فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مجموعه کتب رابرت کیوساکی

محصول جدید

کاملترین مجموعه کتاب‌های رابرت کیوساکی. کتاب بابای پولدار، ثوش مالی، خواهر ثروتمند، زن ثروتمند، ماشین پولسازی، چهار راه پولسازی، تجارت قرن 21، دانشکده کسب و کار ....

جزییات بیشتر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : رابرت کیوساکی, کیم کیوساکی، امی کیوساکی
مترجم/ مترجمین : مامک بهادر زاده، ناهید سپهر پور، ثریا شریفی، ابوذر کرمی، منصور بیگدلی، محسن جواهری و ...

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
شابك : 9789642366569-9789648148466-9786007049044-9789648148329-9789648148602-9786001180484-9789649603681-9789649366807-9786009273324-9786009251056
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

رابرت کیوساکی سرمایه گذار میلیونر، صاحب تجارت خودش، استاد سخنران و صاحب پرفروش‌ترین سری کتاب‌های پدر پولدار و پدر فقیر است. او در سن 47 سالگی بازنشسته شده و یکی از مؤسسین شرکت‌های فناوری است. او شرکت پدر پولدار را تأسیس کرده که امروزه به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان توصیه‌های تجاری می‌دهد. کیوساکی تا کنون 14 کتاب نوشته که 27 میلیون نسخه از آن‌ها فروخته شده است.

****

هوش مالی359 صفحه
دانشکده کسب و کار  240 صفحه 
شانس دوباره (دوم)488 صفحه
تجارت قرن بیست و یکم 206 صفحه

چگونه بیشترین سود را از سرمایه گذاری  در املاک به دست آوریم 

112 صفحه
رهایی از کارمندی396 صفحه
زن ثروتمند (زن پولدار) کیم کیوساکی354 صفحه
پدر پولدار  پدر بی پول282 صفحه
توصیه‌های پدر پولدار (دو جلدی)277 صفحه
کسب ثروت به روش پدر پولدار319 صفحه
ماشین پولسازی100 صفحه
چهار راه پولسازی100 صفحه
چرا  دانش آموزان ممتاز برای دانش آموزان ضعیف کار می‌کنند و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شوند 376 صفحه
جوان و ثروتمند بازنشسته شوید400 صفحه
برادر ثروتمند، خواهر ثروتمند 360 صفحه

****

کتب رابرت کیوساکی

****

کتابهای کیوساکی

****

کتاب هوش مالی

هدف این کتاب این نیست که به شما آموزش داده و به شما دیکته کند، چه کاری انجام دهید که ثروتمند شوید چون بایدها و نبایدها همواره عوض می‌شوند. در عوض، من رسالت شخصی خود را بر مجهز ساختن شما برای باهوش شدن از نظر مالی، قرار داده‌ام. هدف من برای شما این است که قوانین جدید پول را بشناسید به طوری که وقتی فرصتی برای خلق پول به دنبالتان می‌آید، به اندازه کافی باهوش باشید تا آن را تشخیص دهید. این را در نظر بگیرید که ادامه روند افزایش هوش مالی شما و زیاد کردن دانش خود از پول چه خیری برای شما در بر خواهد داشت. پیرامون خود را با آن دسته از کسانی پر کنید که از شما باهوش تر هستند و تا جایی که می‌توانید دوستان مشاور بیابید. تعریف من از دوست مشاور ساده است، کسی که در حال حاضر در جایی است که شما می‌خواهید باشید.

کتاب دانشکده کسب و کار

دانشکده کسب و کار کتابی است درباره بازاریابی شبکه ای، رابرت کیوساکی، نویسنده این کتاب نه تنها یک مرد کسب و کار است بلکه می‌داند که چگونه این دانش را آموزش می‌دهد. او می‌گوید: بازاریابی شبکه ای، یک دانشکده واقعی برای یاد گرفتن کسب و کار است. دانشکده ای که نه تنها تیوری و دانش کسب و کار را به شما یاد می‌دهد بلکه شما را وا می‌دارد که به دانشتان عمل کنید. این کتاب حاصل نگاه او به بازاریابی شبکه ای است، نگاهی برای بازگویی ارزش‌های این پدیده نو. با خواندن این کتاب و آگاهی از ارزش‌های بنیادی این کسب و کار، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا به این کارزار عمل و دانش وارد شوید یا خیر.

