فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

عباس کیارستمی و درس هایی از سینما

فقط آنلاین

محصول جدید

به همت محمود رضا ثانی و با مقدمه‌ای از ژان کلود کایر به همراه عکس‌های بی‌نظیر

جزییات بیشتر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : محمودرضا ثانی

مشخصات محصول

موضوع : سینما - فرهنگ و هنر - عباس کیارستمی - فلسفه کیارستمی - کارگردانی - بازیگری - فیلمبرداری - نقد هنر سینما - سینما و تئاتر
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 144
شابك : 9789641650942
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

کتاب "عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما” چند تا ویژگی دارد. این کتاب روایت مستند یکی از کارگاه‌های فیلم‌سازی است که کیارستمی در اسپانیا برگزار کرد. نوع نگاه او به انتخاب سوژه، وسواس‌هایش در فیلم‌سازی، نوع برخوردش با هنرجوها و فیلم های کوتاهی که به عنوان خروجی این کارگاه بیرون می‌آیند، کمک می‌کند بی هیچ واسطه‌ای کیارستمی را بهتر بشناسید. اگر اهل سینما هم باشید که کلی جزییات و فوت کوزه گری از او خواهید خواهید گرفت.
قلم رضا ثانی برخلاف بسیاری از گزارش‌های مستند با تم سینمایی بسیار روان و راحت است و خواننده مشکلی برای کنار آمدن با فضای کتاب نخواهید داشت.

عباس کیارستمی نمونۀ بارز کارگردانی موفق است که توانسته با پایه‌ای بسیار ساده، گاه نزدیک به مستند یا حتی گزارش خبری، مسیری را طی‌ کند که از ۳۰ سال پیش تاکنون ما را همچنان شگفت‌زده می‌کند. او نیز مانند بسیاری دیگر از سینماگران آثار کسانی‌ را که آنها را اساتید بزرگ سینما می‌نامیم بخوبی می‌شناسد. ولی‌ از آنها تقلید نمی‌کند و حتی در پاره‌ای اوقات چنین به نظر می‌رسد که می‌کوشد از آنها دور شود. در هریک از فیلم‌های او به نظر می‌رسد که چیزی را به تازگی کشف کرده است. آنچه که می‌باید از کیارستمی به خاطر سپرد، آنچه که می‌باید از او تقلید کرد، تن ندادن به تقلید کردن است.

ژان لوک گدار یک جمله دارد که: سینما با گریفیث آغاز می‌شود و با کیارستمی پایان می‌یابد.


از خلال درس‌های دقیقی‌ که او به ما می‌دهد می‌باید دریابیم که این چگونه نیرویی است که به او این امکان را داده تا در میان انواع مشقت‌ها خودش را با کمترین امکانات فنی و مالی‌ دائماً احیا کند. باید از او درس شهامت و همچنین درس نه گفتن گرفت و در وهلۀ اول درس نه گفتن به تقلید از خود. خط شخم خویش را دائم عمیق‌تر کردن، خود را شگفت‌زده کردن، تا عمیق‌ترین و پنهان‌ترین حد توانایی‌های بیان خویش را کاویدن. درس اصلی‌ او همین است. ماییم که باید آن را دریافت کنیم، درک کنیم، و از این نمونه استفاده کنیم تا بتوانیم در درون خود، آن فردیّت و تشخص را بیابیم، همان منحصربه‌فرد بودنی که همگان را به خود جذب می‌کند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

عباس کیارستمی و درس هایی از سینما

عباس کیارستمی و درس هایی از سینما

به همت محمود رضا ثانی و با مقدمه‌ای از ژان کلود کایر به همراه عکس‌های بی‌نظیر

3 محصولات دیگر در همان شاخه: