خرید کتاب, فروش کتاب, فروش آنلاین, کتاب دانشگاهی, فروشگاه کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

الکترونیک 1 و 2 کاردانی به کارشناسی

محصول جدید

مناسب برای تمامی دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی / حسن شادکام‌انور

جزییات بیشتر

تولید کننده
گسترش علوم پایه

110,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نویسنده/ نویسندگان :مهندس شادکام انور
تعداد صفحات :560
زبان :فارسی
قطع کتاب :وزیری
جلد :شومیز
نوع کاغذ :تحریر
چاپ متن :تک رنگ
شابك :9789644902499

اطلاعات بیشتر

شامل حل مسئله- تمرین - نمونه سوال و شرح درس برای آزمون کاردانی به کارشناسی دانشجویان رشته‌های الکترونیک، مخابرات، کامپیوتر

الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف - مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها و آثار آن است. الکترونیک همچنین به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری شناخته می‌شود. طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی، قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک را تشکیل می‌دهد. 

مدارهای الکترونیکی برای ایفا کردن وظایف مختلفی استفاده می‌شوند. کاربردهای اصلی مدارهای الکترونیکی عبارتند از:

۱) کنترل و پردازش داده‌ها

۲) تبدیل و توزیع توان الکتریکی

۳) اجرای عملیات خاص

هر ردیف این کاربردها با ایجاد و آشکارسازی میدان الکترومغناطیسی و جریان الکتریکی سرو کار دارند. گرچه از انرژی الکتریکی در سال‌های انتهایی قرن ۱۹ برای انتقال پیام به وسیله تلگراف و تلفن استفاده می‌شد اما بیشتر پیشرفت‌های مربوط به علم الکترونیک پس از ساخت رادیو شکل گرفت. در یک نگاه ساده، یک سیستم الکترونیکی را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد:

  • ورودی: حسگرهای الکترونیکی و مکانیکی (یا مبدل‌های انرژی). این تجهیزات سیگنال‌ها یا اطلاعات را از محیط خارج دریافت کرده و سپس آنها را به جریان، ولتاژ یا سیگنال‌های دیجیتال تبدیل می‌کنند.
  • پردازشگر سیگنال: این مدارها در واقع وظیفه اداره کردن، تفسیر کردن و تبدیل سیگنال‌های ورودی برای استفاده آنها در کاربرد مناسب را بر عهده دارند. معمولاً در این بخش پردازش سیگنال‌های مرکب بر عهده پردازشگر سیگنال‌های دیجیتال است.
  • خروجی: فعال کننده‌ها یا دیگر تجهیزات (مانند مبدل‌های انرژی) که سیگنال‌های ولتاژ یا جریان را به صورت خروجی مناسب در خواهند آورد (برای مثال با ایفای یک وظیفه فیزیکی مانند چرخاندن یک موتور).

---------------------------------------------------------

خرید کتاب کنکور الکترونیک کارشناسی,درس و کنکور درس الکترونیک آزمون کاردانی,کتاب الکترونیک 1و2 مهندس شادکام انور,خرید آخرین ویرایش کتاب الکترونیک مقطع کاردانی نشر گسترش علوم پایه,منبع آزمون الکترونیک مقطع کاردانی,بانک سوالات رشته مهندسی الکترونیک,خرید کتب کنکوری کاردانی به کارشناسی برق و الکترونیک,نرم افزار جامع تست الکترونیک آزمون کاردانی دولتی و آزاد,ارسال پستی کتاب,پیک کتاب,بن تخفیف خرید کتب دانشگاهی

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

الکترونیک 1 و 2 کاردانی به کارشناسی

الکترونیک 1 و 2 کاردانی به کارشناسی

مناسب برای تمامی دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی / حسن شادکام‌انور

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : مهندس شادکام انور

مشخصات فنی

قطع کتاب : وزیری
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

Other Features

تعداد صفحات : 560
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
شابك : 9789644902499

30 محصولات دیگر در همان شاخه: