فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

دی ان ای نوآور

محصول جدید

تسلط بر پنج مهارت نوآوران مرزشکن-مصاحبه و تحلیل افکار نوآوران و مدیران بر جسته جهان

جزییات بیشتر

تولید کننده
رسا

140,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : جف دایر ـ هال گرگرسن ـ کریستنس
مترجم/ مترجمین : عیسی پریزادی - سید محمد حسین شجاعی - مصطفی محسنی - جلیل غریبی

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 264
سال چاپ : 1394
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

کتاب دی ان ای نوآور حاصل یک مطالعه‌ی مشارکتی هشت ساله برای فهم عمیق‌تر نوآوران مرزشکن است: «این افراد چه ویژگی‌هایی دارند؟» و «چگونه سازمان‌هایی نوآور می‌سازند؟» نویسندگان ای کتاب، با حدود صد نوآور برجسته‌ی دنیا مصاحبه کرده‌اند و اطلاعات پانصد نوآور و بیش از پنج‌هزار مدیر اجرایی در بیش از هفتاد و پنج کشور جهان را گردآوری نموده‌اند.
دایر، گرگرسن و کریستنسن به ما نشان می‌دهند که کارآفرینان و مدیران نوآور برای کشف ایده‌های مرزشکن،‌ یکسان عمل می‌کنند. آنها پنج مهارت اکتشافی (دی ان ای نوآور) را در خود و سازمانشان ایجاد و تقویت می‌کنند: «پرسشگری،‌ مشاهده‌گری، شبکه‌سازی، آزمایشگری و تفکر پیوندی».
پیام این کتاب برای همه‌ی ما این است: «توانایی خلق ایده‌های نوآورانه تنها تابع عملکرد ذهن نیست و به رفتار ما هم بستگی دارد، پس اگر رفتارهای‌مان را تغییر دهیم، می‌توانیم نوآور باشیم».

اینها سوالاتی هستند که مدیران ارشدی را که متوجه این نکته می‌شوند که توانایی نوآوری «چاشنی پنهان» موفقیت در سازمان‌ها است درگیر خود می‌کنند. متاسفانه بسیاری از ما چیز زیادی در مورد اینکه چه چیزی فردی را نوآورتر از دیگران می‌کند، نمی‌دانیم. شاید هم به همین دلیل است که ما تحت تاثیر هیبت کار آفرینانی همانند استیو جابز Apple، جف بزو Amazon و پیر امیدیار eBay قرار می‌گیریم. این افراد چگونه به این ایده‌های بسیار جدید دست می‌یابند؟ اگر فهمیدن طرز کار این مغز‌های برتر امکان پذیر بود، بقیه ما با مطالعه این موارد چه چیز‌هایی را می‌آموختیم؟
تحقیقات نشان می‌دهند که در بسیاری از سازمان‌ها مدیران ارشد خودشان مسوولیتی برای دادن ایده‌های جدید احساس نمی‌کنند. بلکه آنها معمولا مسوولیت ایجاد فضایی مناسب برای نوآوری در سازمان را روی شانه‌هایشان احساس می‌کنند. در مقابل، مدیران ارشد سازمان‌های نوآور کاملا متضاد این تفکر عمل می‌کنند. آنها خلاقیت را به عهده دیگران نمی‌گذارند، خودشان این کار را می‌کنند.
ولی آنها چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ تحقیقات، پنج مهارت کشف را شناسایی کرده‌اند که مدیران بسیار نوآور را از دیگران متمایز می‌کند. این مهارت‌ها عبارتند از: ارتباط دادن، سوال پرسیدن، مشاهده کردن، آزمایش کردن و شبکه زدن. تحقیقات نشان می‌دهد که مدیران نوآور نسبت به سایر مدیران 50درصد زمان بیشتری به این پنج مهارت اختصاص می‌دهند و این پنج مهارت با هم چیزی است که ما به آن نام دی‌ان‌ای خلاقیت می‌دهیم و خبر خوب این است که اگر شما این دی ان ای را ندارید، می‌توانید آن را در خودتان ایجاد کنید.
چه چیزی نوآوران را متفاوت می‌کند؟
فرض کنید که شما یک برادر دو قلوی همسان دارید. به شما یک هفته فرصت داده می‌شود که برای کاری بسیار جدید ایده بدهید. شما تصمیم می‌گیرید که در اتاقتان بنشینید و با خودتان فکر کنید که چه ایده‌ای می‌توانید بدهید و در مقابل برادرتان 1- با ده نفر شامل یک مهندس، یک موسیقی ساز، یک پدر خانه نشین و یک طراح در مورد این کار جدید صحبت می‌کند 2- سه سازمان نوآور جدید التاسیس را بازدید می‌کند که ببیند آنها چه کار می‌کنند. 3- پنج محصول تازه به بازار آمده را می‌آزماید 4- پروتوتایپی که خودش ساخته است را به پنج نفر نشان می‌دهد و 5- سوالات «اگر من این کار را امتحان می‌کردم چه؟» و «چرا شما این کار را می‌کنید؟» را حداقل روزی ده بار در خلال این رابطه برقرار کردن‌ها، مشاهده کردن‌ها، آزمایش‌ها و غیره از خودش می‌پرسد. شما فکر می‌کنید که ....

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

دی ان ای نوآور

دی ان ای نوآور

تسلط بر پنج مهارت نوآوران مرزشکن-مصاحبه و تحلیل افکار نوآوران و مدیران بر جسته جهان

30 محصولات دیگر در همان شاخه: