فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

جهان اسلام - جلد هفتم (اروپا و آمریکای جنوبی)

محصول جدید

مطالعه و بررسی کشور های اسلامی مطابق با استاندارد های روز دانشنامه نویسی جهان

جزییات بیشتر

تولید کننده
امیرکبیر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : دکتر سید یحیی صفوی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تمام رنگی
تعداد صفحات : 160
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

******

دانلود فهرست و مقدمه جلد هفتم کتاب مطالعات جهان اسلام شامل اروپا و آمریکای جنوبی

******

در کتاب هفتم مطالعات جهان اسلام به بررسی موقعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و... کشورهای اسلامی منطقه اروپا و آمریکای جنوبی پرداخته شده است. کتاب فوق با مقدمه ای از تاریخ این مناطق آغاز شده که شامل کشورهای اسلامی آلبانی، سورینام و گویان می باشد آغاز شده و به اهمیت تاریخی این کشورها در سده های گوناگون پرداخته است.
بر اساس نوشته های این کتاب مهمترین خصوصیت سه کشور فوق، فاصله جغرافیایی نسبت به سایر کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی می باشد. کشورهای سورینام و گویان در کنار اقیانوس اطلس و در شمال آمریکای جنوبی واقع شده اند. این دو کشور تنها اعضای سازمان همکاری اسلامی از قاره آمریکا بوده و از جمعیت و مساحت کمی برخوردار می باشند.
نویسندگان کتاب فوق در ادامه نگاهی تاریخی به آلبانی داشته است و آورده اند که این کشور از یک سابقه چندهزار ساله سکونت انسانی از تاریخ پر از حماسه و مبارزه با بیگانگان اشغالگر برخوردار است. آلبانی تنها کشور اروپایی عضو سازمان همکاری اسلامی است که در سال 1912 از امپراطوری عثمانی استقلال یافته است.
کتاب فوق در خلال متن به شکلی موشکافانه به بررسی موقعیت و زوایای متعدد هر یک از کشورها به شکل جداگانه پرداخته است. و در آن ضمن اشاره به پیشینه تاریخی آنها، موقعیت جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و دفاعی را با جزئیات به همراه نقشه های رنگی وآخرین جداول آماری از منابع معتبر جهانی(2013) ارائه داده است. بررسی ساختار حقوقی-سیاسی کشورهای فوق و مراجع قانونی و ذی صلاح آنها در کنار جایگاه دین و مذهب در این کشورها از جمله مواردی که در کتاب فوق بدان ها پرداخته شده است.
این کتاب هفتمین مجلد از مجموعه هشت جلدی جهان اسلام است که در قطع وزیری و مشتمل بر157 صفحه ، توسط موسسه آینده پژوهی جهان اسلام تهیه و به همت موسسه انتشارات امیر کبیر منتشر گردیده است و از جامعترین اثراتی است که تا کنون به شکلی مدون به مطالعه و بررسی کشور های اسلامی مطابق با استاندارد های روز دانشنامه نویسی جهان و منابع به روز پرداخته است .
مطالعه این اثر میتواند برای محققین ، اندیشمندان و علاقمندان این حوزه در مطالعات جهان اسلام، روابط بین الملل ، علوم سیاسی و ژئوپلیتیک مفید واقع شود.

اسلام در قاره اروپا,دین اسلام در آمریکای جنوبی,تاریخ اسلام آلبانی,بررسی سیاسی و اقتصادی کشور سورینام,جلد ششم کتاب جهان اسلام دکتر سید یحیی صفوی,مجموعه هشت جلدی جهان اسلام,موسسه آینده پژوهی جهان اسلام,کتب جهان اسلام نشر امیرکبیر,فروشگاه اینترنتی کتاب

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

جهان اسلام - جلد هفتم (اروپا و آمریکای جنوبی)

جهان اسلام - جلد هفتم (اروپا و آمریکای جنوبی)

مطالعه و بررسی کشور های اسلامی مطابق با استاندارد های روز دانشنامه نویسی جهان

9 محصولات دیگر در همان شاخه: