فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

برادران کارامازوف

محصول جدید

رمان دو جلدی برادران کارامازوف شاهکار ادبی داستایوفسکی

جزییات بیشتر

تولید کننده
مجید

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : فئودور داستایفسکی
مترجم/ مترجمین : پرویز شهدی

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 1092 - دو جلدی
نوبت چاپ : پنجم
سال چاپ : 1394
شابك : 978-964-453-104-0
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

همه منتقدها و ادب شناسان دنیا «برادران کارامازوف» را شاهکار داستایفسکی خوانده اند. داستایفسکی این شاهکاراش را در پایان عمرش نوشته، یا در واقع دوسال قبل از مردنش. موضوعی که در تاریخ ادب و رمان نویسی اگر منحصر به فرد نباشد بسیار کم نظیر است که نویسنده ای شاهکارش را در آخر عمر بیافریند. افراد خانواده کارامازوف عبارتند از پدر، سه برادر از دو مادر و فردی مصروع و معلول که به طور ضمنی فرزند نامشروع خانواده از مادری عقب ماندۀ ذهنی است. اما تنها رشته ای که افراد این خانواده را به هم پیوند می دهد، همین غیر عادی بودن آن هاست.

داستان، داستانی است معمولی که در همه جا می تواند اتفاق بیفتد، و شخصیت ها هم آدم هایی معمولی و همگی کم و بیش از طیقه پایین اجتماع، بیش ترشان فقیر، بیمار، بی سواد و نا آگاه، تحصیل کرده شان ایوان برادر دوم است، همین، ولی آن چه داستان وکتاب را از کتاب های همسان خود متمایز می کند، غیر عادی بودن همین آدم های ساده و رفتار و گفتارو کردارشان است و رشته هایی که آن ها را به هم پیوند می دهد.

ادبیات روسیه خود را مدیون نویسندگانش درقرن هتجدهم و نوزدهم میلادی می داند.نویسندگانی كه سعی داشتند با قلم خود شرایطجامعه آن روزگار را بر كاغذ به ثبت برسانند. ازجمله این نویسندگان می توان به (فئودورداستایوفسكی )اشاره داشت ، این نویسنده مشهورروسی به خنوبی زندگی مردم را درك می كرد ;زیرا خودش نیز برخاسته از از دل مردم بود. فقر وگرسنگی در آن دوران گریبان گیر بسیاری از مردم روسیه بود و داستایوفسكی نیز از این مسئله متثنی نبود. او معتقد بودبهترین سوژه برای نوشتن داستان ، دقت در زندگی مردم جامعه است . لذاروزها یك صندلی در كنار در خانه اش می گذاشت و به حركات و رفتار مردم كوچه وخیابان نگاه می رد و داستانی در ذهن می پرواراند و سپس روی كاغذ می آورد. به گفته ای او یكی از فقیرترین نویسندگان جهان بوده كه زندگی پرفراز و نشیبی داشته است.

فئودرو داستایوفسکی در ۳۰ اکتبر ۱۸۲۱ درخانواده ای متوسط در مسکو به دنیا آمد. پدرش پزشک ارتش بود. مادرش زنی مهربان بود که یاد گرفته بود چگونه با صرفه جویی یک خانواده ۹ نفره را بگرداند. زایمان های متعدد، وضعیت نامناسب تغذیه و کار زیاد سبب شد او از پا درآید و به بیماری سل مبتلا شود. داستایوفسکی نوجوان بود که مادرش را از دست داد. پدر فئودرو و پسر بزرش را به مدرسه نظام در سنت پترز بورگ فرستاد تا در آنجا به تحصیل در رشته مهندسی بپردازند.
پدر دز سال ۱۸۳۹ به دلیل نامعلومی توسط مستخدمش به قتل رسید و داستایوفسکی تنهاتر شد. تا سال ۱۸۴۳ در مدرسه مهندسی نظام ماند و تحصیل کرد. پس از فار غ التحصیل شدن تصمیم گرفت به مطالعه کتب روانشناسی و فلسفه بپردازد.
او توجه خاصی به عقاید زیگموند فروید داشت . همچنین زبان فرانسه را آموخت و به ترجمه رمان اوژنی گرانده ، نوشته بالزاک پرداخت . با چاپ اولین ترجمه اش شور و شوقی در وجودش به وجود آمد و تصمیم به نوشتن گرفت .
مدتی بعد برای کسب درآمد زندگی خود و خواهر و برادرانش ، نویسنده مجله سنت پترزبورگ ژورنال شد . در سال ۱۸۴۶ اولین رمانش را با نام مردم فقیر به چاپ رساند .
این نویسنده ۲۳ ساله از همان ابتدا تراژدی جامعه روسیه را لابلای داستان هایش بیان می کرد . در سال ۱۸۴۹ به دلیل شرکت در محافل انقلابی و فعالیت علیه تزار نیکلای اول دستگیر و زندانی شد . سپس به سیبری فرستاده شد تا به بیگاری و کارهای سخت در شرایط بد آب و هوایی وادار شود.
در سال ۱۸۵۴ از کمپ زندانیان آزاد شد و در سال ۱۸۵۹ توانست به سنت پترزبورگ بیاید و نوشتن را از سر بگیرد . او سپس با ماریا دمیتو یوناکانسنت ازدواج کرد . اما در ۱۵ آوریل ۱۸۶۴ در گذشت . در همان سال کتاب معروف خود جنایات و مکافات ، و مکارباز را نوشت . وی با آنکه در فقر به سر می برد ، یک منشی و تند نویس ۳۰ ساله به اسم آنا را استخدام کرد که بعدها این دختر شیفته وی شد و در ۱۵ فوریه ۱۸۶۷ با فئودور که ۴۶ ساله بود ازدواج کرد و صاحب ۴ فرزند شد .
آنا سر و سامانی در زندگی داستایوفسکی داد و با چاپ کتاب ها وضعیت مالی آنان بهتر شد .از سال ۱۸۷۳ تا ۱۸۸۱ برای چندین مجله داستان های کوتاه و دنباله دار می نوشت تا بتواند خرج خانواده را در بیاورد. در سال ۱۸۸۰ رمان برادران کارامازوف را نوشت .در آن سال در سخنرانی پوشکین ، در مسکو شرکت کرد و برای او مقالاتی نوشت و در جهان به شهرت رسید . آنا همسرش نیز در سختی ها و دشواری ها همراهیش می کرد . داستایوفسکی همه موفقیتش را مدیون آنا بود .
فئودور داستایوفسکی در ۲۸ ژانویه سال ۱۸۸۱ در سن ۶۰ سالگی در خانه اش در سنت پترزبورگ چشم از جهان فرو بست . وی پس از مرگش به شهرت رسید و آوازه اش در ادبیات جهان همه گیر شد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

برادران کارامازوف

برادران کارامازوف

رمان دو جلدی برادران کارامازوف شاهکار ادبی داستایوفسکی

30 محصولات دیگر در همان شاخه: