فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مکانیک سیالات و ترمودینامیک توربو ماشین ها

محصول جدید

مناسب تمامی دانشجویان رشته‌های مهندسی مکانیک،‌ سیالات...

جزییات بیشتر

تولید کننده
بعثت

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : سیدنی‌ لارنس دیکسون
مترجم/ مترجمین : کورس نکوفر، فاطمه غلامی، علی عمرانی‌ طالقانی

مشخصات محصول

قطع کتاب : رحلی
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 120
شابك : 9786007084328
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

توربوماشین‌ها به‌طور کلی شاخه‌ای از علم مهندسی مکانیک می‌باشند که در دانشگاه‌ها در زمره دروس تخصصی دانشجویان مهندسی مکانیک قرار گرفته است و در بین دانشجویان به درس سیالات 3 مشهور می‌باشد. اما به صورت کلی به ابزاری گفته می‌شود که انرژی را بین یک روتور و یک سیال انتقال می‌دهد. توریبن‌ها از انرژی سیال کار مفید می‌گیرند. پمپ‌ها ، دمنده‌ها و کمپرسورها به انرژی سیال می‌افزاید و این عمل در یک چرخ انجام می‌گیرد.

توربو ماشین (Turbo-machinery) از دو کلمه توربو و ماشین تشکیل شده است که توربو با ریشه لاتین می باشد که به فارسی می توان آن را "چرخدنده" ترجمه کرد.

توربو ماشین‌ها، ماشین‌هایی هستند که قسمت اصلی آن ها از یک چرخ تشکیل شده است که این چرخ یا چرخ‌ها، روی محوری محکم شده و با آن دوران می کنند. چرخ نیز خود دارای تعدادی پره است که به صورت متقارن نسبت به محور دوران قرار گرفته اند. سیال با عبور از بین پره‌ها با چرخ تبادل انرژی می‌کند.

توربو ماشین‌ها بر اساس دریافت و یا تولید انرژی به دو دسته توان‌گیر و توان‌ده تقسیم می شوند.

توربو ماشین‌های توان‌گیر توربو ماشین‌هایی هستند که انرژی مکانیکی در آن‌ها از چرخ به سیال منتقل می‌شود و انرژی سیال بالا می‌رود که پمپ نمونه‌ای از این نوع توربو ماشین‌هاست.

توربو پمپ‌ها، توربو وانتیلاتور ها، توربو کمپرسور ها، پروانه کشتی و ملخ هواپیما از انواع توربو ماشین‌های توان‌گیر می باشند.

توربو ماشین‌های توان‌ده نیز توربو ماشین‌هایی هستند که انرژی مکانیکی در آن‌ها از سیال به چرخ منتقل می شود و انرژی چرخ بالا می‌رود، که توربین نمونه‌ای از این نوع توربو ماشین‌هاست.

.....

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مکانیک سیالات و ترمودینامیک توربو ماشین ها

مکانیک سیالات و ترمودینامیک توربو ماشین ها

مناسب تمامی دانشجویان رشته‌های مهندسی مکانیک،‌ سیالات...

30 محصولات دیگر در همان شاخه: