خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

گلستان سعدی (فارسی-روسی)

محصول جدید

منتخبی از گلستان سعدی به همراه ترجمه متون روسی

جزییات بیشتر

تولید کننده
بعثت

300,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : شیخ‌ مشرّف‌بن‌ مصلح‌ سعدی‌ شیرازی‌
مترجم/ مترجمین : دکتر ایرج رستگار
مصحّح : دکتر ایرج رستگار

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی-روسی
تعداد صفحات : 140
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1394
شابك : 0ـ 09 ـ 5116 ـ600ـ978
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

سعدی مورد توجه شاعران و نویسندگان بزرگ روس زبان  ، همچون (پوشکین) و (پسنین) نیز است.گلستان در سال 1634 به فرانسه و سپس به زبان های لاتینی، آلمانی ،انگلیسی وروسی ترجمه گردید .گلستان آرام آرام راهی کشورهای عرب زبان و دیگر کشورها شد و این گونه همه گیری جهانی یافت.گفتنی است در هیچ یک از آن ها ایرانیان نقشی نداشتند. به نظرمی آید مستند بودن به نسخ معتبر و ارایه به دو زبان در کنار یکدیگر کمک موثری به دانش پژوهان هر دو زبان است. بنابراین آن چه پیش روی شماست برگزیده و منتخبی از گلستان سعدی براساس ترجمه های مترجمین روس زبان است، که به آنان نیز تقدیم می گردد.

****

گلستان سعدی

****

گلستان نوشتهٔ شاعر و نویسندهٔ پرآوازه ایرانی سعدی شیرازی است. به باور بسیاری، گلستان تاثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی می‌باشد که در یک دیباچه و هشت باب به نثر مُسَّجَع (آهنگین) نوشته شده‌است. بیشترِ نوشته‌های آن کوتاه و به شیوهٔ داستان‌ها و پندهای اخلاقی است.

سعدی در دیباچهٔ کتاب، چراییِ نگارشِ آن و زمانِ نگارش را با گفتاری فاخر، شیرین و روان بازگو می‌کند. وی در دیباچه، کتابِ گلستان را گلستانی راستین می‌شمارد که سرما و گرمایِ روزگار بر آن تأثیری ندارد و چنین می‌گوید:

برای نُزهتِ ناظران و فُسحَتِ حاضران، کتابِ گلستانی توانم تَصنیف کردن، که بادِ خزان را بر وَرقِ او دستِ تَطاول نباشد و گردشِ زمان، عیشِ ربیعَش را به طیشِ خَریف مُبَدل نکند.

****

منت خدای را، عَزَّ وَ جَلّ، که طاعتش موجبِ قُربت است و به شُکر اندرش مزیدِ نعمت. هر نفَسی که فرومی‌رود مُمِدّ حیات است و چون برمی‌آید مفرِّح ذات؛ پس در هر نفَس دو نعمت موجود است و بر هر نعمت شُکری واجب.
دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی‌فایده کردند؛ یکی آن‌که اندوخت و نخورد، و دیگری آن‌که آموخت و نکرد.
سه چیز پایدار نمانَد: مالِ بی تجارت و علمِ بی بحث و مُلکِ بی سیاست.
دشمنی ضعیف که در طاعت آید و دوستی نماید؛ بدان! مقصود وی جز آن نیست که دشمنی قوی گردد؛ و گفته‌اند بر دوستیِ دوستان اعتماد نیست، تا به تملقِ دشمنان چه رسد! و هرکه دشمنِ کوچک را حقیر می‌دارد، بدان مانَد که آتشِ اندک را مُهمل می‌گذارد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

گلستان سعدی (فارسی-روسی)

گلستان سعدی (فارسی-روسی)

منتخبی از گلستان سعدی به همراه ترجمه متون روسی

30 محصولات دیگر در همان شاخه: