خنده در تاریکی

محصول جدید

رمانی ظریف و طنزآمیز درباره عشق و فریب که بدبینی و شکاکیت ناباکوف با زبان دو پهلو و سنجیده‌اش از آن اثری برجسته می‌سازد.

جزییات بیشتر

135,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

ناباکف

****

خنده در تاریکی اثر ولادیمیر ناباکوف، نویسنده ، مترجم، شاعر استاد ادبیات برجسته ی روس تبار است و از مطرح ترین رمان های این نویسنده به شمار می رود. ناباکوف علاوه بر اعتبار فراوانش به عنوان رمان نویسی طراز اول، در حوزه ی تدریس و نقد ادبی هم از سرآمدان قرن بود.
او یکی از چهره های ادبی برجسته ی قرن بیستم به شمار می رود.وی این رمان را در سال 1932 نوشت. در طی هفت دهه پس از نگارش این رمان نقد های بسیاری در مورد آن نوشته شده و فیلمی هم بر اساس آن ساخته شده است.

داستان کوتاه "مسافر" و داستان کوتاه "ناتاشا" را در کانال تلگرام ایران بوک، بخوانید و بشنوید: iranbook@

"خنده در تاریکی" از آن دست داستانهایی که زیاد شنیده ایم و خوانده ایم و شاهد بوده ایم . ناباکوف خود به طنز، دقیقا به همین نکته اشاره می کند که کل داستان را می توان در چند خط شرح داد به جایی هم برنمی خورد :

آلبینوس، مردی میانسال و محترم و تهیه‌کننده‌ای پر از امید و آرزو، همسرش را به خاطر مارگو، دختری که نیمی از سن خودش را دارد، ترک می‌کند، و پس از معرفی کردن دختر به یک کاریکاتوریست مصیبت‌هایش آغاز می‌شود.
خنده در تاریکی که در دنیای سینمایی برلین در دهه ۱۹۳۰ می‌گذرد رمانی ظریف و طنزآمیز است درباره عشق و فریب که بدبینی و شکاکیت ناباکوف با زبان دوپهلو و سنجیده‌اش از آن اثری برجسته می‌سازد.

داستان به شیوه ی دانای کل روایت می شود و نمایانگر طنز سیاه ناباکوف است.او در توصیف شخصیت ها لحنی طعنه آمیز دارد و جای جای داستان که به عنوان راوی حضوری در پرانتز دارد اغلب نکته هایی را با لحنی کنایه آمیز به نقالی خود اضافه می کند که بدبینی او را پررنگ تر نشان می دهد.ناباکوف با نثری ساده و روان و سر راست و به دور از پیچیدگی های فرمی و روایی و با لحنی بدبینانه یا شاید واقع بینانه تلاش می کند که واقعیت های تلخی را به اثبات برساند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

خنده در تاریکی

خنده در تاریکی

رمانی ظریف و طنزآمیز درباره عشق و فریب که بدبینی و شکاکیت ناباکوف با زبان دو پهلو و سنجیده‌اش از آن اثری برجسته می‌سازد.

30 محصولات دیگر در همان شاخه: