فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

نقش سیستم های اطلاعات مدیریت در تصمیم گیری مدیران ترافیک شهری

محصول جدید

رابطه بین سیستم‌های اطلاعات مدیریت با فرآیند تصمیم‌گیری مدیران ترافیک شهری

جزییات بیشتر

تولید کننده
سخنکده

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : علی اکبر کرمی - دکتر علی اکبر رضایی - دکتر بیژن صفوی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 140
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1394
شمارگان : 1000
شابك : 9786007742327
جلد : شومیز
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

سیستم‌های اطلاعاتی می‌‌توانند به سازمان‌‌ها کمک کنند تا دامنه‌ی فعالیت خود را به دور دست‌‌ها توسعه دهند، کالا و خدمات جدید ارائه دهند، شغل‌‌ها و جریانات کار را تغییر شکل دهند و چه بسا که تغییرات مهمی را در نحوه سازماندهی کار و تجارت به وجود آورند و بدین صورت کارآئی و بهره‌‌وری خود را افزایش دهند.

در این کتاب می‌خواهیم رابطه بین سیستم‌های اطلاعات مدیریت با فرآیند تصمیم‌گیری مدیران ترافیک شهری (به عنوان مثال: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران) را مورد مطالعه قرار دهیم و به این سوالها پاسخ دهیم که:

1. آیا بین کسب به موقع اطلاعات توسط سیستم‌های اطلاعاتی و فرآیند تصمیم‌گیری در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رابطه معناداری وجود دارد؟

2. آیا بین جامع بودن اطلاعات ارسالی توسط سیستم‌های اطلاعاتی و فرآیند تصمیم‌گیری در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رابطه معناداری وجود دارد؟

3. آیا بین کسب اطلاعات مرتبط توسط سیستم‌های اطلاعاتی بر فرآیند تصمیم‌گیری در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رابطه معناداری وجود دارد؟

4. آیا بین اقتصادی بودن اطلاعات توسط سیستم‌های اطلاعاتی بر فرآیند تصمیم‌گیری در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رابطه معناداری وجود دارد؟

5. آیا بین سرعت کسب اطلاعات توسط سیستم‌های اطلاعاتی بر فرآیند تصمیم‌گیری در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رابطه معناداری وجود دارد؟

6. آیا بین کنترل مجدد اطلاعات توسط سیستم‌های اطلاعاتی بر فرآیند تصمیم‌گیری در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رابطه معناداری وجود دارد؟

و به طور کلی آیا بین استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی و فرآیند تصمیم‌گیری در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رابطه معناداری وجود دارد؟

مفاهیم سیستم‌ها:
سیستم، گروهی از عناصر می‌باشد که به خاطر خواسته مشترک رسیدن به یک هدف با هم ترکیب شوند (مکلود ، 1998: 12). مثلاً در یک مرکز اطلاعاتی، منابع انسانی، رایانه‌ای واطلاعاتی برای رسیدن به هدف مشترک که همان ارائه اطلاعات به کارکنان یا مدیران آن موسسه می‌باشد، باهم ترکیب می‌شوند. در هر سیستمی پنج عنصر درونداد، برونداد، تبدیل، مکانیسم کنترل و در نهایت اهداف وجود دارند. به طوری که حرکت سیستم به طوری است که درونداد به برونداد، تبدیل می‌شود. در این میان مکانیسم کنترل، فرآیند تبدیل را برای اطمینان از رسیدن به اهداف سیستم، زیرنظر قرار می‌‌دهد. مکانیسم کنترل توسط حلقه باز خود به جریان منابع متصل می‌شود. به طوری که حلقه باز خورد اطلاعات را از برونداد سیستم کسب می‌‌کند و آن را برای مکانیسم کنترل قابل دسترسی قرار می‌‌دهد. مکانیسم کنترل، علائم بازخورد را با اهداف تطبیق داده و منجر به علائمی به عنصر دررونداد می‌شود تا وقتی که سیستم لازم است عملیاتش راتغییر دهد (مکلود، 1998: 13). وقتی سیستم ما یک مرکز اطلاعاتی چون کتابخانه می‌‌باشد دروندادها، کتابها، مجلات، منابع الکترونیک و…. می‌‌باشند و فرآیند خدمات فنی، منابع کتابخانه‌‌ای مذکور را به برونداد که همان مواد قابل دسترسی برای ارائه خدمات بهتر و کار آمدتر به مراجعان و کاربران می‌باشد، تبدیل می‌‌کند. مکانیسم کنترل در اینجا رئیس یا شخصی است که آن ارتباط میان این مراکز خدمات فنی ومجموعه‌سازی و خدمات عمومی را به عهده دارد و حلقه بازخورد در اینجا ارتباطات و روابطی است که شخص رئیس را با قسمت‌‌های مختلف کتابخانه مذکور مرتبط می‌‌کند. هر سیستمی می‌تواند عملیات خود را کنترل کند. یک سیستم بدون مکانیسم کنترل، حلقه بازخورد وعناصر اهداف یک سیستم حلقه باز نامیده می‌شود. یک سیستم با سه عنصر کنترل (اهداف، مکانیسم کنترل وحلقه بازخورد) یک سیستم حلقه بسته نامیده می‌شود (کورتین و دیگران، 1998: 23).
همانطور که می‌دانیم حلقه‌ای که باز باشد، حلقه نیست. حال سیستم‌ها رااز جهت ارتباط با محیط پیرامون خود به دودسته تقسیم می‌کنند: سیستمی که با محیط پیرامون خود ارتباط داشته باشد را سیستم باز گفته و سیستمی که با محیط پیرامون خودارتباط نداشته باشد یک سیستم بسته است. وقتی که یک سیستمی، جزء سیستم بزرگتر می‌‌باشد، سیستم بزرگتر سوپر سیستم یا فوق سیستم نامیده می‌شود. برای مثال سیستم دولتی یک شهر یک سیستم است، اما در عین حال قسمتی از یک سیستم بزرگتر بنام سیستم دولتی یک استان یا ایالت می‌‌باشد که آن هم خود یک زیرسیستم دولت ملی می‌‌باشد. یک شرکت تجاری یک سیستم فیزیکی می‌‌باشد. این شرکت از منابع فیزیکی تشکیل یافته است. یک سیستم ادراکی، سیستمی است که از منابع ادراکی (فکری) چون اطلاعات و داده‌‌ها برای نشان دادن یک سیستم فیزیکی استفاده می‌‌کند. یک سیستم ادراکی عموماً یک تصویر ذهنی در ذهن مدیر می‌‌باشد مانند تصاویر یا خطوطی که برروی یک برگه کاغذ یا در شکل الکترونیکی ذخیره شده دررایانه (مکلود، 1998: 24).
روش سیستم‌ها و دیدگاه سیستمی:
بطور کلی هر موسسه‌‌ای برای تداوم جریان کاری خود نیاز به یک دید سیستمی دارد. دید سیستمی که همه بخش‌‌های درونداد و برونداد و فرآیند تبدیل را از طریق مکانیسم کنترل و حلقه بازخورد، زیر نظرداشته و یک نوع یکپارچگی درتصمیم‌گیری، که لازمه موفقیت یک مؤسسه می‌‌باشد، به وجود می‌‌آورد که اثرات هر تصمیم را در دیگر.....

کتاب مدیریت شهری، کتاب ترافیک و سیستم مدیریت شهری,کتاب سیستم اطلاعات مدیریت برای کارشناسان شهری,کتاب برنامه ریزی شهری,کتاب مدیریت بحران شهری,کتاب علی اکبر کرمی درباره مدیریت شهری,کتاب مدیریت بحران شهری,جغرافیا و مدیریت شهری,فروشگاه اینترنتی کتاب,بانک کتاب,بن تخفیفی کتب دانشگاهی,خرید کتب دانشگاهی علوم انسانی,کتب دانشگاهی مدیریت,آسان کتاب,پیک کتاب,ارسال پستی کتاب

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

نقش سیستم های اطلاعات مدیریت در تصمیم گیری مدیران ترافیک شهری

نقش سیستم های اطلاعات مدیریت در تصمیم گیری مدیران ترافیک شهری

رابطه بین سیستم‌های اطلاعات مدیریت با فرآیند تصمیم‌گیری مدیران ترافیک شهری

11 محصولات دیگر در همان شاخه: