فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

طاعون

محصول جدید

شاهکار ادبی آلبر کامو

جزییات بیشتر

تولید کننده
مجید

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : آلبر کامو
مترجم/ مترجمین : پرویز شهدی

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 344
شابك : 978-964-453-112-5
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

«طاعون» را بسیاری از ادب شناسان اثری انسان دوستانه با درون مایه ای بسیار مثبت به شمار آورده اند. اگرچه در این کتاب هم آثار فراوانی از قهر و جبر طبیعت به چشم میخورد، ولی در پایان، تلاشهای انسان دوستانۀ گروهی از انسانهای فرزانه، در نبردی دشوار و خونین، سرانجام نتیجۀ ثمربخشی به بار می آورد و بر طبیعت و پدیدۀ گریزناپذیر آن، یعنی مرگ پیروز میشود.

میان دو رمان اصلی و مهم کامو، «طاعون» و «بیگانه» ده سال فاصله است و میان موضوع و سبک نگارش آن هم یک سیر تحولی و دگرگونی چندین ساله. کامویی که «طاعون» را در سال 1947 نوشت، با آن کامویی که در سال 1957 «بیگانه» را نوشت زمین تا آسمان تفاوت دارد. درست است که پس زمینۀ فکریش کم و بیش یکی است: انسان به رغم هوشمندی و درک و شعورش و به رغم همۀ پیشرفتهایی که در زمینۀ دانش و تکنولوژی کرده، همچنان بازیچۀ طبیعت و گرفتار پنجۀ قدرتمندش است، و زندگی، هر قدر هم بکوشد به آن رنگ و رونقی ببخشد و لذت بخشش کند، بازهم سیری جبری است که به رغم میل او، از یک نقطه آغاز و به نقطه دیگر ختم میشود، بی آنکه از آن همه پویایی و درک و شعور چیزی بجا بماند.

جملاتی زیبا از آلبر کامو:

به آنچه که ما را با برخی از انسان ها وابسته میکند نام عشق ندهیم.

بشر تنها آفريده اي است كه نمي خواهد آن باشد كه هست.

هيچكس مجبور نيست انسان بزرگي باشد؛ تنها، انسان بودن كافي است.

کدام یک را ترجیح می‌دهی: آنکه نان‌ات می‌دهد و آزادی‌ات می‌گیرد یا آنکه نان‌ات می‌بُرد و آزادی‌ات می‌دهد؟

آزاديخواه و دموكرات كسي ست كه امكان اينكه حق با رقيبش باشد را مي پذيرد، پس به رقيبش اجازه مي دهد افكارخودش را بيان كند و مي پذيرد كه به دلايل رقيبش بينديشد.

فرد منتخب من براي انتصاب شدن بايد مورد تأييد گروه اقليت هم باشد، حتي اگر توسط اكثريت بالا آمده باشد.

زماني كه پول حاكم باشد، عدالت و آزادي وجود نخواهد داشت.

يك حكومت مي تواند قانوني باشد ، اما زماني مشروعيت خواهد داشت كه در رأس ملت در نقش يك داور عدالت را تضمين كند و منافع عمومي را با آزاديهاي فردي جفت و ميزان كند.

قانوني كه مختص قدرتهاي مالي و نقشه ها و طرحهاي پشت پرده و جاه طلبيهاي شخصي باشد فساديست كه بي عدالتي را مجاز مي كند.

آزادی چیزی نیست مگر مجال بهتر شدن.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

طاعون

طاعون

شاهکار ادبی آلبر کامو

30 محصولات دیگر در همان شاخه: