فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

سلیمان خان قانونی و شاه طهماسب-دو جلدی

محصول جدید

شرح کامل دوره اول تاریخ صفوی و عثمانی در قالب رمانی جذاب و خواندنی

جزییات بیشتر

تولید کننده
زرین

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : آلفرد لابی ار
مترجم/ مترجمین : ذبیح الله منصوری

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 1840 / دو جلدی
شابك : 9789644070266
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

نگارنده در اين‏ كتاب با بهره‏‌جويی از يكی از آثار «ويليام ارسكين»در قالب رمان، به‏ تفصيل از لشكركشي‏ها و پيكارهای‏ سليمان خان قانونی (پادشاه عثمانی) و شاه طهماسب اول (دومين پادشاه‏ صفوی) سخن به ميان آورده است.
در اين رمان نگارنده ضمن توصيف‏ جنگ‏ها، به شرح حال رجال مهم و نقش آن‏ها در مسائل سياسی و نظامی‏ آن روزگار پرداخته است. جلد اول اين‏ كتاب در 73 فصل تنظيم شده است. جلد دوم از كتاب ادامه جنگ‏های‏ «سليمان خان قانونی»با شاه‏ طهماسب اول صفوی كه در 89 فصل‏ تشريح شده است.

دوره صفویه، از نظر تحول سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بدون شك از مهم‌ترین ادوار تاریخ كشور ایران است. صفویه خاندانی بودند كه ایران را بار دیگر ملتی متكی به خود، توانا، متحد و نیرومند گردانیدند و آن را به صورت یكی از كشورهای مهم دنیای آن روز درآوردند. بدون شك یكی از مهم‌ترین مهره‌های سیاسی این خاندان، شاه اسماعیل اول، نخستین فرمانروای این سلسله است كه در سن پانزده سالگی زمام امور ایران را به دست گرفت. وی در آغاز كودكی با مصایب بسیار خو گرفت و در دامان چند تن از مریدان و صوفیان فداكار خاندان صفوی تربیت شد. در نتیجه بی‌باك وجسور و حادثه‌جوی بار آمد. شاه اسماعیل به نیروی صفات خوب و بدی كه داشت، هم مخالفان خود را مرعوب كرد و پس از تصرف شروان، ارمنستان و آذربایجان در تبریز به سلطنت نشست و مذهب شیعه دوازده امامی را مذهب رسمی ایران اعلام كرد. او هم‌چنین موفق شد از نفوذ دولت عثمانی به خاك ایران جلوگیری كند. در كتاب حاضر، حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شاه‌اسماعیل صفوی با نگرشی بر خصوصیات جسمی، روحی، ذوقی، اخلاقی، مذهبی و روابط او با دول خارجی بررسی شده است. آن‌چه بر اهمیت كتاب حاضر افزوده، دسترسی نگارنده‌ به منابع، مدارك، اسناد و كتب معتبر و دست اول است.

****

صفویان

****

عثمانی

****

سلیمان یکم (به ترکی عثمانی: سلطان سليمان اول یا قانونى سلطان سليمان؛ ۶ نوامبر ۱۴۹۴ – ۵/۶/۷ سپتامبر ۱۵۶۶) دهمین سلطان امپراتوری عثمانی است که از سال ۱۵۲۰ تا لحظهٔ مرگش در سال ۱۵۶۶ بر امپراتوری عثمانی حکم راند و از این لحاظ طولانی‌ترین دورهٔ سلطنت را در میان خاندان عثمانی داراست. او را در غرب با نام سلیمان باشکوه و در شرق با نام سلیمان قانونی می‌شناسند. از آن جهت به قانونی مشهور شد که سیستم قضایی امپراتوری عثمانی را به‌کلی بازسازی کرد. او در اروپای سدهٔ شانزدهم به عنوان سلطانی برجسته و والامقام مطرح گشته بود که مسئولیت امپراتوری عثمانی را در اوج قدرت نظامی، اقتصادی، و سیاسی‌اش بر عهده داشت. سلیمان، شخصاً ارتش عثمانی را برای فتح استحکامات دنیای مسیحیت در بلگراد، رودس، و اکثر مجارستان رهبری کرد اما در محاصرهٔ وین در سال ۱۵۲۹ ناکام ماند. او باریکه‌های بزرگی از شمال آفریقا که از غرب تا سر حدات الجزایرمی‌رسید و همچنین قسمت اعظم خاورمیانه را طی منازعاتش با ایرانیان به ...

برخی فصل‌های کتاب:

حرم سليمان خان
ابراهيم پاشا وزير اعظم
تحريک سليمان خان براي‏ حمله به آذربايجان
سازمان پرورش‏ غلامان پادشاه عثمانی
جنگ رودس
جنگ وين
برای حمله به آذربايجان
شاه طهماسب و نامه پادشاه عثمانی 
موضوع وليعهدی در دربار عثمان

....

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

سلیمان خان قانونی و شاه طهماسب-دو جلدی

سلیمان خان قانونی و شاه طهماسب-دو جلدی

شرح کامل دوره اول تاریخ صفوی و عثمانی در قالب رمانی جذاب و خواندنی

30 محصولات دیگر در همان شاخه: