فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

جهان اسلام - جلد دوم ( شمال آفریقا و جنوب غرب آسیا)

محصول جدید

جلد دوم جهان اسلام - بررسی دقیق تمامی جنبه‌های ممالک اسلامی جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا

جزییات بیشتر

تولید کننده
امیرکبیر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : دکتر سید یحیی صفوی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 736
شابك : 9789642695263
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

*****

دانلود مقدمه و فهرست جلد دوم کتاب جهان اسلام شامل جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا

*****

در کتاب دوم این مجموعه هشت جلدی به بررسی موقعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و... کشورهای اسلامی منطقه غرب آسیا پرداخته شده است. کتاب فوق با مقدمه ای از تاریخ این منطقه آغاز شده که شامل کشورهای اسلامی افغانستان، امارات متحده عربی، ایران، بحرین، پاکستان، ترکیه، عراق، عربستان سعودی، عمان، قطر، کویت، یمن، می باشد آغاز شده و به اهمیت تاریخی این کشورها در سده های گوناگون پرداخته است.
بر اساس نوشته های این کتاب به ندرت می توان در مقیاس جهانی منطقه ای منحصر به فرد، همچون غرب آسیا پیدا کرد که دارای سابقه تمدنی و فرهنگی با چنین قدمت چند هزار ساله باشد. این منطقه خاستگاه اصلی ادیان بزرگ الهی اسلام، مسیحیت و یهودیت می باشد و قبل از ظهور اسلام، منطقه برخورد، تنش و جنگ های فراوان امپراطوری ایران و امپراطوری روم و یونان بوده است. در این منطقه جنگ های طولانی مدت صلیبی های مسیحی با مسلمانان در قرن های یازدهم و دوازدهم میلادی رخ داده که در نهایت با شکست مسیحیون صلیبی و پیروزی مسلمانان همراه بوده است.
این کتاب در ادامه و با اشاره به موقعیت کنونی منطقه بر این باور است که امروزه این منطقه بعنوان پرچالش ترین منطقه ی کره زمین شناخته می شود، بطوریکه اشغال فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی، موج بیداری اسلامی و تغییرات گسترده ی نظام های سیاسی منطقه، بحران سوریه و بحرین و... از نمونه ی چالش های منطقه می باشد. منطقه ی غرب آسیا همچنین از حیث تجمع گذرگاه های استراتژیک و نیز تامین انرژی جهان بسیار درخور اهمیت است. از همین روست که شاهد رقابت های گسترده قدرت های بین المللی پیش و پس از جنگ جهانی دوم واز پایان جنگ سرد تا کنون در این منطقه هستیم.

جلد دوم کتاب جهان اسلام دکتر سید یحیی صفوی,مجموعه هشت جلدی جهان اسلام,موسسه آینده پژوهی جهان اسلام,اسلام در شمال آفریقا, اسلام در جنوب غرب آسیا, افغانستان,امارات متحده عربی , ایران, بحرین, پاکستان , ترکیه , عراق , عربستان , عمان , قطر, کویت, یمن ,دکتر سید یحیی صفوی, دکتر سید حمزه صفوی, دکتر علیرضا فرشچی, احمد صدقی

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

جهان اسلام - جلد دوم ( شمال آفریقا و جنوب غرب آسیا)

جهان اسلام - جلد دوم ( شمال آفریقا و جنوب غرب آسیا)

جلد دوم جهان اسلام - بررسی دقیق تمامی جنبه‌های ممالک اسلامی جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا

9 محصولات دیگر در همان شاخه: