فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

عاشقانه تاریک عمیق

محصول جدید

شامل 13 داستان به سبک مدرن-نامزد نهایی جایزه ى پولیتزر سال ٢٠١٥

جزییات بیشتر

تولید کننده
کتاب کوله پشتی

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : جویس کرول اوتس
مترجم/ مترجمین : معصومه عسکری

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 448
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
شابك : ۹۷۸۶٠٠۷۶۴۲۶۳۴
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

قهرمانان این داستان‌ها همچون سایر نوشته‌های او، زن‌ها هستند. عشق، روابط زناشویی و خیانت درون‌مایه‌ی قصه‌های او را تشکیل می‌دهند.او در داستان کوتاه عاشقانه، تاریک، عمیق، اوتس با دست گذاشتن بر شاعر معاصر «رابرت فراست»، ادبیات معاصر آمریکا را نقد می‌کند. شهرت اوتس در داستان‌نویسی در شرح حسی و واقعی اتفاقات است، که خواننده به‌خوبی می‌تواند آن‌ها را لمس کند.
اوتس جوایزی نظیر «جایزه ادبی برام استوکر(1996)»، «جایزه منتقدین ادبی(2003)»، «جایزه ادبی تریبون شیکاگو(2006)»، «مدال ملی علوم انسانی(2010)» و... را در کارنامه‌ی خود دارد.

بیخودی به خیلی چیزها بها می‌دهند؛ مثل خودکشی. پسر به زرنگی خود خندید. مادربزرگ که داشت در ترافیک وسط روز رانندگی می‌کرد، کمی کلافه به‌نظر می‌رسید. پسر با تاکید بیشتری گفت: «دِ همین! برای خودکشی نوجوانان، آن هم توی یک چنین بخش عقب‌افتاده‌ای در آمریکا دو تا خط تلفن گذاشته‌اند!» بخش عقب افتاده؟! اصلا کجاست اینجای عقب افتاده؟» «شوخی می‌کنی مادربزرگ؟ خب، همین‌جا!

****

سیزده داستان از کارول اوتس

****

نامزد نهایی جایزه ى پولیتزر سال ٢٠١٥ این اثر شامل سیزده داستان از این نویسنده‌ی‌ مدرن است. اوتس با قهرمانان زن درون‌گرایش قصه‌ها را جلو می‌برد و نقش‌هایی زیبا می‌آفریند. او که مثل آب خوردن قصه می‌نویسد در این کتاب دو داستان با راوی مرده دارد که در این شیوه‌ی روایی بسیار قوی ظاهر شده است. در این کتاب نیز همچون دیگر آثار اوتس، تم اصلی داستان‌ها، عشق، خیانت، روابط انسانی عمیق و روابط زناشویی و خانوادگی است، اما چیزی تکراری و کم مایه دیده نمی‌شود. نقطه عطف این کتاب همان داستان عاشقانه، تاریک، عمیق است که فریاد اوتس در نقد ادبیات معاصر امریکا و بخصوص شاعر معاصر، رابرت فراست (1963-1874) است. در این داستان او بی هیچ خودسانسوری یا ملاحظه‌ای این شاعر و تفکرات و رفتارهایش را به بدترین و عریان‌ترین شیوه، به نقد می‌کشاند و اعتراض خانواده و طرفداران او را به جان می‌خرد. به گفته‌ی‌ مترجم اثر، این کتاب مجموعه‌ای از بهترین داستان‌های اوتس و حتی بهترین داستان کوتاه های مدرنِ معاصر است و به علاقمندان حرفه ای داستان پیشنهاد می شود خود را از لذت خواندن این اثر محروم نکنند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

عاشقانه تاریک عمیق

عاشقانه تاریک عمیق

شامل 13 داستان به سبک مدرن-نامزد نهایی جایزه ى پولیتزر سال ٢٠١٥

15 محصولات دیگر در همان شاخه: