خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

خلبان جنگ

محصول جدید

خاطرات آنتوان دو سنت اگزوپری از جنگ جهانی دوم

جزییات بیشتر

تولید کننده
مجید

140,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نویسنده/ نویسندگان :آنتوان دو سنت اگزوپری
مترجم/ مترجمین :پرویز شهدی
تعداد صفحات :200
نوبت چاپ :دوم
سال چاپ :1394
زبان :فارسی
قطع کتاب :رقعی
جلد :شومیز
نوع کاغذ :تحریر
چاپ متن :تک رنگ
شابك :978-600-94126-3-1

اطلاعات بیشتر

کتاب خاطراتی از نویسنده فرانسوی آنتوان دو سنت‌اگزوپری است. او این خاطرات را در سال ۱۹۴۲ نوشت و در آن به نقش خود در نیروی هوایی فرانسه به عنوان خلبان هواپیمای شناسایی در نبرد فرانسه در ۱۹۴۰ می‌پردازد.

سنت‌اگزوپری در این کتاب تجربه ماه‌ها پرواز خود را در شرح یک مأموریت هراس‌آور بر فراز شهر آراس (در فرانسه) خلاصه می‌کند. او در گروه شناسایی II/33 با هواپیمای دوموتورهپوتز ۶۳۰ خدمت می‌کرد. فرانسه در ابتدای جنگ فقط ۵۰ خلبان شناسایی داشت که ۲۳ نفر از آن‌ها در گروه وی بودند. در مدت چند روز اول یورش آلمان به فرانسه در ماه مه ۱۹۴۰، ۱۷ نفر از یگان II/33 (به نوشته خودش: «مانند لیوان‌های آبی که بر آتش جنگل بریزند») جان خود را از دست دادند.

آنتوان دو سنت‌اگزوپری را بزرگترین خلبان-نویسنده همه دوران‌ها می‌دانند.

این اثر به شکل یک نمایش رادیویی در ۱۹۹۸ در بی‌بی‌سی رادیو ۴ پخش شد. دوید سرلفال هنرمند مشهور انگلیسی آن دوران، نقش خلبان  را در نمایش رادیویی بازی کرد.

سنت اگزوپری در این کتاب معنای واقعی انسان بودن را بیان می‌کند همچنان که در متن کتاب می‌خوانیم: «تمدن من که از آفریدگار نشات گرفته، آدم‌ها را به اعتبار «انسان» بودن با هم برابر کرده است.» در جای دیگر از کتاب در توصیف صفات انسان‌ها چنین می‌خوانیم: «من در پرتو این روشنایی به وضوح مفهوم آزادی را درک می‌کنم. این آزادی، آزادی رشد و بالیدن درخت است در قلمرو قدرت دانه، حال و هوای عروج «انسان» است، شبیه بادی است که کشتی‌های بادبانی فقط به کمک باد در دریا آزادند.» تجربه ماه‌ها پرواز خود را در شرح یک ماموریت هراس‌آور بر فراز شهر آراس فرانسه خلاصه می‌کند.

نقد و نظرات

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : آنتوان دو سنت اگزوپری
مترجم/ مترجمین : پرویز شهدی

مشخصات فنی

قطع کتاب : رقعی
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

Other Features

تعداد صفحات : 200
نوبت چاپ : دوم
سال چاپ : 1394
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
شابك : 978-600-94126-3-1

نوشتن نقد و نظر

خلبان جنگ

خلبان جنگ

خاطرات آنتوان دو سنت اگزوپری از جنگ جهانی دوم

11 محصولات دیگر در همان شاخه: