فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مردمان فرودست

محصول جدید

اولین کتاب داستایفسکی که خواندن آن به همه توصیه می‌شود

جزییات بیشتر

تولید کننده
مجید

170,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : فئودور داستایفسکی
مترجم/ مترجمین : پرویز شهدی

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 224
سال چاپ : 1394
شابك : 9786009484454
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

رمان «مردمان فرودست» همان‌طور که می‌دانیم اولین کتاب داستایفسکی است. نخستین گام در راهی که از او یکی از نام‌آورترین نویسندگان جهان را ساخت. سبک نوشتاری بسیار ساده و حتا عامیانه است. دو نفر که تحصیلات چندانی ندارند، در کمال سادگی و بی‌پیرایگی، غم و غصه‌ها، ناراحتی‌ها و محبت صمیمانه‌شان را طی نامه‌هایی با هم رد و بدل می‌کنند. همین سادگی و بی‌پیرایگی بود که دو منتقد بزرگ و صاحب‌نام روس: «بلینسکی و نگراسوف» را چنان به شوق آورد که اعلام کردند ستارۀ درخشانی در عالم ادبیات روس ظهور کرده است. پیش‌بینی‌شان درست بود و داستایفسکی گامی بسیار بلندتر از آن‌چه آن‌ها حدس می‌زدند، نه تنها در ادبیات ملت روس، بلکه در همۀ جهان برداشت. استثنایی بودن خود داستایفسکی و زندگی‌اش، بلاهایی که به سرش آمد، سختی‌هایی که کشید، با توجه به‌ ویژگی‌های روحی و اخلاقی خاصی که داشت، همگی باعث شدند آثاری به‌وجود بیاورد که در ادبیات جهانی بی‌نظیرند. از این‌ها گذشته داستایفسکی پدیدۀ جدیدی را در آثارش آفرید که تا آن موقع ناشناخته بود و پس از او «روان‌شناسی» نام گرفت. او با تجزیه و تحلیل و روان‌کاوی ذهن خودش و آن‌چه در آن به‌صورت صدها شخصیت متفاوت، با اخلاق‌ها و روحیه‌های گوناگون وجود داشت، سبک جدیدی را در عالم نویسندگی ایجاد کرد که سرمشق و راهنمای بسیاری از نویسندگان جهان پس از خودش شد.

آزادی برای همه ملت‌ها، سقف دارد. سقف آزادی رابطه مستقیم با قامت فکری مردمان دارد. در جامعه‌ای که قامت تفکر و همت مردم کوتاه باشد،‌سقف آزادی هم به همان نسبت کوتاه می‌شود. وقتی سقف آزادی کوتاه باشد،‌آدمهای بزرگ سرشان آنقدر به سقف می‌خورد که حذف می‌شوند. آدمهای کوتوله اما راحت جولان می‌دهند. بعضی آدمهای بزرگ هم برای بقا،‌آنقدر سرشان را خم می‌کنند که کوتوله می‌شوند و سقف‌ها، پایین  پایین‌تر می‌آید و مردم بیشتر و بیشتر قوز می‌کنند تا اینکه تا کمر خم می‌شوند و دیگر نمی‌توانند قد راست کنند.

فیودور میخاییلوویچ داستایوسکی نویسندهٔ مشهور و تاثیرگذار اهل روسیه بود. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیتهای داستان است. سوررئالیست‌ها مانیفست خود را بر اساس نوشته‌های داستایوسکی ارائه کردند. اکثر داستان‌های وی همچون شخصیت خودش سرگذشت مردمی است، عصیان زده، بیمار و روان پریش. ابتدا، برای امرار معاش، به کار ترجمه پرداخت، و آثاری چون اوژنی گرانده اثر بالزاک و دون کارلوس اثر شیلر را ترجمه کرد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مردمان فرودست

مردمان فرودست

اولین کتاب داستایفسکی که خواندن آن به همه توصیه می‌شود

30 محصولات دیگر در همان شاخه: