فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

خلاصه و آزمون های فارماکولوژی کاتزونگ و ترور

محصول جدید

ترجمه آخرین ویرایش مشهورترین کتاب مرجع علوم دارویی در جهان-مناسب دانشجویان پزشکی، داروشناسی....

جزییات بیشتر

تولید کننده
ابن سینا

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : آنتونی جی. ترور، برترام جی. کانزونگ،‌ ماریک کرویدرینگ، هال و سوزان مسترز
مترجم/ مترجمین : دکتر مهسا هادیپور جهرمی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 800
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
ویراست : یازدهم
شابك : 9786007939406

اطلاعات بیشتر

دارو، ماده‌ای شیمیایی است كه برای تشخیص، پیشگیری، و درمان بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده غیرعلمی و غلط علاوه بر این كه در پروسه درمان هیچ‌گونه نقشی ندارد، بی‌گمان با عوارض جانبی جدی و خطرناكی همراه خواهد بود. به همین دلیل داشتن اطلاعات درست و صحیح از دارو یك امر مسلم و اجتناب‌ناپذیر است. نگارنده در كتاب حاضر ضمن آشنا كردن مخاطبان با دسته‌بندی داروها از نظر درمانی، فارماكولوژی و نام‌های تجاری داروها به بررسی مكانیسم اثر داروها در بدن و تاثیر بدن بر دارو كه شامل جذب، توزیع، متابولیسم و دفع است می‌پردازد. همچنین عوارض جانبی داروها، تداخل اثر داروها، مصرف داروها در دوران حاملگی، دوران شیردهی و نكات مهم در مصرف درست داروها را مدنظر قرار داده است.

****

فارماکولوژی

****

کتاب با عناوینی مثل «اصول مقدماتی»، «دارو‌های اتونومیک (مؤثر بر دستگاه عصبی خودمختار)»، «دارو‌های قلبی و عروقی»، «دارو‌های دارای اثرات مهم بر عضلات صاف»، «دارو‌‌هایی که بر سیستم اعصاب مرکزی اثر می‌گذارند»، «دارو‌‌هایی با اثرات مهم بر خون، التهاب و نقرس»، «دارو‌های اندوکربن»، «دارو‌های شیمی‌درمانی»، «سم‌شناسی (توکسیکولوژی)» و «مباحث ویژه» تدوین شده است.

در نخستین بخش کتاب در تعریف فارماکولوژی آمده است: «فارماکولوژی علم تأثیرات مواد شیمیایی بر سیستم‌های بیولوژیک است. فارماکولوژی پزشکی بخشی از فارماکولوژی است که به استفاده از مواد شیمیایی در پیشگیری،‌ تشخیص و درمان بیمار‌ی‌های انسانی می‌پردازد.»

در دومین بخش کتاب درباره «مقدمه‌ای بر فارماکولوژی اتونومیک» می‌‌خوانیم که سیستم عصبی اتونوم (ANS) برخلاف سیستم عصبی سوماتیک (ارادی) بخش غیرارادی نا‌خوآگاه و خودمختار سیستم عصبی است. در این بخش درباره آناتومی، بیوشیمی ناقل‌ها، خصوصیات گیرنده‌‌ها و هماهنگی عملکردی ANS بحث شده است.

«دارو‌های بلوک‌کننده عصبی عضلانی» یکی دیگر از مباحث این بخش است. دارو‌های بلوک‌کننده عصبی عضلانی، برای ...

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

خلاصه و آزمون های فارماکولوژی کاتزونگ و ترور

خلاصه و آزمون های فارماکولوژی کاتزونگ و ترور

ترجمه آخرین ویرایش مشهورترین کتاب مرجع علوم دارویی در جهان-مناسب دانشجویان پزشکی، داروشناسی....