فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

عرصه سیمرغ

محصول جدید

در قطع رحلی بزرگ بر کاغذ گلاسه شامل ۷۵ اثر خطاطی می‌باشد که طی سالیان ۸۵ تا ۹۵ به‌دست توانای استاد امیرخانی تحریر گردیده است.

جزییات بیشتر

1,800,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

خوشنویس : استاد غلامحسین امیرخانی

مشخصات محصول

قطع کتاب : رحلی
زبان : فارسی
چاپ متن : تمام رنگی
تعداد صفحات : 182
سال چاپ : 1395
شمارگان : 3000
شابك : 9786009436682
جلد : شومیز قابدار روکش دار
نوع کاغذ : گلاسه

اطلاعات بیشتر

امیرخانی

***

غلامحسین امیرخانی فرزند رستم، از هنرمندان و خوشنویسان معاصر ایران است. او دو سال اول دبستان را در طالقان طی می‌کند، سپس با استقرار خانواده‌اش در تهران تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان مسعود سعد سلمان، به اتمام می‌رساند و دوره دبیرستان را همراه با کار، در کلاس‌های آزاد طی می‌کند. سپس به آموختن هنر خوشنویسی روی آورد و با ممارست فراوان در زمینه این هنر سرآمد شد. او در نگارش خط نستعلیق از ریز و درشت دستی قوی و مهارتی مثال زدنی و فوق‌العاده دارد. بسیاری او را برترین نستعلیق نویس حال حاضر میدانند.

امیرخانی از سال ۱۳۴۰ در اداره کل هنرهای زیبا در وزارت فرهنگ و هنر سابق (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز) به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر وی می‌توان به مدیریت و ریاست شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران (هنر) و ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران اشاره کرد. امیرخانی در انجمن خوشنویسان ایران به کار تعلیم خط به خوشنویسان و استادان دیگر مشغول است. از ایشان برای کاریاری ارزشمند فرهنگی و هنری با عنوان پیشکسوت خط نستعلیق ارج گزاری شد. از جمله در چهره‌های ماندگار شناخته شده‌است. غلامحسین امیرخانی در خط نستعلیق شاگرد استادانی چون سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی بود. افزون بر آن وی از خط استادان قدیمی مانند میرعمادالحسنی، میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی اکبر کاوه و چند تن دیگر مشق کرد. امیرخانی در نستعلیق نویسی شیوه‌ای ویژه به خود را دارد که مورد اقبال بسیاری از استادان خوشنویسی است. بسیاری از خوشنویسان صاحب نام معاصر شاگرد غلامحسین امیرخانی هستند و بیشتر خوشنویسان معاصر به طور مستقیم یا غیر مستقیم از خط او مشق کرده‌اند. غلامحسین امیرخانی ده‌ها نمایشگاه فردی و گروهی در داخل و خارج از کشور بر پا کرده است. از جمله نمایشگاه‌هایی در انگلستان، فرانسه، پاکستان و سوریه..

کتاب عرصه سیمرغ یکی از آخرین کارهای استاد امیرخانی است. این کتاب در قطع رحلی بزرگ بر کاغذ گلاسه اعلاء بوده و شامل ۷۵ اثر خطاطی می‌باشد که طی سالیان ۸۵ تا ۹۵ به‌دست توانای استاد امیرخانی تحریر گردیده است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

عرصه سیمرغ

عرصه سیمرغ

در قطع رحلی بزرگ بر کاغذ گلاسه شامل ۷۵ اثر خطاطی می‌باشد که طی سالیان ۸۵ تا ۹۵ به‌دست توانای استاد امیرخانی تحریر گردیده است.

30 محصولات دیگر در همان شاخه: