فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

سلطانه

محصول جدید

رمان تاریخی از رویدادی واقعی از کالین فالکنر، نویسنده ای که به پشت حریم سلطان سلیمان راه یافت

جزییات بیشتر

تولید کننده
زرین

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : کالین فالکنر
مترجم/ مترجمین : جواد سید اشرف

مشخصات محصول

موضوع : رمان تاریخی,ادبیات انگلیسی
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 700
شابك : ۹۷۸۹۶۴۴۰۷۱۰۳۴
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

درباره  امپراطوری عثمانی در دوره مورد نظر ما، کتاب های فراوانی نوشته اند. بسیاری از وقایع تاریخی مورد بحث را میتوان در این کتاب تاریخی مطالعه کرد. اما ما هرگز نمیتوانیم به علت آنچه در پشت دروازه های آهنین و بسته باب عالی گذشت پی ببریم و دریابیم که علت و انگیزه آن همه خشونت و بربریت و آن همه تعصب و هیجان احساسات چه بوده است. بنابراین و از این دیدگاه، شاید فکر کنید که نوشتار ما داستانی تخیلی است اما تنها آنان که قرن ها از مرگشان میگذرد و خاک در کاسه چشم دارند، می‌دانند این قصه تا چه حد به واقعیت نزدیک است.

در قرن شانزدهم هنگامی که امپراطوری عثمانی در اوج قدرت است و سلطان سلیمان خان قانونی بر سه قاره و هفت اقلیم حکمرانی می کند. در پشت درهای بسته و دیوارهای بلند توپقاپو سرای ۳۰۰ کنیز در بزرگترین حرمسرای امپراتوری جدا از دنیای بیرون روزگار می گذرانند. هنگامی که خرم را که یک دختر تاتار رومی است به حرمسرا می آورند زندگی عادی و روزمره حرمسرا به یکباره دگرگون میشود…. در این گودال مار زندگی با نفرت و کینه توزی توطئه‌چینی و مبارزه بر سر قدرت عجین است. خرم را که یک دختر تاتار رومی است حاضر نیست مانند دیگران به سرنوشت خود به مثابه کنیز حرمسرا تن در دهد و به قوانین جاری تمکین کند. او با تمام قوا و با اراده‌ای آهنین می‌کوشد تا خود را ...

****

 کالین فالکنر

****

خرم سلطان

****

کالین فالکنر سال 1953 در شمال شهر لندن به دنیا آمده است. او در بیست سالگی به استرالیا مهاجرت کرد. در ابتدا راننده تاکسی بود و گیتار می‌نواخت و پس از مدتی در یک آژانس تبلیغاتش مشغول به کار شد. سال 1984 به سیدنی رفت تا نویسندگی را پیشه خود کند. کالین فلکنر سال‌ها در رادیو و تلویزیون و همچنین به صورت مستقل در شمار زیادی از روزنامه‌ها و مجله‌های برتر استرالیا کار کرد و برای آنها مقاله و داستان نوشت. او از سال 1990 مشغول رمان‌نویسی بوده است و کار‌هایش در سطح گسترده‌ای در آمریکا، بریتانیا و اروپا منتشر شده است. 
رمان‌های او تنها در غرب مورد استقبال قرار نگرفته است بلکه خواننده‌های شرقی هم از آنها استقبال کرده‌اند. کتاب‌های این نویسنده تاکنون به 17 زبان از جمله برزیلی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، فارسی و کره‌ای ترجمه شده است و از آن‌ها استقبال قابل ملاحظه‌ای شده است. رمان‌های «کلئوپاترا»، «حریم» یا «سلطانه»، «آناستاسیا» «جاده ابریشم»، «وقتی خدا بودیم» و «حرم‌سرا» از جمله آثار او هستند که داستان‌های تاریخی او روایت می‌کنند. پرداختن به زن در دوران‌های مختلف در طول تاریخی، یکی از ویژگی‌های کالین فالکنر در رمان‌نویسی است. 
 

انتشارات Hodder & Stoughton رمان «سلطانه» نوشته کالین فلکنر را به چاپ رسانده است. این رمان تاکنون چندین بار به فارسی ترجمه شده است. هادی عادل‌پور، فاطمه امینی و جواد سید‌اشرف از جمله مترجمان این رمان هستند. رمان «حریم» یا همان «سلطانه» تنها در آلمان 150 هزار نسخه فروش داشته است. از این رمان در کشور‌های مختلف فیلمنامه‌هایی هم برای ساخت سریال نوشته شده است. 
اگر تا به حال هیچ یکی از رمان‌های کالین فالکنر را نخوانده‌اید بهتر است تجربه خواندن این یکی را امتحان کنید که مملو از روابط پنهانی و توطئه است. این رمان داستانی فراموش‌نشدنی از خباثت، وسواس و تعصب در حریم سلطان سلیمان شکوهمند است که در آن روزگار خدای خدایان دنیا، مالک انسان‌ها، جانشین الله و تنها حاکم امپراتوری عثمانی بزرگ به شمار می‌آمد. داستان مربوط به امپراتوری عثمانی در قرن 16 م است و زندگی تعداد زیادی شخصیت مختلف را روایت می‌کند که سرنوشت آنها به مرور به یکدیگر گره می‌خورد. رمان براساس زندگی واقعی سلطان سلیمان و رُکسلانا، دختر موقرمز روسی است که سلطان پس از مدتی نام او را به خُرم تغییر می‌دهد. خرم که در ابتدا تنها ...

فالکنر با حفظ صحت و درستی داستان برداشت خود را از نقشه‌ها و دسیسه‌های رذیلانه شخصیت‌ منفی رمان «سلطانه» در داستان دخیل می‌کند. روزنامه گاردین نوشته است، کالین فالکنر که آثارش فروش فوق‌العاده‌ای دارد، این داستان را با نثری موجز نوشته است. هر فصل با ماجرایی دلهره‌آور و جالب به پایان می‌رسد و به گونه‌ای که خواننده نمی‌تواند خواندن را متوقف کند و مدام کنجکاوی دانستن ادامه داستان است. فالکنر با زیر و رو کردن افکار و انگیزه شخصیت‌های داستانش سعی می‌کند با صداقت آنها را بزرگ جلوه دهد. خواننده با خواندن این رمان خود را در فضایی مملو از خشونت، ستمگری، نفاق، جاه‌طلبی، عشق‌های ممنوع و نفرت می‌بیند. این رمان همچنین اطلاعات تاریخی بسیاری در اختیار خواننده قرار می‌دهد. 

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

سلطانه

سلطانه

رمان تاریخی از رویدادی واقعی از کالین فالکنر، نویسنده ای که به پشت حریم سلطان سلیمان راه یافت

30 محصولات دیگر در همان شاخه: