فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مجموعه کتاب های عباس کیارستمی

محصول جدید

دو جلدی شب ندارد سر خواب (شب در شعر شاعران-شب عاشقان بی دل)،‌ پنجره رو به حیات، باد و برگ، سفید برفی، مجموعه عکس‌های کیارستمی،‌ دیوار،‌ کلاغ و درخت،‌ سر بر باد، سعدی از دست خویشتن فریاد

جزییات بیشتر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : عباس کیارستمی
مترجم/ مترجمین : سهراب مهدوی، سیمین دهقان و دیگران
طراح/ نقاش/ گرافیست : سیامک فیلی زاده و دیگران
عکاس : عباس کیارستمی

مشخصات محصول

موضوع : هنر - سینما - عکاسی - داستان - نقد ادبی - نمایشنامه - فرهنگ و هنر - سینمای جهانی عباس کیارستمی - زندگی نامه - خاطرات - شعر
قطع کتاب : وزیری - خشتی - رحلی - رقعی
زبان : انگلیسی-فارسی
چاپ متن : مصور - رنگی - تک رنگ
شابك : 9789644483370-9789646994928-9786001521409-9786001520013-9786001520525- 786001520488
جلد : گالینگور - شومیز با روکش
نوع کاغذ : تحریر - گلاسه

اطلاعات بیشتر

کیارستمی

****

ژان لوک گدار یک جمله دارد که: سینما با گریفیث آغاز می‌شود و با کیارستمی پایان می‌یابد.

عباس کیارستمی یکی از برجسته‌ترین هنرمندان معاصر ایران بود که پس از آنکه در سال 1997 توانست با فیلم "طعم گیلاس" نخل طلای کن را تصاحب کند به شهرتی جهانی رسید و آثارش توجه جهانیان را به خود جلب کرد. 

عباس کیارستمی که متوالد اول تیرماه 1319 در تهران است کار خود را با ساخت فیلم‌های مستند و کوتاه چون «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه» و «دو راه حل برای یک مساله» آغاز کرد و چندی بعد با ساخت فیلم های «مسافر» و «گزارش» فیلمسازی بلند را نیز تجربه کرد تا اینکه با «خانه‌ی دوست کجاست؟» در سال 1365 اولین حضور بین المللی خود را تجربه کرد. این فیلم جوایزی بسیاری همچون جایزه ویژه جشنواره لوکارنو را برای کارگردان به ارمغان آورد و از آن پس فیلم های کیارستمی در جشنواره های خارجی مورد توجه قرار گرفتند.

عباس کیارستمی، در حالی (14 تیرماه 1395) در پاریس در گذشت که خبر فوت او در مدت کوتاهی تبدیل به مهم‌ترین اخبار شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های معتبر سینمایی جهان شد و مردم به بسیاری زبان‌های دنیا، از شنیدن خبر فوت او ابراز تاسف کردند. کیارستمی، بنابر ادعای بسیاری از منتقدان برجسته دنیا، خالق نوعی از سینما بود که در مقابل صنعت-سینمای هالیوود، مفاهیم عمیق انسانی را با ساده‌ترین ابزار به شکل شاعرانه و طبیعت‌گرایانه‌ای به مخاطب منتقل کرد.

دو جلدی شب ندارد سر خواب (شب در شعر شاعران-شب عاشقان بی دل)

اگر می خواهید گزیده ای از اشعار کلاسیک و معاصر ایرانی را در قالب یک مجموعه کتاب داشته باشید ، بروید سراغ جدیدترین کتاب عباس کیارستمی.
عباس کیارستمی گزیده اشعار شاعران کلاسیک و معاصر ایران با موضوع شب را به انتخاب خود در قالب یک کتاب منتشر کرد. مهر عباس کیارستمی کارگردان باسابقه سینمای ایران، در این کتاب گزیده‌ای از اشعار شاعران ایرانی با موضوع «شب» را در قالب کتابی با عنوان «شب عاشقان بی‌دل(شب در شعر شاعران» گردآوری کرده است. این کتاب در قالب دو مجلد منتشر شده است. مجلد اول از این کتاب در ۴۰۰ صفحه انتخاب او از بریده اشعار شاعران کلاسیک و کهن فارسی را شامل می‌شود و مجلد دوم از آن در ۳۰۰ صفحه انتخاب او از بریده اشعار شاعران معاصر با همین موضوع را در برمی‌گیرد.

کتاب پنجره ای رو به حیات

عباس کیارستمی
مترجم: سهراب مهدوی/ سیمین دهقان
طراح: سیامک فیلی زاده
132 صفحه
گالینگور - رنگی

کیارستمی همواره قصد دارد ازقاب کوچکی که گاه پنجره اتومبیل او در باران و یا برف است و یا پنجره یک خانه قدیمی و یا دهلیز یک خانه روستایی است؛ مخاطب را درپس تصویر با دنیای دیگری که گاه بارها ازمقابلش گذشته و به آن اعتنایی نکرده روبرو کند.  در واقع کیارستمی با دیدن این نادیدنی‌ها و دیدنی کردن آن‌ها درقالب عکس، ما را به دیدن این تصاویر دعوت می‌کند.  درعکس های کیارستمی گاه از دل یک اتاق خرابه، تصویر ترک‌ها، فرو ریختگی گچ دیوار و اجزای دیگر  چنان ما را درگیر ماجرای عاطفی می‌کنند که گویی قلب اتاق همچنان برای دیدن تصویری از سبزی و روشنی می‌تپد.  فضاهایی که کیارستمی از آن‌ها برای مجموعه «پنجره ای رو به حیات» عکاسی کرده بیشتر روستاهای فراموش شده و یا مناطق دور افتاده‌ای هستند که کمترشاهد حضور آدم‌ها در آن هستیم، هرچند که ردپای آن‌ها درعکس‌ها به چشم می‌خورد.  کیارستمی برای رسیدن به این فضا درعکس‌هایش به بهترین شکل ممکن ازامکانات دوربین دیجتال و تکنیک‌های عکاسی بهره گرفته است.

کتاب سفید برفی

عباس کیارستمی

سیامک فیلی زاده

خشتی بزرگ - ۱۱۴ صفحه - مصور - سیاه و سفید

کتاب «سفید برفی» در برگیرنده مجموعه ای ازعکسهای سفید وسیاه عباس کیارستمی است که در طول سالهای گذشته درطول سفرهایی که او درجاده های ایران در روزهای برفی داشته عکاسی شده. درختها در این مجموعه همچنان از دغدغه های کیارستمی به شمار میروند.  آثار این کتاب احساس شاعرانه و نقاشانه‌ای را که همواره در آثار کیارستمی دیده می‌شود به نمایش می‌گذارد. پیش از این نیز 50 قطعه ازعکسهای این مجموعه با همین عنوان در گالری راه ابریشم و موزه هنرمدرن نیویورک به نمایش گذاشته شده اند. این کتاب با گرافیک «سیامک فیلی زاده» طراحی و آماده سازی شده است.

کتاب دیوارها

عباس کیارستمی

قطع رحلی

مجموعه ای از عکسهای عباس کیارستمی با موضوع دیوار است. دیوار، پنجره و قاب در قاب بودن ازجمله مواردی است که در عکس های این مجموعه حضور معناداری دارند. 

عباس کیارستمی گفته بود: «عکس‌هایم حاصل علاقه‌ام به عکاسی نیست، بلکه ناشی از عشقی است که به طبیعت دارم.» این علاقه به عکاسی با گذشت زمان و ممارست در این کار برای او اهمیت روزافزونی یافته است.
کیارستمی درباره‌‌ی علت دست زدنش به عکاسی اغلب حرف‌هایی زده است. گفته که، در ابتدا، احساس ناامنی بوده، بی‌قراری، میل ناگزیر به ترک این زندگی غیر قابل زیست، تصنعی و فاسد و ضرورت بازیابی «وجود حقیقی»اش در طبیعت، اما همین سختی، همین عذاب تحمل زیبایی طبیعت در تنهایی او را به عکاسی سوق داده، خواسته این لحظات شور و درد را ابدی و دیگران را در آن سهیم کند. کیارستمی گفته است: عکاسی به نحوی، به نحو فوق‌العاده‌ای، به ما امکان می‌دهد که در طبیعت و هستی رسوخ کنیم.

***

عکس کیارستمی
کتاب کلاغ و درخت
کیارستمی
مجموعه عکس کیارستمی

***

کتاب کلاغ و درخت

عباس كيارستمی

مقدمه:‌ علیرضا سمیع آذر

گالینگور - رحلی - رنگی - 128 صفحه

کیارستمی در این مجموعه عکس‌ها، موجودی پیش پا افتاده و به باور برخی بی‌ارزش را در مرکز توجه قرار داده و زندگی یک کلاغ را همچون حیات یک سگ ولگرد دنبال کرده است. کیارستمی در عکس‌هایش نگاه خاصی را دنبال می‌کرد. او چیزهایی را در طبیعت کشف کرده بود که شاید مخاطب در نگاه اول قبول نکند که آن سوژه‌ها می‌توانند در قاب تصویر قرار بگیرد. نمی‌توان از نگاه متفاوت و برآمده از تجربه کیارستمی به کلاغ غافل شویم. شاید همه ما در زندگی‌مان کلاغ‌های زیادی را دیده باشیم و شاید همین کثرت در دیدار باعث تکراری شدن این سوژه در ذهن‌هایمان شده باشد. اما کیارستمی از کنار این سوژه‌های تکراری که اتفاقاً پیش از او به آنها نپرداخته بودند، به‌زاحتی نمی‌گذشت. 

کتاب «کلاغ ها و درخت ها» در برگیرنده مجموعه ای ازعکسهای عباس کیارستمی با موضوع درخت و کلاغ است که کیارستمی در یک مقطع زمانی خاص، این مجموعه را در کاخ سعدآباد عکاسی کردهاست.  به گفته «علیرضا سمیع آذر» که مقدمه ای به زبان انگلیسی برروی این کتاب نوشته «دراین عکسها شاهد رژه رفتن درختان در مقابل دوربین هستیم که گاه با سایه درختان نیزهمراه میشود، بازی نور و سایه درزمینه چمنزار و البته یک عنصر کوچک و پایدار که جایگاه خاصی در تصویر دارد، یعنی کلاغ سیاه و سفید.»  کلاغها درعکس های این مجموعه از جایگاه ثابتی برخوردارهستند، برخلاف بسیاری از عکاسان که کلاغها را درقابهایی که درحال پرواز و یا برروی سیم خاردار یا تارهای سیم برق به تصویر کشیدهاند، کیارستمی دراین مجموعه از کلاغها به عنوان عنصر ثابت و ساکنی درقاب تصویر بهره برده است که گاه در مقابل عظمت درخت بسیار خرد و کوچک نیزجلوه میکنند.  حضور بزرگ نمایی شده درختان با تنه های عظیم که گاه بخش عمده ای از قاب عکس را به خود اختصاص داده اند، حتی موجب نشده که کلاغ ساکن و ایستای  کیارستمی نگاه مخاطب را به خود جلب نکنند.  سمیع آذر معتقد است که «کیارستمی هرگز برای به نمایش گذاشتن کلاغها در این تصاویر به نقاط طلایی تصویر توجه نکرده و حتی از بازیهایی که یک عکاس ممکن است با نور بکنند، بهره ای نبرده است، اما اگر قرار باشد برای این مجموعه همچون سایرمجموعه های عباس کیارستمی عنوانی انتخاب کنیم، بی شک این عنوان کلاغ خواهد بود.»  کلاغ در فرهنگ ایرانی و جهان با راز و رمزهای استعاری بسیاری همراه است و کیارستمی با دانشی که درباره فرهنگ ایران و جهان دارد، بی شک به این موارد نیز توجه داشته است. همین مساله باعث میشود که خوانش های متعددی از عکسهای کیارستمی داشته باشیم.  سمیع آذر میگوید: «درعکسهای کلاغ و درختها آسمان به هیچ وجه معلوم نیست و دراین مجموعه هرگز از پرواز کلاغها خبر داده نمیشود و بافت عظیم درخت ها به تصویر بعد انتزاعی میدهد. بخشی از این نگاه را در عکسهای کیارستمی باید مدیون گرایش و علاقه او به نقاشی بدانیم.»  با توجه این که نشر نظر قصد دارد این کتاب را در بازارهای جهانی نیزعرضه کند، مقدمه و تمام توضیحاتی را که به صورت کوتاه درکتاب آورده شده اند، به زبان انگلیسی منتشر کرده است.

کتاب باد و برگ (باد از زبان برگ، برگ از زبان باد)

عباس کیارستمی

نیم جیبی

362 صفحه

کتاب «باد و برگ» یکی دیگر از تألیفات کیارستمی بود که شامل سروده‌های این هنرمند مطرح ایرانی می‌شد. «باد و برگ» بعداً توسط احمد طاهری به زبان اسپانیایی ترجمه شد.

کتاب سر بر باد

عباس کیارستمی

تصویرگری فائزه پورکمالی

خشتی کوچک 

48 صفحه

نشر رسم

مجموعه «سر بر باد» شامل تصویرسازی‌های فائزه پورکمالی برای برخی اشعار عباس کیارستمی، از سوی نشر رسم منتشر شد. ترجمه انگلیسی زنده‌یاد کریم امامی و مایکل بی‌یرد از این اشعار نیز در کتاب درج شده است. مجموعه تصویرسازی‌های فائزه پورکمالی، طراح، گرافیست و عکاس پرکار، برای برخی اشعار عباس کیارستمی، سینماگر مشهور و بین‌المللی ایران در کتابی با عنوان «سر بر باد» از سوی نشر رسم منتشر شد. ترجمه انگلیسی اشعار نیز در کنار هرکدام از آنها درج شده است. این ترجمه‌ها به قلم زنده‌یاد کریم امامی، مترجم و منتقد فقید و مایکل بی‌یرد است.

نمونه‌ای از اشعار این کتاب:

فراسوی نیک و بد
آسمان آبی است
آبی
Beyond good and evil
The sky
Is blue

شعر صفحه ۴۴ به همراه ترجمه

از بودن با تو
در رنجم
از بودن با خود
در هراس
کجاست بی‌خودی؟
With you
I suffer
Alone with myself
I am in fear
Where is my non-self

و همچنین نمونه‌ای از تصویرسازی‌های کتاب

****

سر بر باد کیارستمی

****


کتاب مقدمه کوتاهی نیز به قلم ناصر خادم دارد. در بخشی از این مقدمه آمده است: «کیارستمی راوی است، زندگی را روایت می‌کند. شعر او نیز دوربین دیگری است بر روایت زندگی، پر از تصویرهای خیال انگیز و تلنگرهای امیدبخش. او با روایت‌هایش جهانی آفریده است برای زندگی و دیگر هیچ. آسمان شب کویر، سیاه، با معجزاتی کوچک، سفید و گاهی سرخ! این هم روایتی از زندگی است.»

کتاب مجموعه عکس کیارستمی

نویسندگان: میر احمد میر احسان / عباس کیارستمی
مترجم: کلود کرباسی
عکاس: عباس کیارستمی
۳۰۰ صفحه مصور رنگی
قطع خشتی - همراه با جعبه نگهدارنده
انتشارات هنر ایران

عکس‌های این کتاب گزیده‌ای از مجموعه‌ای بزرگ‌تر که همزمان با فیلم «باد ما را با خود خواهد برد» در کردستان توسط عباس کیارستمی تصویربردای شده است او به جای ثبت طبیعت در عکس‌های خود، به تفسیر طبیعت دست زده است.
در این عکس‌ها ما نه از دریچه چشمی دوربین عکاسی، بلکه از دیدگاه روح حساس هنرمند نقاش به نظاره جهان طبیعی می‌نشینیم.

****

عکسهای کیارستمی

****

کتاب سعدی از دست خویشن فریاد

عباس کیارستمی

620 صفحه 

قطع جیبی 

جلد گالینگور با روکش

سعدی از دست خویشتن فریاد نام کتابی است از عباس کیارستمی، یکی از بزرگترین و پرافتخارترین هنرمندان و فیلمسازان ایرانی. او در این کتاب، گلچینی از غزلیات سعدی را ارائه داده‌است و نام کتاب را نیز از این بیت سعدی به عاریت گرفته‌ است:
همه از دست غیر ناله کنند . . .
سعدی از دست خویشتن فریاد !
این کار، در ادامه‌ کاری است که کیارستمی در احیای ادبیات کلاسیک به سبک و ذوق خودش انجام داد. این کتاب، جنجال‌های بسیاری برانگیخت، کیارستمی در ابتدای کتاب تنها یک جمله نوشت:
«باید مطلقا مدرن بود...» ژ.ن. آرتور رمبو (1845-1891)
البته منظور او شاید نو شدن بود، او می‌خواست مخاطبینی که حتی با این آثار آشنایی دارند، با نگاهی تازه و با کلوزآپی مخصوص سینماگر جهانی ما، به تماشای گلستان هنر حافظ و سعدی و مولانا بروند. و البته کارش هنرمندانه بود، تا جایی که بهاءالدین خرمشاهی، که بزرگترین حافظ پژوه زمانه‌ی ماست در مقدمه کتاب نوشت:
«بنده دست کم 200 بار حافظ را خوانده ام، ولی این بار و این جداسازی و فاصله‌گذاری و قاب‌گیری و برجسته سازی کیارستمی به نحوی بود که بر عادت 50 ساله‌ی من و انسم با شعر حافظ غلبه کرد!
حاصل کار شما یک تنوع هنری مهم در کار و بار شعر و حافظ پژوهی است، و از بس کار جذاب بود کلِ کار را در یک نشست خواندم!»

****

کتابهای عباسی کیارستمی,پکیج جامع کتب کیارستمی,بسته فرهنگی هنر عباس کیارستمی,نقد و فیلنامه های عباس کیارستمی,مجموعه عکسهای کیارستمی,کتاب دیوار,سر بر باد,کلاغ و درخت,شب شعر شاعران,عاشقان بی دل,پنجره رو به حیات,سر بر باد,آتش و باد,سفید برفی کیارستمی,گرگی در کمین,نشر هنر ایران,نشر رسم,نشر نظر,نشر نیلوفر,کتاب سعدی از دست خویشتن فریاد عباس کیارستمی

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مجموعه کتاب های عباس کیارستمی

مجموعه کتاب های عباس کیارستمی

دو جلدی شب ندارد سر خواب (شب در شعر شاعران-شب عاشقان بی دل)،‌ پنجره رو به حیات، باد و برگ، سفید برفی، مجموعه عکس‌های کیارستمی،‌ دیوار،‌ کلاغ و درخت،‌ سر بر باد، سعدی از دست خویشتن فریاد

8 محصولات دیگر در همان شاخه:

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: