فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

ده روز با داعش از درون حکومت اسلامی

محصول جدید

جدیدترین کتاب و بهترین ترجمه در مورد گروه مخوف داعش به همراه تصاویر رنگی

جزییات بیشتر

تولید کننده
کتاب کوله پشتی

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : يورگن تودن‌ هوفر
مترجم/ مترجمین : علی عبداللهی

مشخصات محصول

موضوع : خاطرات-گزارش سیاسی-کتاب مصور رنگی-خبرنامه-زندگی‌نامه-مستند گروه داعش-انتشارات کتاب کوله پشتی
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : بخشی رنگی
تعداد صفحات : 336
نوبت چاپ : پنجم
سال چاپ : 1394
شمارگان : 1000
ویراست : دوم
شابك : 9786007642658
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

ده روز با داعش، شرح سفر جسورانه‌ ۱۰ روزه‌ یورگن تودنهوفر روزنامه‌نگار آلمانی است به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو داعش. وی در فصل‌های ده‌گانه‌ این کتاب، مقدمات و ماجراهای پیش از سفر، شرح عینی ده روز اقامت و نیز پایان سفرشان را به دقت، بازگو می‌کند. نویسنده نه فقط در میان مردم و خوانندگان آگاهش در جهان غرب، روزنامه‌نگاری سرشناس، حقیقت‌گو و منصف شناخته می‌شود؛ بلکه در دنیای اسلام هم تصویری مقبول و محترم دارد؛ زیرا گزارش‌های او تا به امروز منصفانه و خالی از غرض‌های شخصی و استعمارگرانه بوده است. در کتاب حاضر، او نخست به ریشه‌های داعش و شکل‌گیری آن می‌پردازد و به‌خاطر انتقادهای تند و تیزش از سیاست‌مداران غرب به‌ویژه جرج بوش و برشمردن برخی عوامل و آوردن فکت‌های دقیق، در باب اشتباهات غربی‌ها در عراق و افغانستان در شکل‌گیری داعش و طالبان و القاعده و نیز اشاره به پیشینه برخی اقدامات جنگ افروزانه در دنیای مسیحی، مقوله‌ای به نام تروریسم اسلامی را مطلقاً مردود و اعمال داعشی‌ها را کاملاً غیراسلامی می‌داند. از این رو با آنکه این کتاب در مدت کوتاهی در آلمان چندین بار به چاپ رسید و مردم از آن استقبال کردند؛ سپس به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شد، ولی در رسانه‌های غربی تا می‌توانستند به آن تاختند یا در مورد آن سکوت اختیار کردند.

تودنهوفر به گواه این کتاب شناخت دقیقی از منطقه و نیز درک قابل‌توجهی از دین مبین اسلام دارد، چنانکه در جای‌جای کتاب به آیات قرآن استناد می‌کند و به کمک آن‌ها با داعشی‌ها به بحث و جدل خطرناک می‌پردازد. این کتاب نثری روان و ژورنالیستی دارد، ولی عینیت‌گرایی و ثبت دقیق رویدادها، به‌حدی شگفت‌انگیز است که خواننده را میخکوب و گاه نفس‌ را در سینه‌اش حبس می‌کند، چنان که خواننده به راحتی می‌تواند در روند رویدادها مشارکت کند. تودنهوفر، قلمی توانا و اطلاعاتی وسیع از منطقه دارد، ازاین‌رو، کتابش مورد توجه محافل بی‌طرف قرار گرفته است. همین آوازه‌ انصاف او بود که داعش را بر آن داشت به او امان‌نامه‌ سفر به قلمرو دولت خود بدهند و او به همراه کسی که بعداً مشخص می‌شود همان «جان­ جهادی» است، به قلب حادثه بزند و نادانسته با قصاب معروف داعش در ویدئوهای سلاخی آنان، همراه باشد. وی در جایی از کتاب می‌نویسد: «داعش در عراق از طرف مردم بیشتر پذیرفته شده، ولی گویا در رقّه این‌طور نبود. اسد همچنان در مقایسه با داعش از حمایت بیشتری برخوردار است. به‌نظرم اگر همین حالا انتخابات برگزار شود، اسد در رقه پیروز خواهد شد». اهمیت دیگر این کتاب جست‌وجوی نویسنده برای یافتن خانواده‌های جنگجویان داعشی در اروپا و به­‌ویژه در آلمان است و نیز گفت‌وگو با آنان و سردرآوردن از پیشینه و چندوچون زندگی داعشی ها پیش از گرویدن‌شان به این گروه مخوف است.
تودن‌هوفر روزنامه نگار منصفی است كه منطقه و جهان اسلام را به خوبی می شناسد و افزون بر این پیشتر در سفرهای متعدد خود توانسته روایتهایی دست اول از كانونهای بحران و دست اندركاران آن در سراسر جهان ارائه دهد. این كتاب با مقالات تحلیلی در مورد نقش غرب و كشورهای عربی در شكل گیری داعش آغاز می شود و با زمینه های سفر نویسنده، پسرش و یك همراه دیگر ادامه می یابد. پس از آن متن شفاهی و كتبی چت‌های اسكایپی آنها با اعضای داعش به خصوص با اعضای خارجی آنها عینا می آید. در فصلهای بعد نویسنده با مادران و دوست دخترهای چند نفر از اعضای آلمانی داعش گفت و گو می كند و به بررسی زمینه ی گرایش آنها به داعش می پردازد. سپس در طولانی ترین بخش كتاب، نویسنده گزارش دست اولی از ده روز اقامت خود در قلمرو داعش به دست می دهد كه هم جذاب است، هم تكان دهنده و هم وحشتناك.

زبان گیرا و تازگی مشاهدات نویسنده و همراهانش جذابیت خاصی به كتاب داده است. نكته ی تكان دهنده ی كتاب آنجا آشكار می شود كه نویسنده چند بار از خشم داعشی ها و خطر حتمی مرگ به نحوی بسیار مدبرانه و گاهی كاملاً اتفاقی و شانسی، جان سالم به در می برد و پس از برگشت به آلمان و تحلیل ویدئوهای داعش و صدای "جان جهادی” هنگام قصابی گروگانها، در می یابد كه یكی از كسانی كه تمام این مدت نقاب زده تحت عنوان محافظ سایه به سایه شان می آمده و راننده شان بوده، كسی نبوده جز همین جان جهادی، سلاخ معروف، كه آنها یكبار كاملا اتفاقی نیمرخ بدون نقاب او را در یك لحظه دیده اند و او بر آشفته شده و اگر آن امان نامه همراه مسافرها نمی بود چه بسا آنها را هم به سیاهه ی گردن زدگان خود می افزوده.

آخر كتاب نیز حاوی نامه ای است به بغدادی و خانواده های داعشی و سیاستمداران جهان. گفت و گوی های نویسنده با اعضای داعش، سرزدن به بیمارستان موصل، سركشی از زندان، گفت و گو با زندانیان، سركشی از دادگاه موصل و نیز بازگویی چگونگی اعدام مخالفان و دیدگاههای داعشی ها در این مورد و نیز شرح مشاهدات وی از انتشارات و كتابهای چاپ شده ی داعش در قلمروشان و نیز محتوای نشریات و… از نكات خواندنی كتاب است.

این كتاب از زمان انتشار خود در اوایل سال جاری تاكنون در شمار پرفروش ترین كتابهای فهرست آثار پرفروش اشپیگل و كتاب فروشی های آلمانی است و هنوز هم فروش بالایی دارد و خوانده می شود. ولی نویسنده به خاطر رك گویی و برخی افشاگری ها، از طرف راستها و جهان سرمایه داری از یك سو و از طرف اسلامیون از سوی دیگر، تاكنون مورد حمله و انتقاد شدید قرار گرفته است. غربی ها او را آلت دست دیكتاتورهای منطقه دانسته اند چون بارها با آنها مصاحبه كرده و تندروهای اسلامی از عمال سرمایه داری غرب!

هر چه باشد مطالب كتاب نشان می دهد كه نویسنده تاحد زیادی بی طرف عمل كرده و تحلیلهای او بر مبنای حقایق نسبتاً دقیق از تاریخچه ی بنیادگرایی و نقش كشورهای غرب و عربی در شكل گیری آن و نیز دانسته های شفاف قابل توجه اش از تاریخ اسلام، فرقه های اسلامی و از همه مهمتر متن قرآن كریم، شكل گرفته اند و به واقعیت نزدیك ترند.

بهترین ترجمه کتاب یورگن تودن هوفر درباره داعش,کتب داعش,سفرنامه,خاطرات,کتاب کوله پشتی,اسرار گروه داعش,خلافت اسلامی,یورگن تودن‌هوفر,كتب پرفروش,رمان,روانشناسی,داستان ,كتب نایاب,دانلود کتاب,بن تخفیف,بن كتاب,ارسال رایگان کتاب, کتاب سیاسی,پیک کتاب

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

ده روز با داعش از درون حکومت اسلامی

ده روز با داعش از درون حکومت اسلامی

جدیدترین کتاب و بهترین ترجمه در مورد گروه مخوف داعش به همراه تصاویر رنگی

11 محصولات دیگر در همان شاخه: