فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

راهنمای جامع ASP.NET

محصول جدید

راهنمای جامع مایکروسافت ASP.NET C VB شامل پروژه واقعی ایجاد سایت/به همراه DVD

جزییات بیشتر

تولید کننده
انتشارات مهرگان قلم

320,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : ایمار اسپانجارز
مترجم/ مترجمین : امیراحسان رضایی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 768
سال چاپ : 1395
شابك : 9786006236599
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

ای‌اس‌پی‌دات‌نت (ASP.NET) یک چارچوب کاربردی Web است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه گردیده تا برنامه نویسان بتوانند برای ساخت سایت‌های Web و برنامه‌های Web پویا و سرویس‌های Web پویا و سرویس‌های Web XML از آن استفاده کنند. این بخشی از زیر ساخت .NET مایکروسافت و جانشینی برای تکنولوژی صفحات سرویس دهنده فعال (ASP) است. ASP مبتنی بر زبانهای مشترک در حال اجرا است که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد کدهای ASP را با استفاده از هر زبان Framework.NET بنویسند.

اصول مقدماتی ASP.NET
قبل از اينکه با تکنولوژی فوق آشنا گرديم ،لازم است نسبت به موارد ذيل به ميزان قابل قبولی شناخت اوليه ای وجود داشته باشد.
▪آشنائی با وب ، ،Html و اصول ايجاد صفحات وب
▪زبانهای اسکريپت نظير جاوااسکريپت و يا Vbscript
▪اصول اوليه اسکريپت های مبتنی بر سرويس دهنده


ASP چيست ؟
▪ASP يک تکنولوژی مبتنی بر سرويس دهنده بوده که امکان اجرای اسکريپت ها ی موجود در يک صفحه وب را از طريق يک سرويس دهنده اينترنت فراهم می نمايد .
▪ASP تکنولوژی متعلق به شرکت ما کروسافت است .
▪ASP از کلمات Active Server Page مشتق شده است .
▪ASP برنامه ای است که با مديريت IIS اجراء می گردد.
▪يک فايل ASP مشابه فايل Html است .
▪محتويات يک فايل ASP شامل : متن ، Html ، XML و اسکريپت است .
▪اسکريپت های موجود در يک فايل ASP بر روی سرويس دهنده اجراء می گردنند.
▪فايل های ASP دارای انشعاب asp می باشند.
▪ پس از درخواست فايل های ASP توسط کاربران ، در ابتدا محتويات ( اسکريپت ها ) مربوطه بر روی سرويس دهنده اجراء و در ادامه نتايج بصورت تگ های Html برای کاربر ارسال خواهد شد.
آشنائی اوليه با ASP کلاسيک می تواند دارای جنبه های مثبتی از بعد فراگيری ASP.NET با شد . +ASP همان ASP.NET است . زمانيکه ما کروسافت ASP.NET را طراحی نمود ،در ابتدا از نام فوق استفاده گرديد .

ASP.NET چيست ؟
ASP نسخه شماره سه ، آخرين نسخه در اين زمينه بوده و ما هرگز شاهد عرضه نسخه شماره چهار محصول فوق نخواهيم بود. ASP.NET نسل جديد ASP است و نمی توان ادعا نمود که ASP.NET نسخه ارتقاء يافته ASP کلاسيک است .
ASP.NET يک نمونه و نگرش جديد به برنامه ها و اسکريپت های مبتنی بر سرويس دهنده می باشد. ASP.NET عضوی از فريمورک جديد دات نت شرکت ما کروسافت بوده و سه سال زمان صرف نوشتن آن شده است . ASP.NET با نسخه ASPکلاسيک کاملا" سازگار نيست .


دات نت فريمورک
دات نت فريمورک، زير ساخت پلات فورم جديد دات نت است . فريمورک فوق ، يک محيط عمومی برای ايجاد ، بکارگيری و اجرای برنامه های تحت وب و سرويس های وب را فراهم می نمايد . دات نت فريمورک شامل دو بخش اساسی است :
▪Common language runtime
▪Common class libraries نظير : ADO.NET,ASP.NET و Windows Forms
دات نت فريمورک ، با الهام از امکانات دو بخش فوق ، قادر به ارائه سرويس ها و خدمات متفاوت به مجموعه وسيعی از سيستم های کامپيوتری است . دات نت فريمورک از زبانهای متعددی حمايت می نمايد . C++,C#,VB,Jscript نمونه هائی در اين زمينه می باشند.


تفاوت های ASP کلاسيک و ASP.NET
▪ASP.NET زبان های متعددی را حمايت می نمايد .
▪ASP.NET مجموعه گسترده ای از کنترل های جديد و عناصر مبتنی بر XML را ارائه می دهد.
▪ASP.NET قابليت اعتبارسنجی کاربران با توانائی بالا را دارا است .
▪افزايش کارائی سيستم از طريق اجرای کدهای کمپايل شده ( نه تفسير شده ! )
▪کدهای ASP.NET بطور کامل با نسخه ASP کلاسيک سازگار نمی باشند.
برخی از ويژگی های جديد در ASP.NET :
● تعداد بالای زبانهای برنامه نويسی حمايت شده
● کنترل های قابل برنامه نويسی
● برنامه نويسی مبتنی بر Event
● استفاده از عناصر مبتنی بر Xml
● اعتبار سنجی کاربران با استفاده از Account و قوانين
● افزايش کارائی با توجه به کمپايل نمودن کدها
● پيکربندی و بکارگيری آسان

ASP.NET دارای مجموعه ای وسيع از کنترل های HTML است. اکثر عناصر موجود بر روی يک صفحه وب را می توان بعنوان يک شی قابل کنترل ASP.NET در نظر گرفت .رفتار اشياء فوق را می توان با استفاده از اسکريپت ها ، کنترل و هدايت نمود. ASP.NET همچنين دارای مجموعه ای از کنترل های ورودی شی گراء نظير : ListBox های قابل برنامه نويسی و کنترل های بررسی صحت د اده های ورودی است . با استفاده از يک کنترل جديد (Data Grid) عمليات ذخيره سازی ،مرتب سازی وساير عمليات مورد نياز در رابطه با بانک های اطلاعاتی را پشتيبانی و حمايت می نمايد. تمامی اشياء ASP.NET بر روی يک صفحه وب می توانند باعث بروز يک "رويداد" گردند. در چنين مواردی کدهای نوشته شده در ASP.NET ، مجری سياست برخورد با رويداد بوجود آمده خواهند بود . عناصر استفاده شده در ASP.NET عموما" متکی بر XML می باشند . نظير کنترل Adrotator که از Xml برای ذخيره ساری اطلاعات و تنظيمات مربوط به آگهی ها استفاده می نمايد. ASP.NET ، اعتبارسنجی کاربران متکی بر فرم را با استفاده از تکنولوژی هائی نظير : مديريت کوکی، تغيير مسير کاربرانی که هويت آنها تاييد نشده و ... انجام می دهد. به محض درخواست يک صفحه ASP.NET ،صفحه مورد نظر ترجمه ( کمپايل ) و يک نسخه از آن در حافظه باقی خواهد ماند (Cached ) . بديهی است که در اين حالت افزايش چشمگيری را از بعد کارآئی خواهيم داشت .ASP.NET با نسخه قبلی خود ( ASP کلاسيک ) کاملا" سازگار نيست .بنابراين در برخی از کدهای نوشته شده با ASP کلاسيک می بايست تغييراتی را اعمال نمود. فايل های ASP.NET دارای انشعاب aspx می باشند. بدين ترتيب می توان بر روی يک سرويس دهنده فايل های ASP.NET ( فايل های با انشعاب aspx) و فايل های ASP کلاسيک ( فايل های با انشعاب asp ) بطور همزمان استفاده کرد.


نصب ASP.NET
برای نصب ASP.NET به امکانات زير نياز خواهد بود :
▪يکدستگاه کامپيوتر با قابليت اجرای ويندوز بر روی آن .
▪نصب يکی از نسخه های ويندوز 2000 و يا XP
▪نصب برنامه IIS
▪قبل از نصب ASP.NET می بايست تمامی Service Pack های مربوط به محصولات نرم افزاری که قصد نصب آنها را داشته باشيم ،آماده نمود.
▪در صورتيکه قبلا" نسخه Beta مربوط به ASP.NET بر روی سيستم نصب شده باشد ،لازم است که در ابتدا نسخه فوق از روی سيستم برداشته گردد.
▪نصب .NET ، قبل از نصب می بايست کيت کامل محصول فوق را تهيه نمود. کيت فوق حدودا" 130 مگابايت بوده و می توان آن را از سايت ماکروسافت و يا ساير سايت ها نظير : www.asp.net تهيه کرد .

صفحات وب ASP.NET
يک صفحه ASP.NET ، در اولين نگاه ،مشابه يک صفحه Html است . برای آشنائی با صفحات ASP.NET ، يک صفحه ساده Html را ايجاد که ...

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

راهنمای جامع ASP.NET

راهنمای جامع ASP.NET

راهنمای جامع مایکروسافت ASP.NET C VB شامل پروژه واقعی ایجاد سایت/به همراه DVD

30 محصولات دیگر در همان شاخه: