فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

سلول شناسی و بافت شناسی عمومی انسانی

محصول جدید

مرجعی کامل برای دانشجویان و محققین رشته های پزشکی و علوم پایه

جزییات بیشتر

تولید کننده
ابن سینا

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : دکتر مجید ملک زاده شفارودی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 272
ویراست : سوم
شابك : 9789647150668
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

نویسنده این کتاب دکتر مجید ملک زاده شفارودی تخصص سلول و بافت شناسی از دانشگاهی گلاسکو اسکاتلند داشته و هم اکنون استادیار دانشگاه پزشکی ساری می باشند.

مقدمه
عموم بافت شناسان بافت‌های پیوندی، پوششی، عضلانی و عصبی را چهار بافت اصلی بدن می‌خوانند. بافت پوششی یکی از این چهار بافت است. اگر محیط داخلی را به نحوی که کلود برنارد تعریف کرده، در نظر آوریم، بافت پوششی حد فاصل میان محیط داخلی و فضای خارجی است. بنابراین انتظار داریم که هر گونه تعاملی که موجود زنده با محیط خارجی دارد از طریق و به واسطۀ بافت پوششی انجام شود.
همۀ سطح پوست، سطح داخلی دهان، سطح سراسر لولۀ گوارشی اعمّ از مری، معده، و روده‌ها؛ سطح داخلیِ بینی، حلق، نای تا کیسه‌های هواییِ ریه؛ همه و همه با بافت پوششی (اپیتلیوم) پوشیده شده‌اند.

بافت عصبی
دستگاه عصبی تشکیل شده است از همۀ بافتهای عصبی بدن، که از لحاظ تشریحی، به دستگاه عصبی مرکزی و دستگاه عصبی محیطی تقسیم بندی می­شود.
دستگاه عصبی مرکزی؛ متشکل است از مغز و نخاع که توسط جمجمه و ستون فقرات احاطه شده ­اند. پارانشیمِ بافت عصبی مرکزی، فاقد بافت همبند است و بر خلاف بقیۀ بافت­ها خالی از تارهای کلاژن و سلول­های فیبروبلاست است. البته سه پردۀ مننژ یعنی سخت شامه و نرم شامه و عنکبوتیه که مغز و نخاع را احاطه کرده­ اند از بافت همبند محکمی تشکیل شده‌­اند، همچنین عروق بزرگی که نسج مغز و نخاع را خونرسانی می‌کند، مانند همۀ رگهای بدن حاوی اجزاء بافت همبند هستند. نرم و شُل بودن نخاع و مغز به ....

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

سلول شناسی و بافت شناسی عمومی انسانی

سلول شناسی و بافت شناسی عمومی انسانی

مرجعی کامل برای دانشجویان و محققین رشته های پزشکی و علوم پایه

16 محصولات دیگر در همان شاخه: