فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

گلستان سعدی (فارسی-روسی)

محصول جدید

منتخبی از گلستان سعدی به همراه ترجمه متون روسی

جزییات بیشتر

تولید کننده
بعثت

300,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : شیخ‌ مشرّف‌بن‌ مصلح‌ سعدی‌ شیرازی‌
مترجم/ مترجمین : دکتر ایرج رستگار
مصحّح : دکتر ایرج رستگار

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی-روسی
تعداد صفحات : 140
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1394
شابك : 0ـ 09 ـ 5116 ـ600ـ978
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

سعدی مورد توجه شاعران و نویسندگان بزرگ روس زبان  ، همچون (پوشکین) و (پسنین) نیز است.گلستان در سال 1634 به فرانسه و سپس به زبان های لاتینی، آلمانی ،انگلیسی وروسی ترجمه گردید .گلستان آرام آرام راهی کشورهای عرب زبان و دیگر کشورها شد و این گونه همه گیری جهانی یافت.گفتنی است در هیچ یک از آن ها ایرانیان نقشی نداشتند. به نظرمی آید مستند بودن به نسخ معتبر و ارایه به دو زبان در کنار یکدیگر کمک موثری به دانش پژوهان هر دو زبان است. بنابراین آن چه پیش روی شماست برگزیده و منتخبی از گلستان سعدی براساس ترجمه های مترجمین روس زبان است، که به آنان نیز تقدیم می گردد.

****

گلستان سعدی

****

گلستان نوشتهٔ شاعر و نویسندهٔ پرآوازه ایرانی سعدی شیرازی است. به باور بسیاری، گلستان تاثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی می‌باشد که در یک دیباچه و هشت باب به نثر مُسَّجَع (آهنگین) نوشته شده‌است. بیشترِ نوشته‌های آن کوتاه و به شیوهٔ داستان‌ها و پندهای اخلاقی است.

سعدی در دیباچهٔ کتاب، چراییِ نگارشِ آن و زمانِ نگارش را با گفتاری فاخر، شیرین و روان بازگو می‌کند. وی در دیباچه، کتابِ گلستان را گلستانی راستین می‌شمارد که سرما و گرمایِ روزگار بر آن تأثیری ندارد و چنین می‌گوید:

برای نُزهتِ ناظران و فُسحَتِ حاضران، کتابِ گلستانی توانم تَصنیف کردن، که بادِ خزان را بر وَرقِ او دستِ تَطاول نباشد و گردشِ زمان، عیشِ ربیعَش را به طیشِ خَریف مُبَدل نکند.

****

منت خدای را، عَزَّ وَ جَلّ، که طاعتش موجبِ قُربت است و به شُکر اندرش مزیدِ نعمت. هر نفَسی که فرومی‌رود مُمِدّ حیات است و چون برمی‌آید مفرِّح ذات؛ پس در هر نفَس دو نعمت موجود است و بر هر نعمت شُکری واجب.
دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی‌فایده کردند؛ یکی آن‌که اندوخت و نخورد، و دیگری آن‌که آموخت و نکرد.
سه چیز پایدار نمانَد: مالِ بی تجارت و علمِ بی بحث و مُلکِ بی سیاست.
دشمنی ضعیف که در طاعت آید و دوستی نماید؛ بدان! مقصود وی جز آن نیست که دشمنی قوی گردد؛ و گفته‌اند بر دوستیِ دوستان اعتماد نیست، تا به تملقِ دشمنان چه رسد! و هرکه دشمنِ کوچک را حقیر می‌دارد، بدان مانَد که آتشِ اندک را مُهمل می‌گذارد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

گلستان سعدی (فارسی-روسی)

گلستان سعدی (فارسی-روسی)

منتخبی از گلستان سعدی به همراه ترجمه متون روسی

30 محصولات دیگر در همان شاخه: