خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

خلاصه و آزمون های فارماکولوژی کاتزونگ و ترور

محصول جدید

ترجمه آخرین ویرایش مشهورترین کتاب مرجع علوم دارویی در جهان-مناسب دانشجویان پزشکی، داروشناسی....

جزییات بیشتر

تولید کننده
ابن سینا

500,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : آنتونی جی. ترور، برترام جی. کانزونگ،‌ ماریک کرویدرینگ، هال و سوزان مسترز
مترجم/ مترجمین : دکتر مهسا هادیپور جهرمی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 800
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
ویراست : یازدهم
شابك : 9786007939406

اطلاعات بیشتر

دارو، ماده‌ای شیمیایی است كه برای تشخیص، پیشگیری، و درمان بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده غیرعلمی و غلط علاوه بر این كه در پروسه درمان هیچ‌گونه نقشی ندارد، بی‌گمان با عوارض جانبی جدی و خطرناكی همراه خواهد بود. به همین دلیل داشتن اطلاعات درست و صحیح از دارو یك امر مسلم و اجتناب‌ناپذیر است. نگارنده در كتاب حاضر ضمن آشنا كردن مخاطبان با دسته‌بندی داروها از نظر درمانی، فارماكولوژی و نام‌های تجاری داروها به بررسی مكانیسم اثر داروها در بدن و تاثیر بدن بر دارو كه شامل جذب، توزیع، متابولیسم و دفع است می‌پردازد. همچنین عوارض جانبی داروها، تداخل اثر داروها، مصرف داروها در دوران حاملگی، دوران شیردهی و نكات مهم در مصرف درست داروها را مدنظر قرار داده است.

****

فارماکولوژی

****

کتاب با عناوینی مثل «اصول مقدماتی»، «دارو‌های اتونومیک (مؤثر بر دستگاه عصبی خودمختار)»، «دارو‌های قلبی و عروقی»، «دارو‌های دارای اثرات مهم بر عضلات صاف»، «دارو‌‌هایی که بر سیستم اعصاب مرکزی اثر می‌گذارند»، «دارو‌‌هایی با اثرات مهم بر خون، التهاب و نقرس»، «دارو‌های اندوکربن»، «دارو‌های شیمی‌درمانی»، «سم‌شناسی (توکسیکولوژی)» و «مباحث ویژه» تدوین شده است.

در نخستین بخش کتاب در تعریف فارماکولوژی آمده است: «فارماکولوژی علم تأثیرات مواد شیمیایی بر سیستم‌های بیولوژیک است. فارماکولوژی پزشکی بخشی از فارماکولوژی است که به استفاده از مواد شیمیایی در پیشگیری،‌ تشخیص و درمان بیمار‌ی‌های انسانی می‌پردازد.»

در دومین بخش کتاب درباره «مقدمه‌ای بر فارماکولوژی اتونومیک» می‌‌خوانیم که سیستم عصبی اتونوم (ANS) برخلاف سیستم عصبی سوماتیک (ارادی) بخش غیرارادی نا‌خوآگاه و خودمختار سیستم عصبی است. در این بخش درباره آناتومی، بیوشیمی ناقل‌ها، خصوصیات گیرنده‌‌ها و هماهنگی عملکردی ANS بحث شده است.

«دارو‌های بلوک‌کننده عصبی عضلانی» یکی دیگر از مباحث این بخش است. دارو‌های بلوک‌کننده عصبی عضلانی، برای ...

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

خلاصه و آزمون های فارماکولوژی کاتزونگ و ترور

خلاصه و آزمون های فارماکولوژی کاتزونگ و ترور

ترجمه آخرین ویرایش مشهورترین کتاب مرجع علوم دارویی در جهان-مناسب دانشجویان پزشکی، داروشناسی....