کتاب شانس دوباره، برای پولتان، برای زندگی‌تان، برای زندگی‌تان (شانس دوم)

روزی روزگاری، دولت برای مراقبت‌های پزشکی و امنیت اجتماعی از افراد بازنشسته حمایت می‌کرد. اما متأسفانه آن روزی و روزگاری به پایان رسیده است و به یک داستان خیالی و غم‌انگیز تبدیل شده است. حال این سوال پیش می‌آید که:
بنابراین مردم باید چه کار کنند؟
این کتاب قرار است تنها به سوال فوق پاسخ دهد. این کتاب شانس دوباره‌ای است برای سئوالات شما، برای زندگی شما و برای دنیای شما. این کتاب به سه بخش گذشته، حال و آینده تقسیم‌بندی شده است:
گذشته قرار است بحران‌های مالی را ارزیابی کند.
حال دنیای امروز را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.
آینده فرصت‌های دوباره را برای شما جستجو می‌کند، سپس به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید از این فرصت‌های تازه به خوبی استفاده کنید تا بتوانید به اهداف شخصی خود دست یابید.
مهم است بدانید کلیدی‌ترین واژه دنیای امروز «بحران» است. همیشه به خاطر داشته باشید برای هر چیزی در دنیا دو حالت وجود دارد. دو بخش، دو طرف، و یا دو جهت. بحران هم دو حالت، طرف و یا جهت دارد: خطر و فرصت.

کتاب تجارت در قرن بیست و یکم

مشکل، اقتصاد جهان نیست. مشکل، تلاش و طرز فکر خود شما است.
آیا از فساد در دنیای شرکت ها خشمگین هستید؟ آیا از دست وال استریت بانک‌های بزرگ خشمگین هستید؟ آیا از اینکه برای بهبود اوضاع اقتصادی گامی برداشته نشده، عصبانی هستید؟ یا اینکه از دست خود عصبانی هستید که چرا اختیار امور مالی خودتان را زودتر از این به دست نگرفته اید؟ زندگی سخت است. آیا روشی برای مقابله با آن در نظر گرفته‌اید؟ ناله کردن و سرزنش کردن دیگران آینده مالی شما را تأمین نمی‌کند. باید از همین امروز اختیار آینده مالی تان را با کنترل منابع درآمدتان در دست بگیرید. شما باید صاحب تجارت خودتان باشید.

کتاب چگونه بیشترین سود را از سرمایه گذاری  در املاک به دست آوریم

«چگونه بیشترین سود را از سرمایه‌گذاری در املاک بدست آورید» اثر رابرت تی کیوساکی نویسنده آمریکایی است. اکنون این فرصت فراهم است تا با استفاده از تجربیات یک مولتی میلیاردر موفق در جهان به ابعاد مختلف سرمایه‌گذاری املاک پی ببریم. کیوساکی اقتصاددان و نویسنده کتاب معروف «پدر بی پول پدرپول دار» با اشراف کامل بر دنیای تجارت به زبانی ساده و صریح این بار شما را در سرمایه‌گذاری های ملکی همراهی می‌کند.
راه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد اما ملک یکی از قدیمی‌ترین راه‌های کسب ثروت در دنیا است. با این وجود همه افرادی که در ملک سرمایه‌گذاری میکنند لزوما موفق به کسب سود فراوان نمی‌شوند. آیا شما نیز به فکر خرید و فروش مسکن هستید؟ معامله خوب را از بد تشخیص می‌دهید؟ به جز آگاهی از قیمت چه آیتم‌های تاثیرگذاری در سودبردن ازمعاملات ملکی را میشناسید؟... این کتاب با پاسخ به این سوالات در تجارت، به ارائه نکاتی کلیدی و کاربردی با زندگی واقعی در جامعه می‌پردازد که از ویژگی های بارز آن است. یافتن ملک مناسب، معامله خوب، فرایند انجام یک معامله، تامین بودجه و بستن قرارداد از موضوعاتی است که به طور مشخص به آن پرداخته می‌شود.

کتاب رهایی از کارمندی

چه چیز یك كارفرما را از سایر افراد متمایز می‌كند؟

یكی از  ترسناك‌ترین روزهای زندگی من، روزی بود كه از كارمندی دست كشیدم و رسماً به یك كارفرما تبدیل شدم. از همان روز می‌دانستم كه دیگر حقوق ثابت ماهیانه، بیمه درمانی و مزایای بازنشستگی در كار نخواهد بود و دیگر از مرخصی استعلاجی یا تعطیلات با دستمزد، خبری نیست.
در آن روز، درآمد من به صفر رسید. وحشت نداشتن حقوق ثابت ماهیانه، از ترسناك‌ترین تجربیات زندگی من بود. بدتر از همه این‌كه نمی‌دانستم این وضعیت چقدر ممكن بود ادامه پیدا كند. امكان داشت چندین سال به همین منوال سپری شود. لحظه‌ای كه من از كارمندی دست كشیدم، به دلیل اصلی این كه چرا تعداد زیادی از كارمندان حاضر نیستند كارفرما بشوند، پی‌بردم. اصلی‌ترین علت، ترس نداشتن پول و از دست دادن درآمدی ثابت و تضمین شده بود. تنها تعداد اندكی از افراد قادر هستند كه مدت زمان زیادی را بدون پول به سر ببرند. كارفرمایان انسان‌های متفاوتی هستند و یكی از این تفاوت‌ها در توانایی ادامه زندگی بدون پول به شكلی متحول و هوشمندانه است.
از همان روز، مخارج من بالا رفت، چرا كه به عنوان یك كارفرما باید هزینه اجاره دفتر كار، پاركینگ و انبار كالا را پرداخت می‌كردم؛ لوازم اولیه‌ای چون میز، لامپ و وسایل روشنایی و یك خط تلفن را تهیه می‌نمودم و هزینه‌هایی چون هزینه سفر، اقامت در هتل، تاكسی، وعده‌های غذایی و هزینه كپی‌ها را پرداخت می‌كردم. به علاوه هزینه خرید لوازم‌التحریر، قفسه‌های مورد نیاز، هزینه‌های پستی، بروشورها و سایر لوازم، حتی هزینه قهوه برای كاركنان دفتر نیز می‌بایست در نظر گرفته می‌شد. همچنین من ناچار به استخدام یك منشی، حسابدار، وكیل، دفتردار، كارپرداز و حتی یك نفر برای انجام امور خدماتی و نظافت بودم. همه این موارد مخارجی بود كه پیش از این، كارفرمایم برای من پرداخت می‌كرد. تازه فهمیدم كه استخدام من به ‌عنوان یك كارمند، چقدر برای یك كارفرما هزینه داشته است. در آن‌جا بود كه متوجه شدم كارمندان بسیار بیشتر از ارقام نوشته شده روی فیش حقوقی ماهیانه خود، ایجاد هزینه می‌كنند.
بنابراین یكی دیگر از تفاوت‌های میان كارمند و كارفرما این است كه كارفرما باید شیوه درست خرج كردن پول را بداند، حتی اگر پولی در اختیار نداشته باشد.

شروع یك زندگی تازه

روزی كه رسماً شركت محل كارم را ترك كردم، در سن‌خوان پورتوریكو بودم. آن روز یكی از روزهای ماه ژوئن سال 1978 بود. در آن زمان من به دلیل شركت در جشنی كه در كلوپ مدیران شركت زیراكس برگزار شد، در پورتوریكو حضور داشتم. این جشن به منظور معرفی افراد برجسته و موفق شركت برپا شده بود. مردم از سراسر نقاط جهان در این مراسم حضور پیدا كرده بودند تا به‌ عنوان افراد موفق معرفی شوند.

رویداد بزرگی بود. من هرگز شكوه و عظمت این جشن را فراموش نمی‌كنم. مبلغی كه شركت زیراكس فقط برای معرفی متصدیان فروش موفق خود هزینه كرده بود، غیرقابل باور به نظر می‌رسید. با وجود این‌كه در یك جشن حضور داشتم، اما لحظات سختی را می‌گذراندم. در تمام سه روز برگزاری مراسم، من فقط به ترك كردن شغلم به‌ عنوان یك كارمند و از دست دادن فیش حقوقی ماهیانه و امنیت شغلی‌ام در این شركت فكر می‌كردم. می‌دانستم كه بعد از تمام شدن جشن سن‌خوان باید روی پای خودم بایستم. دیگر تصمیم نداشتم كه به محل كار خود در شعبه هونولولو در شركت زیراكس برگردم.
هنگام ترك سن‌خوان، هواپیمای ما دچار نقص فنی شد. در لحظه فرود در میامی، خلبان از ما خواست كه خونسردی خود را حفظ كنیم، سرهایمان را بپوشانیم و خود را برای حادثه احتمالی آماده كنیم. من پیش از این ماجرا به قدر كافی درباره اولین روزم به‌ عنوان یك كارفرما احساس بدی داشتم، ولی حالا بدتر از آن باید خود را برای مردن آماده می‌كردم. اولین روز من به‌ عنوان یك كارفرما، شروع چندان خوبی نداشت.
هواپیما دچار سانحه نشد و من به سمت شیكاگو پرواز كردم؛ جایی كه قرار بود خط تولید كیف پول‌های نایلونی خود را برای یكی از مشتریانم پرزنت كنم. به دلیل تأخیر در پرواز، دیر به شیكاگو رسیدم و مشتری‌ای كه با وی قرار ملاقات داشتم و مأمور خرید یك فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ بود، محل قرار را ترك كرده بود. یك بار دیگر با خودم فكر كردم: "این روش خوبی برای شروع حرفه جدید من به‌ عنوان یك كارفرما نیست. اگر این فروش را انجام ندهم، هیچ درآمدی برای تجارت نخواهم داشت؛ هیچ فیش حقوقی‌ای در كار نیست و غذایی برای خوردن پیدا نخواهم كرد." از آنجا كه به خوردن علاقه زیادی داشتم، فكر نداشتن ....

کتاب زن پولدار (زن ثروتمند)

کتابی در جهت آشنایی بیشتر خانم ها با امور سرمایه گذاری. مقدمه از رابرت کیوساکی مولف کتاب مشهور بابای پولدار بابای بی پول. کیم کیوساکی در آموزش زنان برای سرمایه گذاری در ملک و املاک و زندگی بهتر تلاش بسیار کرده و کتاب زن ثروتمند: کتابی برای سرمایه گذاری زنان، حاصل تلاش اوست. زندگی برای همۀ ما چالش‌های دور از انتظاری به ویژه در زمینۀ اقتصادی را پدید می‌آورد. نگارنده در این کتاب به ما نشان خواهد داد که چگونه می‌توانیم در رویارویی با هر چالشی مخصوصا در زمینۀ امور مالی به خود متکی باشیم. صرف‌نظر از این که اهل کجا هستیم، تحصیلاتمان در چه زمینه‌ای بوده، و در حال حاضر چقدر پول یا چه‌ عذر و بهانه‌هایی داریم، وی به ما نشان خواهد داد که به چه نوعی از شجاعت نیاز داریم تا زندگی خود را تغییر دهیم. "کیم" ـ نگارندۀ کتاب حاضر ـ نمونۀ کامل زنی است که دربارۀ سرمایه‌گذاری یا پول مطلقا چیزی نمی‌دانست. او از همان آغاز می‌دانست که از یک زندگی قراردادی پیروی نخواهد کرد چون به شدت مستقل و اهل رقابت بود و مشکل واقعی او این بود که نمی‌خواست کسی به او بگوید که چه‌کار باید بکند. کسب و کارش را از تبلیغات شروع کرد. او زنی سرمایه‌گذار و صاحب کسب و کار و بسیار مشتاق است که اهمیت سرمایه‌گذاری و به دست گرفتن کنترل مالی آینده را به زن‌ها بیاموزد.

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

کتاب “پدر ثروتمند، پدر فقیر” به شما خواهد گفت:رد کردن این نظریه که برای ثروتمند شدن احتیاج به درآمد بالایی داریمرد کردن این عقیده که خانه ی شما یک دارایی است. والدین نشان میدهد که چرا نمیتوانند به سیستم مدرسه، برای آموزش فرزندانشان در مورد پول متکی باشند.تفسیر واقعی یک دارایی و یک بدهی و تعهد. به شما یاد میدهد که برای موفقیت مالی آینده ی فرزندانتان چه مواردی در مورد پول به آنها یاد بدهید.کتاب ”پدر ثروتمند، پدر فقیر” نقطه ی شروعی برای تمام کسانی میباشد که به دنبال به دست آوردن کنترل آینده مالی خود میباشند. 

این کتاب درباره‌ی روش‌های پولدار شدن افراد معمولی سخن می‌گوید که چگونه خودشان را ثروتمند کردند و به مقام بالایی رسیدند. رابرت کیوساکی می‌گوید: «مهم‌ترین علت مشکلات مالی مردم این است که سال‌های سال درس می‌خوانند اما درباره‌ی پول هیچ چیز نمی‌خوانند. نتیجه این است که فقط یاد می‌گیرند برای پول کار کنند... اما هرگز نمی‌فهمند چه کنند تا پول برایشان کار کند.» کتاب حاضر یکی از ۱۰ کتاب برتری است که در سال ۲۰۰۱ در سرتاسر جهان فروش میلیونی داشته و در روزنامه‌های مشهور دنیا همچون نیویورک تایمز نیز معرفی شده است. در توضیح پشت جلد آمده است: «پدر پولدار، پدر بی‌پول کتابی است که افسانه‌ی درآمد بیشتر لازمه‌ی پولدار شدن است را از بین می‌برد؛ با تفکر خانه‌ی خود را در حکم یک دارایی به حساب آوردن به مقابله بر می‌خیزد؛ به پدر و مادرها نشان می‌دهد که چرا نمی‌توانند برای آموزش‌های مالی به فرزندشان، به سیستم آموزش مدارس متکی باشند؛ یک‌بار و برای همیشه مفهوم دارایی و بدهی را برای ما روشن می‌سازد؛ و بالاخره به شما یاد می‌دهد چگونه مسایل مالی و نقش پول را به فرزندتان بیاموزید تا آینده مالی موفقی پیش رو داشته باشند.

کتاب توصیه‌های پدر پولدار (قبل از ترک شغلتان)

قبل از این‌که شغلتان را ترک کنید:

- آیا یک ایده میلیاردی دارید؟
- آیا از شکست خوردن می‌ترسید؟
- آیا از این‌که فقط دیگران را ثروتمند کنید بیزار شده‌اید؟
- آیا آماده‌اید خودتان کارتان را به تنهایی شروع کنید؟

اگر جوابتان به سؤالات بالا مثبت است، پس این کتاب می‌تواند برای شما مفید باشد.

رابرت کیوساکی در این کتاب، موفقیت‌های خود را و مهم‌تر از آن شکست‌ها و درس‌هایی را که او از آن شکست‌ها گرفته است با شما در میان می‌گذارد. این کتاب، سکوی پرشی است برای اینکه یک کارآفرین موفق شوید.
رابرت کیوساکی که از نه سالگی کارآفرین بوده، شیوه تفکر میلیون‌ها نفر را در مورد پول به چالش کشیده و تغییر داده است. او با چشم‌اندازی که غالبا با نگرش و باور عموم مردم تعارض دارد به صراحت کلام، جسارت و جرأت معروف است و به عنوان یک طرفدار پروپاقرص آموزش مالی تلقی می‌شود. (کتاب حاضر قبلا تحت عنوان نصایح بابای دارا قبل از این‌ که کارمندی را رها کنید در سال 1384 منتشر شده بود)

کتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار

این کتاب برای کسانی نوشته شده که قصد دارند در جایگاهی فراتر از امنیت شغلی قرار بگیرند و رسیدن به دنیای استقلال مالی را آغاز کنند. آنچه پولدارها راجع به پول به بچه‌هایشان یاد می‌دهند که بی‌پول‌ها بلد نیستند. این کتاب را می‌توان نسخه دوم کتاب اول رابرت کیوساکی یعنی پدر پول‌دار، پدر بی‌پول دانست و تعدادی از انتشاراتی‌ها این کتاب را با عنوان پدر پول‌دار، پدر بی‌پول ۲ ترجمه کرده‌اند. در چند سال اخیر هم این کتاب در ایران فروش خوبی داشته است و مدیران و صاحبان کسب و کار زیادی آن را مطالعه کرده‌اند. اگر کتاب پدر پول‌دار، پدر بی‌پول را خوانده باشید می‌دانید که پدر رابرت هم مدرک دکتری دارد و هم مدارج عالی دولتی دارد اما بی‌پول است و پدر دوستش مدرک تحصیلی ندارد و صاحب‌مقام دولتی هم نیست اما پولدار است. بخشی از فهرست مطالب کتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار به شرح زیر است:
مقدمه(شما جزو کدام دسته هستید؟)
بخش اول: چهاروجهی گردش پول
فصل یک: چرا شغلی نمی‌گیرید؟
فصل دو: چهار وجه مختلف مردم
فصل سه: چرا مردم امنیت را بر استقلال ترجیح می‌دهند؟
فصل چهار: ۳ نوع سیستم کسب‌وکار
فصل پنج: ۷ سطح سرمایه‌گذاران
فصل شش: نمی‌توانید پول را با چشمانتان ببینید
بخش دوم: کشف بهترین گوهر وجودتان
فصل هفت....

کتاب ماشین پولسازی

چهار نوع گردش پول در طبقات جامعه وجود دارد كه چهار وجه آن را كارمند؛ خویش‌فرما؛ كارآفرین؛ و سرمایه‌گذار تشكیل می‌دهند. هریك از ما حداقل در یكی از ربع‌های این چهار وجهی پولی قرار داریم. این جایگاه از روی محل درآمدمان تعیین می‌شود. بسیاری از ما روی چك حقوقی‌مان حساب می‌كنیم و بنابراین كارمند نامیده می‌شویم. در حالی كه برخی دیگر خویش‌فرما هستند. كارمندان و خویش‌فرماها در بخش چپ چهاروجهی گردش پول قرار دارند. بخش راست این چرخ? پولی متعلق به افرادی است كه درآمدشان یا از راه شركت‌های خصوصی خودشان یا از راه سرمایه‌گذاری‌های آن‌هاست. كتاب حاضر دربار? چهارگروه متفاوت مردمی است كه دنیای كسب و كار را می‌سازد. دربار? این كه چه كسانی هستند و چه ویژگی‌هایی دارند، افراد این چهار بخش را از یك‌دیگر متمایز می‌كند. این كتاب به شما كمك می‌كند تا بدانید امروز در كجای این چرخه قرار دارید و چگونه می‌توانید مسیر شخصی آینده‌تان را برای رسیدن به استقلال مالی طراحی كنید. عناوین اصلی كتاب عبارت است از: چهاروجهی گردش پول؛ كشف بهترین گوهر وجودتان؛ و چگونه به یك كارآفرین و سرمایه‌گذار موفق تبدیل شویم.

کتاب چهار راه پول‌سازی

آیا شما به لحاظ مالی مستقل هستید؟ اگر در زندگی خود بر سر چند راهه مالی قرار گرفته اید، كتاب چهار راه پول سازی برای شما نوشته شده است. اگر می خواهید كنترل اعمال امروز خود را به دست بگیرید تا بتوانید سرنوشت مالی خود را تغییر بدهید، این كتاب در ترسیم طرح و برنامه مالی به شما كمك می كند.

کتاب چرا دانش آموزان ممتاز برای دانش آموزان ضعیف کار می‌کنند و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شوند؟

کتاب جدید رابرت کیوساکی که در خرداد ماه 1392 به بازار امریکا عرضه شد، به گفته‌ی خودش، بهترین کتاب او تا به امروز بوده است. جدایِ از انتخاب نامی درخور توجه و تأمل برانگیز برای کتاب، اگر مطالب کتاب را بخوانید، مطمئناً پی می‌برید که چرا کیوساکی چنین نظری درباره‌ی کتابش داشته است. نام کتاب جدیدش این است:
چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ و دانش‌آموزان متوسط، کارمند دولت می‌شوند؟
اگر سایر کتاب‌های کیوساکی را خوانده باشید، با خواندن این کتاب، متوجه‌ی رویکرد جدید و شاید تا حدی کامل‌تر او درباره‌ی تعالیم مالی خواهید شد. او کتابش را با جمله‌ای زیبا از آلبرت انیشتین آغاز می‌کند:
«همه نابغه هستند. ولی اگر شما استعداد یک ماهی را با بالارفتن از یک درخت بسنجید، او تمام عمر با این فکر زندگی می‌کند که یک احمق است.» او ادامه می‌دهد:
هر وقت فکر نوشتن کتاب جدیدی به ذهن‌ام می‌رسد، از خودم می‌پرسم چرا این کتاب را می‌نویسم؟ جواب این سوال برای من همیشه یک‌جور بوده است. همیشه تعجب کرده‌ام که چرا در مدارس، در مورد پول، آموزشی داده نمی‌شود. هر روز معلم‌های‌مان این موضوع را در سرهای‌مان فرو می‌کردند که: «به مدرسه بروید تا شغلی به دست آورید. اگر به مدرسه نروید، شغلی هم به دست نخواهید آورد.» چرا به مدرسه برویم؟ این موضوع، دلیلی شد تا از معلم‌ام بپرسم: «آیا دلیل مشغول به کار شدن در جایی، این نیست که پول در بیاوریم؟ اگر پول، هدف اصلی ما از داشتن یک شغل است، پس چرا صاف نمی‌روید سر اصل مطلب و در مورد پول به ما آموزش نمی‌دهید؟» به این سوال من هیچ‌وقت جوابی داده نشد.
سپس، مطالبش را با داستان آشنایِ همه‌ی ما، داستان لباسِ پادشاه از هانس کریستین اندرسن ادامه می‌دهد، و ذهن خواننده را با روندی منطقی و با بکارگیری تمثیل، به چالش می‌کشاند که واقعاً چرا در مدارس ما آموزش مالی وجود ندارد؟
در ادامه، او کتابش را با عنوان کردن یک پژوهش میدانی انجام شده در امریکا، رنگ و بویی علمی می‌بخشد:
دکتر فرانک لانتز که یک افکارسنج محترم و شناخته شده است و نبض جریانات را در آمریکا می‌سنجد؛ در سال 2009 در کتاب‌اش با عنوان «چیزی که آمریکایی‌ها واقعن می‌خواهند... واقعن» این سوال نظرسنجانه را پرسید:
«اگر مجبور به انتخاب‌کردن باشید، ترجیح می‌دهید مالک یک کسب‌وکار باشید یا مدیرعامل یکی از پانصد شرکت برتر مجله‌ی فورچون؟»
نتایج زیر از پاسخ‌دهندگان به دست آمد:
هشتاد درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که ترجیح می‌دهند مالک کسب‌وکاری با بیش از صد نفر کارمند باشند.
چهارده درصد گفتند که ترجیح می‌دهند مدیرعامل یکی از پانصد شرکت مجله فورچون باشند که بیش از ده هزار کارمند دارند.
شش درصد هم گفتند نمی‌دانند یا پاسخی ندادند.
در واقع، امروز آمریکایی‌ها می‌خواهند کارآفرین باشند. مشکل این‌جاست که سیستم آموزشی ما به کودکان‌مان آموزش می‌دهد تا کارمند باشند. به همین خاطر است که ...

کتاب جوان و ثروتمند بازنشسته شوید

در این کتاب، به موضوع چگونگی دست‌یابی به امنیت مالی و ثروت برای دوران بازنشستگی پرداخته شده است. نویسنده کتاب حاضر می‌کوشد، با دیدگاهی عملی به مخاطب یادآوری کند که چگونه با برنامه‌ریزی اقتصادی نه تنها به ثروت دست پیدا کنند، بلکه بتوانند آزادانه در مورد سن بازنشستگی خود تصمیم بگیرند، او همچنین سعی دارد به مخاطب خویش آموزش دهد که چگونه با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه در زمینه املاک و بازار سهام سرنوشت مالی خود را در دست گرفته و به امنیت مالی برسد. این اندیشه، رویای هر کسی است که بتواند در سنین جوانی آنقدر ثروت بیندوزد که خود زمان بازنشستگی‌اش را تعیین نماید. به گونه ای که بداند به قدری پول دارد که قادر است یک عمر بدون دغدغه مالی زندگی کند. در کتاب جوان و ثروتمند بازنشسته شوید، رابرت کیوساکی، معلم مسایل اقتصادی با دیدگاهی عملی به شما می‌گوید که چگونه با برنامه ریزی پولی، نه تنها به ثروت دست پیدا کنید بلکه بتوانید آزادانه در مورد سن بازنشستگی‌تان تصمیم بگیرید. رابرت کیوساکی با تکیه بر تجارب شخصی خود، او در سن چهل و نه سالگی بازنشسته شد، به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با بهره گیری از سرمایه گذاری‌های هوشمندانه در زمینه املاک و بازار سهام، سرنوشت مالیتان را دست بگیرید. پدر پولدار، پدر بی پول، نقطه آغاز برای هر کسی است که می‌خواهد آینده مالی خود را به دست گیرد.

کتاب برادر ثروتمند   خواهر ثروتمند

این کتاب ماجرای زندگی واقعی و الهام‌بخش رابرت کیوساکی و خواهرش امی کیوساکی است که مهر تأیید دوباره‌ای است بر باور شما به داشتن هدف. ماجرای «برادر ثروتمند، خواهر ثروتمند» درباره‌ی دیدگاه‌هایی است که در تقابل با یکدیگرند: مادی و معنوی، جنگ و صلح، پرسش و پاسخ و دیدگاه‌های متفاوت دیگر. در این کتاب درمی‌یابید که چگونه ممکن است مسیر زندگی انسان‌ها از هم جدا شود و با هدف رسیدن به قدرت معنوی برتر، دوباره یکی شود. در جامعه ما ایرانیان، افراد موفق از نظر مالی، اغلب، به ویژه از سوی فقرا، مورد اتهام واقع می‌شوند جاه‌طلبی، سخت‌کوشی، اشتباهات، عقل معاش و هوش مادی چیزهایی هستند که ما نمی‌بینیم و این‌ها هستند که به سبک زندگی ثروتمندی منجر شده‌اند. افرادی که از نظر مالی موفق‌اند کم شدن درآمد خود را می‌پذیرند، ماشین ارزان‌قیمت و دست دوم سوار می‌شوند و در شروع کارشان، در خانه کوچکی زندگی می‌کنند. سپس، پول پس‌انداز شده را بر می‌دارند و در کاری که، در آینده، پول بیشتری عایدشان می‌سازد سرمایه‌گذاری می‌کنند. یکی از افراد موفق در زمینه راه اندازی كسب و كارهای شخصی در امریکا، مدرس اقتصاد نوین، نویسنده کتابهای پر فروش، آقای رابرت کیوساکی و خواهرش امی، در این کتاب اقدام به نقد این تفکر کرده است به نظر ایشان در عین این که تحصیل و سخت‌کوشی تأثیر...

****

روش های کسب درآمد، میلیادر شدن، کتاب پدر پولدار، ایجاد درآمد، اصول افزایش درآمد، کسب درآمد سریع، راه های پولدار شدن، کسب درآمد، رابرت کیوساکی، ثرتمند شدن,چجوری با افزایش هوش مالیم، بیشتر پول در بیارم,زن پولدار,کتاب کیم کیوساکی,درس هایی که ثروتمندان برای کسب پول به فرزندانشان می دهند,توصیه‌های پدر پولدار قبل از ترک شغلتان: سپس شروع به کسب و کار میلیاردی خود کنید,دانش آموز ضعیف و دانش آموز ممتاز,چگونه به سرعت ثروتمند شویم و برای همیشه ثروتمند بمانیم,از مجموعه پدر پولدار,مهارت‌های زندگی و موفقیت,چگونه به سرعت ثروتمند شویم و برای همیشه ثروتمند بمانیم,نسل نو اندیش,نشر آوین,درس هایی که ثروتمندان برای کسب پول به فرزندانشان می دهند,نشر ذهن آویز,اثری دیگر از نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر فقیر,بازرگانی الکترونیکی,نشر پیام آوران موج نو,دانشکده کسب و کار، برای آنان‌که دوست دارند به دیگران کمک کنند

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مجموعه کتب رابرت کیوساکی

مجموعه کتب رابرت کیوساکی

کاملترین مجموعه کتاب‌های رابرت کیوساکی. کتاب بابای پولدار، ثوش مالی، خواهر ثروتمند، زن ثروتمند، ماشین پولسازی، چهار راه پولسازی، تجارت قرن 21، دانشکده کسب و کار ....

30 محصولات دیگر در همان شاخه: