فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

ژوزف بالسامو - سه جلدی

محصول جدید

دوره سه جلدی رمان مشهور الکساندر دوما از زندگی‌نامه جمهوری‌خواه ایتالیایی ساکن فرانسه

جزییات بیشتر

تولید کننده
زرین

1,000,000 ریال

اطلاعات بیشتر

ژوزف بالسامو  Joseph Balsamo،  نام کتابی است اثر الکساندر دوما نویسنده اهل فرانسه که در ایران با ترجمه ذبیح الله منصوری منتشر شده‌است. این کتاب یکی از آثار مشهور ادبی جهان است.

****

رمان بالسامو

پرتره‌ای از بالسامو

****

ژوزف بالسامو متولد ۱۷۴۳ در ایتالیا با نام اصلی کنت دو گاگلیوسترو (Count Alessandro di Cagliostro) است. وی دارای اسامی مستعار دیگری همچون کنت دو فینیکس نیز بوده‌است ولی در تاریخ بیشتر با نام بارون ژوزف دو بالسامو مشهور است. داشتن اسامی مستعار او به خاطر گمراهی پلیس وقت فرانسه در زمینه فعالیتش جهت براندازی سلطنت خانواده بوربون در دوره اعلیحضرتین لویی پانزدهم و لویی شانزدهم بوده‌است. تا قبل از ورود به فرانسه در ۱۷۷۰ به کشورهای مختلف دنیا مسافرات نموده و به زبان های ایتالیایی و فرانسوی و انگلیسی و عربی تسلط کامل داشته‌است. به علم هیپنوتیزم تسلط و تبحر کامل داشته و در علم شیمی دارای بصیرت بوده‌است و همچنین به وسیله هیپتونیزم و احضار ارواح از گذشته و آینده افراد با خبر بوده تا آنجایی که پیش بینی کرد سر علیاحضرت ملکه ماری آنتوانت همسر اعلیحضرت لویی شانزدهم از تن جدا خواهد شد.
او از اعضای عالیرتبه و از رهبران طریقت فراماسونری بوده که بعد از ورود به فرانسه رهبری این طریقت را در آن کشور و با هدف براندازی سلطنت خانواده بوربون و استقرار نظام جمهوری به عهده گرفت و با در دست داشتن امکانات مادی فراوان طریقت فراماسونری، نقش بسزایی در سقوط سلطنت فرانسه ایفا نمود.


روایتی موجود است که بالسامو همسرش را بصورت دایم هیبنوتیزم نموده و همیشه او را در خواب مغناطیسی نگاه داشته چرا که وی در حالت عادی خواهان زندگی با او نبوده‌است.


در ۱۷۷۶ از خود شعبه جدیدی از فراماسونری به نام آیین مصری به وجود آورد که هنوز هم پیروان زیادی در اروپا و آمریکا دارد و شعبه مستقلی از فراماسونری به شمار می‌آید. همسر زیبای او لورانزا سرافینا نام داشت که اهل ایتالیا بود و در سالهای اقامت بالسامو در پاریس یک لژ زنانه بنیان نهاد که بسیاری از زنان معروف در آنجا حضور می‌یافتند.

داستان کتاب، یک روایت جذاب و مستند از انقلاب کبیر فرانسه است. فردی به نام “ژوزف بالسامو” که رئیس اتحادیه فراماسون‌هاست، تصمیم می‌گیرد حکومت فرانسه و سپس جهان را به آزادی برساند. شخص اول کتاب خود ژوزف بالسامو است و داستان هم با او آغاز می شود، اما هر چه در کتاب پیش می‌رویم با اشخاص دیگری روبرو می‌شویم که هر کدام به بهترین شکل وارد و به بهترین شکل خارج می‌شود. داستان از زمان لویی پانزدهم پادشاه فرانسه آغاز می‌شود و کم‌کم به سمت دربار کشیده شده و زندگی آنها را می‌بینیم. وقایع تاریخی مهم، به بهترین شکل در این کتاب در نظر ما مجسم می‌شود. هر چه پیش می‌رویم با اشخاص بیشتر و پیچیده‌تری آشنا می‌شویم که هر کدام داستانی شیرین دارند. حالت نمایشنامه بودن کتاب باعث می‌شود که در نظر منتقدین به ارج اثری نظیر بینوایان نرسد، اما امکان ندارد که کسی این شاهکار را بخواند و از آن ناامید شود. تک تک دیالوگ‌های کتاب برای هر داستان نویس یا فیلمنامه نویس، بهترین الگو است. شیرین تر از دیالوگ های این کتاب را در هیچ فیلمی ندیده‌اید و در هیچ فیلمنامه‌ای نخوانده‌اید. هیچ چیز بهتر از گفته ذبیح الله منصوری نمی تواند گویای ارزش و عظمت این کتاب باشد:


«این کتاب به تصدیق تمام منتقدین و کتاب خوان‌ها، شیرین‌ترین کتابی است که از زمان صنعت چاپ تاکنون در اروپا منتشر شده است.»

****

الکساندر دوما

الکساندر دوما

****

بیشتر کتاب‌های الکساندر دوما، رمان‌های تاریخی و به هم‌پیوسته ای در مورد انقلاب فرانسه هستند. او جزئیات انقلاب كبیر فرانسه را از دهان پدر خود شنید و بعدها در رمان‌های خود توانست صحنه‌های مهیج و مخوف آن را با قلم سحار خویش مجسم كند. اسناد و مدارك و یادداشت‌های خصوصی نیز كه طی سنوات مختلف به دستش افتاد، او را در نوشتن رمان‌های متعددی كه زمینه همه آنها تاریخ فرانسه است بسیار كمك كرد. رمانهای او بسیار جذاب بوده و علیرغم حجم زیاد، به هیچ عنوان خواننده را خسته نمی کند، چون نویسنده با ظرافت تمام او را با خود به عمق داستان می برد و وارد حریم زندگی پادشاه و اطرافیانش می کند.

الکساندر دوما را به واسطه‌ احیای رمان تاریخی در فرانسه می‌ستایند. او جزو یکی از معدود نویسندگان فرانسوی و اروپایی است که توانست با خلق فضاهای کلاسیک که به نوعی تاریخ کشورش را بازگو می‌کردند و نیز توصیف دقیق صحنه‌های داستانی، برخی از فیلمسازان را تسلیم کند تا مغلوب داستان‌ها و رمان‌هایش شوند و آن‌ها را با جادوی تصویر به مردم دنیا نشان دهند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

ژوزف بالسامو - سه جلدی

ژوزف بالسامو - سه جلدی

دوره سه جلدی رمان مشهور الکساندر دوما از زندگی‌نامه جمهوری‌خواه ایتالیایی ساکن فرانسه

19 محصولات دیگر در همان شاخه: