فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

زمین نوآباد

محصول جدید

رمانی دو جلدی که به مرحله مهمی از تاریخ قزاق‌ها، یعنی مرحله اشتراکی کردن مزارع پرداخته است.

جزییات بیشتر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : میخاییل شولوخوف
مترجم/ مترجمین : محمود اعتماد زاده به آذین

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 1040/دو جلدی
شابك : 9789643204044
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

شولوخوف، به رغم آن امتیازهایی كه به ضرورتهای سیاسی داده، ذره­ای از استعداد داستان پردازی­اش را از كف نداده است: قهرمانانی كه آفریده است از روح و حیاتی طبیعی و حقیقی برخوردارند و زبانش همچنان غنی و همچنان قوی و گزنده است.


رمانی است در دو بخش به قلم میخائیل آلکساندروویج شولوخوف(1)(1905-1984)، نویسنده مطرح روس، برنده جایزه نوبل سال1965، که در سالهای 1931 و 1956 انتشار یافت. این رمان بلند به مرحله مهمی از تاریخ قزاقهای دون، یعنی مرحله اشتراکی کردن مزارع(در 1930) تخصیص یافته است. ترکیب رمان ساده است: اینجا از طرحهای گوناگونی که در داستان دن آرام هست، خبری نیست. مکان واحدی به جای چارچوب داستان به کار می‌رود: و آن دهکده کوچک گرمیاچثی لوگ در اوکرائین است، اما سرنوشت همه دهقانان روسیه در این دنیای کوچک انعکاس می‌یابد. تقریباً همه قهرمانان رمان قزاق‌اند، به استثنای قهرمان اصلی، داویدوف، که یکی از آن بیست و پنج هزار کارگری است که حزب به روستاها فرستاده است تا دهقانها را برای ورود به کالخوز ترغیب کنند. داویدوف، به یاری ناگولنوف، مسئول حوزه حزب و راز متنوف، رئیس شورای محلی، با ...

***

زمین نوآباد

***

از نظر تاریخی این اثر، اثر مهمی به شمار می‌رود.شولوخوف در این اثر قدرت و توانایی خود را در شخصیت پردازی های گونان و متنوع، به تصویر کشیدن صحنه‌های مهیج و ارائه ی تصاویر شاعرانه از طبیعت اوکراین به خوبی به نمایش می گذارد.

بخش‌هایی از کتاب:

این جواب نشد، واقعیته! تو میباست او را برای توهین به حکومت بازداشتش می‌کردی، نه اینکه بزنیش! این رفتار برای یک کمونیست ننگه! همین امروز ما مسئله را تو حوزه مطرح می‌کنیم. تو با این کار لطمه بزرگی به ما رسانده‌ای!
فردای آن روز بیست و سه تن درخواست خروج از کالخوز را دادند. اینان به‌طور عمده دهقانان میانه حال بودند که دیرتر از همه به کالخوز پیوسته بودند و معمولا در جلسات خاموش می ماندند.
مدتی از نیمه شب گذشته جلسه به پایان رسید. از همه کوچه‌ها و پس کوچه ها مردم آهسته، گفت و گو کنان می‌رفتند. دروازه‌های حیاط یک به یک صدا می‌کرد. در سراسر گرمیاچی لوگ، سگ‌های ده که به این چنین ازدحام و چنین غلغله‌ای در شب عادت نداشتند بیدار شده دیوانه‌وار عوعو سر می‌دادند.

این اثر سترگ شولوخوف، به سبب تنوع و حقیقت انسانی قهرمانها، و قدرت صحنه‌های مهیج و تصویرهای شاعرانه طبیعت اوكرائین و مخصوصاً لحن صمیمیتی كه از آن بر می‌خیزد، به دل می‌نشیند. و بی دلیل نیست كه گفته‌اند این اثر بهترین سندی است كه راجع به دوره اشتراكی كردن مزارع در دست است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

زمین نوآباد

زمین نوآباد

رمانی دو جلدی که به مرحله مهمی از تاریخ قزاق‌ها، یعنی مرحله اشتراکی کردن مزارع پرداخته است.

30 محصولات دیگر در همان شاخه: