فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مقایسه شرکتهای فناوری اطلاعات در زمینه آمادگی پیاده سازی مدیریت دانش از بعد اندازه سازمان

محصول جدید

مدیریت دانش در سازمان ها چگونه پیاده سازی می شوند و نقش فناوری اطلاعات چیست

جزییات بیشتر

تولید کننده
سخنکده

100,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : ملیحه عباسی فسارانی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 82
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1395
شابك : 9786007742389
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

زمانی سازمانها به دنبال کسب و یافتن اطلاعات و دانش بودند، اما امروزه با حجم انبوهی از اطلاعات و داده‌های گوناگون روبرو هستند که اداره و بهره‌برداری صحیح از آنها، باید مورد توجه مدیران قرار گیرد. در عصر حاضر برخورداری از اطلاعات و دانش در سازمانهای پویا و نوآور، عاملی برای ادامه حیات است و حتی توان رقابتی در بازارها و تجارت، منوط به کسب، توسعه و روزآوری دانش فردی و سازمانی است، تا حدی که دانش جزیی اساسی از سرمایه تلقی می‌شود. از این رو مدیریت هوشیار بر آن است تا هر چه بیشتر و بهتر در جهت استفاده از ابزاری به نام دانش، برای رویارویی و مقابله با عوامل عدم اطمینان، حفظ موقعیت و ایجاد خلاقیت و نوآوری جهت گسترش عرصه رقابتی برآید. این امر مستلزم آن است که سازمانها با ارج نهادن به مدیریت دانش، آن را به عنوان یک نیاز ضروری جهت پیشگامی در عرصه رقابت‌پذیری در زمره برنامه‌های اولویت‌دار خود قرار دهند. در این راستا بررسی وضعیت موجود سازمان در رابطه با سرمایه‌های دانشی و سنجش آمادگی سازمان برای پیاده‌سازی مدیریت دانش از اهمیت زیادی برخوردار است. در این صورت، می‌توان نقاط ضعف و قوت سازمان را برای پیاده‌سازی مدیریت دانش شناسایی و نسبت به برنامه‌ریزیهای مناسب قبل از استقرار مدیریت دانش اقدام نمود. از طرفی با توجه به تفاوتهای سازمانهای کوچک و بزرگ، سنجش آمادگی سازمانی برای پیاده‌سازی مدیریت دانش و شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها به منظور انجام اصلاحات و برنامه‌ریزیهای لازم قبل از پیاده‌سازی مدیریت دانش، مفید خواهد بود.

شواهد بیانگر این واقعیت است که بسیاری از سازمانها، با وجود صرف بخش زیادی از منابع مالی، انسانی و یا زمانی خود در خصوص پیاده‌سازی موفق مدیریت دانش، در بهره‌برداری اثربخش از آن ناکام مانده‌اند، لذا به منظور جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان، باید قبل از پیاده‌سازی مدیریت دانش، پیش‌نیازها و زیرساختهای لازم مورد بررسی قرار گیرد. در این راستا فرهنگ سازمانی، ساختار سازمانی، سبک رهبری و فناوری اطلاعات (IT)، از جمله زیرساختهایی هستند که جهت پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان، لازم است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مقایسه شرکتهای فناوری اطلاعات در زمینه آمادگی پیاده سازی مدیریت دانش از بعد اندازه سازمان

مقایسه شرکتهای فناوری اطلاعات در زمینه آمادگی پیاده سازی مدیریت دانش از بعد اندازه سازمان

مدیریت دانش در سازمان ها چگونه پیاده سازی می شوند و نقش فناوری اطلاعات چیست

30 محصولات دیگر در همان شاخه: