خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

مکانیک سیالات و ترمودینامیک توربو ماشین ها

محصول جدید

مناسب تمامی دانشجویان رشته‌های مهندسی مکانیک،‌ سیالات...

جزییات بیشتر

تولید کننده
بعثت

300,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نویسنده/ نویسندگان :سیدنی‌ لارنس دیکسون
مترجم/ مترجمین :کورس نکوفر، فاطمه غلامی، علی عمرانی‌ طالقانی
تعداد صفحات :120
زبان :فارسی
قطع کتاب :رحلی
جلد :شومیز
نوع کاغذ :تحریر
شابك :9786007084328

اطلاعات بیشتر

توربوماشین‌ها به‌طور کلی شاخه‌ای از علم مهندسی مکانیک می‌باشند که در دانشگاه‌ها در زمره دروس تخصصی دانشجویان مهندسی مکانیک قرار گرفته است و در بین دانشجویان به درس سیالات 3 مشهور می‌باشد. اما به صورت کلی به ابزاری گفته می‌شود که انرژی را بین یک روتور و یک سیال انتقال می‌دهد. توریبن‌ها از انرژی سیال کار مفید می‌گیرند. پمپ‌ها ، دمنده‌ها و کمپرسورها به انرژی سیال می‌افزاید و این عمل در یک چرخ انجام می‌گیرد.

توربو ماشین (Turbo-machinery) از دو کلمه توربو و ماشین تشکیل شده است که توربو با ریشه لاتین می باشد که به فارسی می توان آن را "چرخدنده" ترجمه کرد.

توربو ماشین‌ها، ماشین‌هایی هستند که قسمت اصلی آن ها از یک چرخ تشکیل شده است که این چرخ یا چرخ‌ها، روی محوری محکم شده و با آن دوران می کنند. چرخ نیز خود دارای تعدادی پره است که به صورت متقارن نسبت به محور دوران قرار گرفته اند. سیال با عبور از بین پره‌ها با چرخ تبادل انرژی می‌کند.

توربو ماشین‌ها بر اساس دریافت و یا تولید انرژی به دو دسته توان‌گیر و توان‌ده تقسیم می شوند.

توربو ماشین‌های توان‌گیر توربو ماشین‌هایی هستند که انرژی مکانیکی در آن‌ها از چرخ به سیال منتقل می‌شود و انرژی سیال بالا می‌رود که پمپ نمونه‌ای از این نوع توربو ماشین‌هاست.

توربو پمپ‌ها، توربو وانتیلاتور ها، توربو کمپرسور ها، پروانه کشتی و ملخ هواپیما از انواع توربو ماشین‌های توان‌گیر می باشند.

توربو ماشین‌های توان‌ده نیز توربو ماشین‌هایی هستند که انرژی مکانیکی در آن‌ها از سیال به چرخ منتقل می شود و انرژی چرخ بالا می‌رود، که توربین نمونه‌ای از این نوع توربو ماشین‌هاست.

.....

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مکانیک سیالات و ترمودینامیک توربو ماشین ها

مکانیک سیالات و ترمودینامیک توربو ماشین ها

مناسب تمامی دانشجویان رشته‌های مهندسی مکانیک،‌ سیالات...

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : سیدنی‌ لارنس دیکسون
مترجم/ مترجمین : کورس نکوفر، فاطمه غلامی، علی عمرانی‌ طالقانی

مشخصات فنی

قطع کتاب : رحلی
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

Other Features

تعداد صفحات : 120
زبان : فارسی
شابك : 9786007084328

30 محصولات دیگر در همان شاخه: