فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

توسعه راهبردی اورامانات با تأکید بر اقتصاد گردشگری

محصول جدید

مجموعه حاضر نوشتاری است که ویژگی‌ها، قابلیت‌ها، نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدیدهای شهرستان‌های اورامانات به تفکیک آورده شده است. در این مجموعه ابتدا به مبانی گردشگری شهری و سپس به بررسی جاذبه‌های گردشگری هر شهرستان به تفکیک پرداخته شده و در پایان گزیده‌ای از راهکارها آورده شده است.

جزییات بیشتر

تولید کننده
سخنکده

180,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : دکتر شهاب نادری، کاوه نادری

مشخصات محصول

موضوع : گردشگری,تاریخ فرهنگی,اورامانات,جغرافیا,جنبه‌های اقتصادی
قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 260
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
ویراست : اول
شابك : 9786007742440
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

دانلود فهرست کتاب توسعه راهبردی اورامانات با تاکید بر اقتصاد گردشگری

در عصر حاضر گردشگری به عنوان یكی از عوامل مؤثر در گسترش روابط بین ملت‌ها به شمار می‌رود، اما توسعه آن نیازمند امكانات ویژه ای، از قبیل: آب و هوا، آثار تاریخی و فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی، آداب و سنن، زیرساخت‌ها، امكانات و تجهیزات است. كشورها با درك این مهم، امكانات و تجهیزات مناسب را به منظور جذب گردشگری فراهم می‌نمایند. با افزایش جمعیت و رشد فزاینده شهرها از یك سو و پیشرفت‌های چشمگیر اخیر در شبكه حمل و نقل، تكنولوژی و سایر عناصر زندگی بشر از سوی دیگر، هر روز كه می‌گذرد، انگیزه‌های نیاز به مسافرت و سفرهای گردشگری نیز افزایش می‌یابد. از اواخر دهه 1960 میلادی، صنعت گردشگری در ابعاد جهانی‌اش، رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ چنان كه در سال 2010 تعداد گردشگران بین‌المللی به 920 میلیون نفر رسیده است و پیش‌بینی می‌شود كه طی دهه 2020 میلادی، توریسم، صنعت شماره یك جهان محسوب شود. امروزه صنعت گردشگری فراتر از یك صنعت و به مثابه پدیده پویای جهانی و اجتماعی است كه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. شناخت دقیق و تحلیل علمی این پدیده، می‌تواند چهارچوب‌های مطمئنی را برای برنامه‌ریزی صنعت گردشگری فراهم سازد. رشد گردشگری نتیجه سه تغییر اجتماعی، توسعه زیر ساختهای حمل و نقل، افزایش درآمد و فراهم شدن دسترسی همگانی به فن‌آوری‌های ارتباطی است. این تغییرات سبب افزایش گردش و تفریح مردم و رشد سفرهای تفریحی شد. رشد گردشگری سبب توسعه شهرهای بزرگ و کوچک به عنوان مقصدگردشگری گردید.

محیط‌های شهری از سه نظر در صنعت گردشگری اهمیت دارند، از یک سو کانون‌های شهری به لحاظ تمرکز جمعیت در آنها و فشارها و خستگی‌های ناشی از کار و فعالیت به عنوان مبدأ مسافرت‌های گردشگری محسوب می‌شوند و از سوی دیگر بعضی از شهرها به علت وجود امکان فعالیتهای اقتصادی، سیاسی و ارتباطی، فراغتی و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری به عنوان مقصد مسافرت‌های گردشگری هستند، و سوم شهرها مرکز خدماتی و ارتباطی مناطق گردشگری پیرامونی خود به شمار می‌آیند.

بخشی از کتاب

فصل چهارم
توسعه گردشگری اورامانات (پاوه)
مقدمه:


توسعه فرآیندی پویا و چندبعدی که رشد و گسترش تمام جوانب اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیربنایی و... را همزمان و هماهنگ می‌طلبد. موقعیت قرارگیری شهر پاوه در استان و منطقه باعث شده است این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌های اورامانات در یک موقعیت حاشیه‌ای و پیرامونی قرار بگیرد. اما مزیت‌های مانند گردشگری، بازارچه‌های مرزی می‌تواند به عنوان یک فرصت در جهت تدوین برنامه‌ریزی و چشم‌انداز آینده این قلمداد کرد. گردشگری شهرستان پاوه این قابلیت را دارد که به مرکز اکوتوریسم غرب کشور تبدیل شود برند شهر هزار ماسوله ایران می‌تواند ثبت ملی شود و پاوه به عنوان رویای گمشده گردشگران باید در مرکز توجه برنامه‌ریزی تمامی نهادها و سازمان‌های مرتبط شهرستان و حتی استان قرار گیرد.
تاریخچه شهر
برخی از اهل تحقیق بنیاد شهر پاوه را به اسپهدپاو سردار یزگرد سوم نسبت می‌دهند، وی را در اصل مازندرانی می‌دانند و معتقدند كه با سپاهیان تحت امرش در محل پاوه اقامت گزیده و آتشگاه و قلعه‌های دژ و پاسگاه را ساخت (كه آثارشان تا زمان هجوم اعراب باقی بوده و در عصر یورش اعراب ویران گردیده‌است) و این مكان را بنام خود پاوه نامید، این نظریه به این دلیل صحیح به نظر نمی‌رسد كه در حدود سراب هولی تندیسی از مردوك یكی از خدایان آشور (خدای غلبه نیكی بر بدی) وجود دارد كه گواه قدمت بیشتر این شهر است. در متون عربی نام پاوه خاوج ذكر شده‌است و در فرهنگ هزار پاوان به معنی مكان انحصاری و قرغ آمده‌است.
در صدر اسلام عبدالله فرزند عمر خلیفه دوم پس از فتح شهر با زور و سختی فراوان پاوه ...

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

توسعه راهبردی اورامانات با تأکید بر اقتصاد گردشگری

توسعه راهبردی اورامانات با تأکید بر اقتصاد گردشگری

مجموعه حاضر نوشتاری است که ویژگی‌ها، قابلیت‌ها، نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدیدهای شهرستان‌های اورامانات به تفکیک آورده شده است. در این مجموعه ابتدا به مبانی گردشگری شهری و سپس به بررسی جاذبه‌های گردشگری هر شهرستان به تفکیک پرداخته شده و در پایان گزیده‌ای از راهکارها آورده شده است.

11 محصولات دیگر در همان شاخه: