فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

راهی طولانی که رفتم

محصول جدید

كتاب شماره ى سه از ليست صد كتاب بيوگرافى كه هر كس بايد در طول عمرش بخواند به انتخاب سايت آمازون-زندگی یک کودک سرباز سیرالئونی

جزییات بیشتر

تولید کننده
کتاب کوله پشتی

200,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : اسماعیل به آ
مترجم/ مترجمین : مژگان رنجبر

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 264
نوبت چاپ : دوم
سال چاپ : 1395
شابك : ۹۷۸۶٠٠۷۶۴۲۴۱۲
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

اسماعیل به‌آ( 1980)، نویسنده و فعال حقوق بشر سیرالئونی است. «اسماعیل به آ» نویسنده این کتاب، در این اثر به شرح دیده ها و تجربیات خود از جنگ داخلی کشور سیرالئون که از سال 1991 تا سال 2002 به طول انجامید، می پردازد .

حل اقامت او، خانواده‌ خود را گم کرد و در گروهی متشکل از چند پسر برای ماه‌ها آواره و سرگردان شد، تا اینکه به دست نیروهای ارتش سیرالئون افتاد و به خاطر امنیت و فرار از گرسنگی به ناچار تن به سرباز شدن داد.

این کتاب جز اولین و مهم‌ترین آثاری است که به شرح وقایعی می‌پردازد که در جنگ‌های امروزی دنیا رخ می‌دهند، به ویژه در جنگ‌هایی که از کودکان به عنوان کودک‌سرباز استفاده می‌شود. 

****

ترجمه فارسی رمان اسماعیل به آ

****

در بخشی از این رمان ضد جنگ که دربردارنده خاطرات نویسنده از جنگ داخلی سیرالئون است، می‌خوانیم:

«با تمام وجود شوکه شدم. تنها چشم‌هایم تکان می‌خوردند و به آرامی بسته و باز می‌شدند. سعی کردم پاهایم را تکان دهم تا خون را به جریان بیندازم، اما روی زمین افتادم و صورتم را گرفتم. بر روی زمین، حس کردم که انگار چشم‌هایم داشتند بسیار بزرگ‌تر از حدقه‌شان می‌شدند. می‌توانستم حس کنم که داشتند بزرگ می‌شدند که درد ناشی از آن بدنم را از شوک رهانید. به سوی خانه دویدم. بدون هیچ ترسی وارد خانه شدم و اطراف اتاق‌های دود گرفته را نگاه کردم.

کف اتاق پر از کپه‌های خاکستر بود. هیچ توده‌ی جامدی که نشان دهنده‌ی بدن انسان باشد در خانه وجود نداشت. با تمام وجودم فریاد کشیدم و با بلندترین صدایی که در توانم بود، شروع به گریستن کردم، و با آنچه در توانم بود به دیواهای سستی که هنوز داشتند می‌سوختند مشت و لگد می‌زدم. حس لامسه‌ام را از دست داده بودم. دست و پاهایم مشت و لگد به دیوارهایی که می‌سوختند می‌زدند، اما من نمی‌توانستم چیزی حس کنم. گاسمو و بقیه‌ی پسرها شروع به کشیدن من به بیرون از خانه کردند. مرا که بیرون می‌کشیدند، هنوز داشتم مشت و لگد می‌زدم.

گاسمو گفت: من دنبال‌شان گشتم، اما نتوانستم در هیچ کجا پیدای‌شان کنم.

من روی زمین نشسته بودم و پاهایم روی خاک دراز بودند و سرم را در بین دستانم گرفته بودم. از خشم لبریز بودم. جوش‌وخروش می‌زدم و حس می‌کردم که قلبم می‌خواهد منفجر شود. در همان حال احساس می‌کردم که به معنای واقعی چیزی را در سرم قرار داده‌اند که سنگین‌تر از حد تصورم بود، و گردنم درد گرفت».

شاید رقمی بالغ بر سیصد هزار کودک‌ْسرباز، نشئه از مواد مخدر و کلاشنیکف‌به‌دست، در بیش از پنجاه منازعه و جنگ در سرتاسر دنیا حضور داشته باشند. «اسماعیل به‌آ» یکی از همین کودکْ‌سربازان بوده، و یکی از اولین افرادی‌ست که داستان و مشاهدات خود را از یکی از مهیب‌ترین جنگ‌های دنیا بازگو می‌کند. اسماعیل به‌آ در «راهی طولانی که رفتم» که آن را در سن ۲۶ سالگی به نگارش درآورده است، داستانی مهیج و منکوب‌کننده را روایت می‌کند. او در سن ۱۲ سالگی، به دنبال حمله‌ی شورشی‌ها از خانه و روستای خود می‌گریزد و آواره‌ی سرزمین‌هایی می‌شود که در پی اعمال خشونت‌آمیز شورشی‌ها دیگر قابل تشخیص نیستند. وی در سن ۱۳ سالگی توسط ارتش دولتی سربازگیری می‌شود. به‌آ که قلبا انسان ملایم و مهربانی است، متوجه می‌شود که توانایی انجام چه کارهای هولناکی را دارد. او عاقبت...

«راهی طولانی که رفتم» داستانی‌ست راجع به امید و رستگاری.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

راهی طولانی که رفتم

راهی طولانی که رفتم

كتاب شماره ى سه از ليست صد كتاب بيوگرافى كه هر كس بايد در طول عمرش بخواند به انتخاب سايت آمازون-زندگی یک کودک سرباز سیرالئونی

19 محصولات دیگر در همان شاخه: