فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

شرح دعای سمات

فقط آنلاین

محصول جدید

تنها اثر موجود از عارف بزرگ، مرحوم آیت‌الله سیدعلی قاضی(ره).

جزییات بیشتر

تولید کننده
شمس الشموس

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : هيأت تحريريه مؤسسه فرهنگي مطالعاتي شمس‌الشموس

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : عربی-فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 90
نوبت چاپ : 8
سال چاپ : 1391
شمارگان : 5000
شابك : 9789649580174
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

«امام باقر(ع) فرمودند: اگر قسم بخورم که در این دعا، نام اعظم الهی وجود دارد، قسم راست خورده‌ام ...
دعای شریف سمات با بینشی توحیدی نسبت به عالم نشان می‌دهد که چطور باید اراده و خواست خداوند را در تمام ذرات عالم هستی، ساری و جاری دید ...»

اثر حاضر، دعای سمات را که معروف به دعای «شبور» بوده و از ادعیه های مشهور است برای مومنانی که در پی راز و نیاز با خالق یکتایند، شرح می کند.
دعا، مغز عبادت است و خداپرستان واقعی، بندگی را در سایه دعا میسور می دانند. قرآن و ائمه معصومین(علیهم السلام)، اهمیت، چگونگی و روش دعا را به ما آموخته اند و از این رهگذر، دعاهای پرارزشی، در کتاب های روایی، جمع آوری شده است. یکی از آنها دعای «سمات» است، که به مناسبت اسامی عظیم الهی و سایر اسامی و علاماتی که در آن به کار رفته، آن را «سمات» (جمع سما) خوانده اند.
امام صادق(ع) در ارزش این دعا فرمود: «اگر قسم یاد کنم که در این دعا، اسم اعظم است راست گفته ام.» (بحارالانوار، ج 87، ص 101).
بیان مسائل مرتبط با دعای سمات، در ادامه مطرح می شود. از جمله این موارد، ذکر نام ها و وجوه تسمیه این دعا به «سمات» و «شبور»، بیان علت تعلیم، فضیلت خواندن این دعا و زمان استحبابی برای خواندن آن، که هنگام غروب روز جمعه می باشد، است.
بخش اصلی این کتاب، شرح عبارات دعای سمات است. در این بخش فرازهای کوتاه و گاه بلندی از این دعای شریف می آید و ابتدا ترجمه ای با زبان ساده ارائه می شود. مولف این اثر، شرح عبارات دعا را ذیل واژه «بیان» آورده است که تعداد این فرازها به همراه دعای قبل از خواندن دعای سمات، به 10 می رسد؛ به عبارت دیگر، این دعا به 9 قسمت تقسیم شده است و اهم مسائل هرقسمت تحت عنوان «بیان» آن، مورد توجه و بررسی و شرح قرار گرفته است. به دلیل سرشار بودن دعا از مضامین عالی، مطالب متنوع و مفیدی در شرح آن گنجانده شده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------

کتاب ادعیه سمات,کتاب دعاهای مشکل‌گشا,کتاب شرح سمات آیت الله قاضی,کتاب منحصربه‌فرد سید علی قاضی‌طباطبایی,کتب شرح ادعیه,کتاب شرح تذکره,جامعترین بانک کتب مذهبی,خرید آنلاین کتب نشر شمس الشموس,آشنایی با رازهای سمات,ارسال پستی و پیک کتاب,بن تخفیف کتاب

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شرح دعای سمات

شرح دعای سمات

تنها اثر موجود از عارف بزرگ، مرحوم آیت‌الله سیدعلی قاضی(ره).

8 محصولات دیگر در همان شاخه: