فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

دل کور

محصول جدید

زندگی یک خانواده بازاری و سنتی در تهران قدیم

جزییات بیشتر

تولید کننده
نشر البرز

180,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : اسماعیل فصیح

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 344
شمارگان : 1100
شابك : 964-442-079-9
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

داستان در مورد زندگی یک خانواده بازاری و سنتی در محله قدیمی درخونگاه است . حسن آریان مغازه دار خوش قلبی است که مغازه های زیادی دارد و همچنین فرزندان زیاد . مختار پسر اول از نظر هوشی کند ذهن و بسیار پول پرست و اماده به انجام هر جنایتی است علی پسر دوم از قشر بازاری متنفر و به دنبال اداری شدن است رسول پسر سوم بسیار باهوش و شدیدا خوش قلب و صادق پسر آخر نیز دکتری است که راوی قصه خود و خانواده‌اش می باشد. لحن قصه حرف نداره از اونهایی هست که شدید آدم را دنبال خودش می کشونه. معرکه است یعنی با اشتیاق دنبالش می کنید ولی خوب زیر بنای سفتی نداره آدمها یا سیاهن یا سفید ، قهرمان ها خیلی فداکار و قهرمانند. با این حال می گم کتاب خوبیه چون اروم و روان جذبتون می کنه. به هر جهت این کتاب به دلیل اشاره به دوره خاصی از زندگی مردم ایران اهمیت پیدا می کنه و خود فصیح هم از این کتاب در داستان کوتاه های دیگه اش بسیار زیاد وام گرفته. 

قسمتی از متن کتاب

برای دوست داشتن یک نفر وقت لازم است . برای نفرت گاهی فقط یک حادثه ، گاهی یک ثانیه کافی است .صادق برگشت و به صورت مادرش نگاه کرد. این جمله آخر بی شک از دهان مختار در آمده بود و حالا کوکب خانم آن را با بی گناهی کامل تکرار می کرد ، چون مختار گوشت و خون او بود و فرخنده نبود . عروس و مادر شوهر بودند. اگه من خواستم روزی درباره کسی قضاوت کنم او را با چیزی که در قلبش داره قضاوت می کنم نه با کارهایی که مجبوره بکنه و می کنه.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

دل کور

دل کور

زندگی یک خانواده بازاری و سنتی در تهران قدیم

30 محصولات دیگر در همان شاخه: