنترل پیش بین در نرم افزار Matlab

ویراست جدید مباحث کنترل پیش‌بین خطی و غیر خطی و ... با نرم افزار متلب

30 محصولات دیگر در همان شاخه: