فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

جهان اسلام - جلد سوم (آسیای مرکزی و قفقاز)

محصول جدید

شرح کامل شامل کشورهای اسلامی آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان

جزییات بیشتر

تولید کننده
امیرکبیر

500,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : دکتر سید یحیی صفوی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : بخشی رنگی
تعداد صفحات : 305
شابك : 9789642695363
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

******

دانلود فهرست و مقدمه جلد سوم جهان اسلام (آسیای مرکزی و قفقاز)

******

در کتاب سوم مجموعه هشت جلدی جهان اسلام به بررسی موقعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و... کشورهای اسلامی منطقه آسیای مرکزی و قفقاز پرداخته شده است. کتاب فوق با مقدمه ای از تاریخ این منطقه آغاز شده که شامل کشورهای اسلامی آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان می باشد و به اهمیت این کشورها در سده های گوناگون پرداخته است.
بر اساس نوشته های این کتاب منطقه ی آسیای مرکزی و قفقاز از عهد باستان، حلقه اتصال فرهنگی و اقتصادی اروپا و آسیا محسوب می شد و پس از توسعه استعمارگرایی در قرن نوزدهم و رشد فناوری بویژه راه آهن در قرن بیستم، موازنه قوا مجددا به سوی کشورهای بری دگرگون شد و «ناحیه محوری هارتلند» (اشاره به کشورهای منطقه) اثرگذاری خود را از سر گرفت.
در ادامه و با اشاره به آسیب های وارد شده به هویت اسلامی کشورهای این منطقه در طول 180 سال اشغال و مبارزه با بلشویک های روس آورده شده است که با وجود این ، بسیاری از باورها، اعتقادات و رسوم مذهبی همچنان در این کشورها محفوظ مانده و اکنون این منطقه در مرکز ژئواستراتژیک قدرت های برزگ، پرجمعیت و البته مسلح به سلاح هسته ای، همچون روسیه و چین قرار دارد. در حال حاضر نیز «بازی بزرگ جدید» قدرتهای فرا منطقه ای و رقابت بین آنها، همچنین افراط گرایی، تروریسم و مواد مخدر این منطقه را مستعد بحران های فراگیر در آینده کرده است.
کتاب فوق در خلال متن به شکلی موشکافانه به بررسی موقعیت و زوایای متعدد هر یک از کشورها به شکل جداگانه پرداخته است. و در آن ضمن اشاره به پیشینه تاریخی آنها، موقعیت جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و دفاعی را با جزئیات به همراه نقشه های رنگی و جداول آماری ارائه داده است. بررسی ساختار حقوقی-سیاسی کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز و مراجع قانونی و ذی صلاح آنها در کنار جایگاه دین و مذهب در این کشورها از جمله مواردی که در کتاب فوق بدان ها پرداخته شده است.
مجموعه هشت جلدی جهان اسلام که به همت موسسه آینده پژوهی جهان اسلام تهیه و توسط موسسه انتشارات امیر کبیر منتشر گردیده است  (کتاب رنگی و در قطع وزیری) ،برای معرفی منطقه ی آسیای مرکزی و قفقاز در یک مجموعه، اثر قابل توجهی است که مطالعه آن می تواند برای محققان مفید واقع شود.

اسلام در آسیای مرکزی,تاریخ اسلام قفقاز,جلد سوم کتاب جهان اسلام دکتر سید یحیی صفوی,مجموعه هشت جلدی جهان اسلام,موسسه آینده پژوهی جهان اسلام,کتب جهان اسلام نشر امیرکبیر

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

جهان اسلام - جلد سوم (آسیای مرکزی و قفقاز)

جهان اسلام - جلد سوم (آسیای مرکزی و قفقاز)

شرح کامل شامل کشورهای اسلامی آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان

9 محصولات دیگر در همان شاخه: