فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

جهان اسلام - جلد اول (شمال آفریقا و غرب آسیا)

محصول جدید

اطلاعات دقیق و جامع درباره عرصه های جهان اسلام، عكس های تمام رنگی و جدید از شمال آفریقا و غرب آسیا

جزییات بیشتر

تولید کننده
امیرکبیر

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : دکتر سید یحیی صفوی
صفحه آرایی و حروفچینی : وحید ملکی، نصرین پورکاسه‌گر
مصحّح : علیرضا فرشچی، احمد صدقی، حمزه صفوی، صادق جوکار، مصطفی مهرورزی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تمام رنگی
تعداد صفحات : 469
شمارگان : 3000
شابك : 9789642695263
جلد : گالینگور
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

جلد اول (غرب آسیا و شمال آفریقا) از مجموعه کتب هشت جلدی جهان اسلام 

*****

دانلود مقدمه و فهرست مطالب کتاب جهان اسلام جلد اول (شمال آفریقا و غرب آسیا)

*****

شناخت تغییر و تحولات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بر پایه آمار و ارقام جدید، نیاز امروز دانش آموختگان جغرافیای سیاسی و علوم سیاسی است. شناخت جهان اسلام امروزه نیازمند ابزارهایی است كه بر پایه واقعیات جوامع اسلامی به دست آمده باشد. با توجه به گستره عظیم جهان اسلام، برای آن كه امكان شناخت دقیق و درستی از این جهان به دست آید، این مجلد از هشت جلد، بر روی شمال آفریقا و غرب آسیا متمركز شده است. كشورهایی چون مصر، لیبی، یمن، بحرین، اردن، الجزایر، تونس، سوریه، لبنان، فلسطین و مراكش در این جلد از لحاظ موقعیت جغرافیایی، جمعیت، پیشینه، اقتصاد، مراجع قانونی و قضائی و اجرائی، مطبوعات، تنوع مذهبی، فرهنگ، آموزش، رفاه اجتماعی و بهداشت، وضعیت نظامی و بررسی های آماری، صنایع و بازرگانی، محیط زیست و جغرافیای انسانی مورد توجه قرار گرفته اند.

آنچه در این كتاب مزیت ویژه محسوب می شود، افزون بر تمركز بر یك سرزمین مشخص و دقت در بررسی همه جنبه های زیستی و مادی، جغرافیایی و نظامی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و آماری، استفاده از داده های جدید است. درباره جهان اسلام كتاب های متعددی توسط اندیشمندان و صاحب نظران خارجی نوشته شده است، ولی كمبود كتابی در این زمینه بین پژوهشگران و دانش آموختگان این عرصه احساس می شد كه این كتاب با توجه به ویژگی های جامع و كاملش تلاش در برطرف كردن این نیاز از جامعه علمی دارد.


اهداف زیر از ویژه ترین كاربردهای این كتاب و از اهداف كلی موسسه آینده-پژوهی جهان اسلام است:

1. شناخت مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ملت ها و دولت های عضو سازمان كنفرانس اسلامی.

2. تقویت عوامل هم گرایی و وحدت جهان اسلام و تبیین حركت به سمت آرمان نهایی تشكیل «امت اسلامی» بر مبنای اعتقادات مشترك اسلامی قرآن كریم.

3. توسعه درك و فهم عموم مردم و دانشجویان ملت های اسلامی نسبت به شناخت جغرافیای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی گستره جهان اسلام از اقیانوس آرام تا اقیانوس اطلس برای مقابله با تفرقه ها و چالش ها و تنگناهای دنیای امروز كه از سوی مراكز قدرت های استكباری بر جوامع تحمیل می شود.

4. كمك به اندیشمندان، نخبگان و سیاستمداران جهان اسلام برای تقویت همگرایی در همه عرصه-ها در جهت ارتقاء منافع مشترك كشورهای اسلامی

افزون بر اطلاعات دقیق و جامع درباره عرصه های جهان اسلام، عكس های تمام رنگی و جدید، از دیگر جذابیت ها و مزیت های این كتاب است كه مخاطب را بیشتر با فضای یك كشور اسلامی آشنا می سازد. این عكس ها شامل مواردی از زندگی سنتی و مدرن، معماری، بناهای تاریخی و جدید، مساجد و مكان های مقدس، آداب و رسوم، سبك پوشش، محیط زیست طبیعی و جانوری، پوشش گیاهی، ارتش و تسلیحات نظامی و غیره می‌باشد.

جلد اول کتاب جهان اسلام دکتر سید یحیی صفوی,مجموعه هشت جلدی جهان اسلام,موسسه آینده پژوهی جهان اسلام,اسلام در شمال آفریقا, اسلام در غرب آسیا, افغانستان,امارات متحده عربی , ایران, بحرین, پاکستان , ترکیه , عراق , عربستان , عمان , قطر, کویت, یمن ,دکتر سید یحیی صفوی, دکتر سید حمزه صفوی, دکتر علیرضا فرشچی, احمد صدقی

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

جهان اسلام - جلد اول (شمال آفریقا و غرب آسیا)

جهان اسلام - جلد اول (شمال آفریقا و غرب آسیا)

اطلاعات دقیق و جامع درباره عرصه های جهان اسلام، عكس های تمام رنگی و جدید از شمال آفریقا و غرب آسیا

9 محصولات دیگر در همان شاخه: