فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

غزالی

فقط آنلاین

محصول جدید

یوحنا قمیر نویسنده این مجموعه از اندیشمندان معاصر دنیای عرب است که در یک خانواده سرشناس لبنانی به دنیا آمد.

جزییات بیشتر

تولید کننده
نشر كتاب پارسه

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : یوحنا قمیر
مترجم/ مترجمین : محمد منافیان

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
تعداد صفحات : 180
نوبت چاپ : 1
سال چاپ : 1394
شابك : 9786002530844
جلد : شومیز

اطلاعات بیشتر

برای «فلسفه اسلامی» نه می‌توان نقطه آغاز قطعی و مشخصی تعریف کرد و نه حدود و ثغور آن را به یقین شناخت. تاریخ فلسفه اسلامی را می‌توان تاریخ فیلسوفان مسلمان دانست و از این روایت، شناخت فیلسوفان مسلمان راهی است به شناخت آنچه فلسفه اسلامی خوانده می‌شود.

در میان متفکران مسلمان، شهرت غزالی بیش از هر چیز در گرو انتقاد ویران‌کننده او به فلسفه است. او با نگارش کتاب «تهافت الفلاسفه» به انتقاد جدی از فلسفه فارابی و ابن سینا پرداخت و در این راه تا آنجا پیش رفت که از تکفیر ایشان نیز خودداری نکرد. آنچه غزالی در این کتاب مطرح کرده، هرچند در بسیاری از موارد نادرست است اما به دلیل دقت‌های خاص او جریانی را پدید آورد که به شکوفایی خاصی در اندیشه فلسفی مسلمانان منجر شد.

شخصیت چند بعدی غزالی از ابعاد دیگر نیز اهمیت دارد. از یک نظر می‌توان او را نیای فکری ابن عربی در تاسیس و تثبیت عرفان نظری دانست. از سوی دیگر تکامل علم اخلاق اسلامی و روان‌شناسی اسلامی نیز تا حدود زیادی محصول اوست. کتاب «غزالی» از مجموعه «فیلسوفان مسلمان» سعی کرده است تا به شیوه‌ای مختصر، برخی از زوایای شخصیت غزالی را بکاود و ضمن درج گزیده‌ای از متون وی به زبان اصلی، دیدگاه‌های او را توضیح دهد.

یوحنا قمیر نویسنده این مجموعه از اندیشمندان معاصر دنیای عرب است که در یک خانواده سرشناس لبنانی به دنیا آمد. خانواده او مسیحی بودند و او نیز مسیحی ماند و کشیشی عالی‌رتبه شد و لقب پدر روحانی گرفت. اما هیچ‌گاه تعصب دینی نداشت و با رویی باز با ادیان دیگر مواجه می شد؛ به طوری که خواننده این مجموعه نه تنها هیچ شاهد و قرینه‌ای از مسیحی بودن مولف پیدا نمی کند بلکه برعکس شواهد زیادی هم می تواند بیابد که در آن، نویسنده از بزرگی و عظمت اسلام و شخص پیامبر سخن گفته است. او را پل ارتباطی تفکر شرق و غرب می‌دانند. دغدغه‌های یوحنا قمیر بیشتر انسان شناختی است و برای همین عمده آثار خود را به معرفی بزرگانی اختصاص داده است که بیشتر به ساحات وجودی انسان توجه داشته‌اند.

او در این مجموعه 9 تن از متفکران مسلمان را – در کنار اخوان الصفا – انتخاب کرده، نوشته‌های آنها را خوانده و گزارشی کلی از زندگینامه و آثارشان ارائه کرده است. سپس به بازخوانی آموزه‌های فکری‌شان پرداخته و در آخر گزیده ای از متن اصلی نوشته های هر فیلسوف را هم آورده است.

یوحنا قمیر,کتاب مذهبی,کتاب فلسفی,علوم اسلامی,كتب پرفروش,رمان,روانشناسي,داستان ,كتب ناياب,دانلود کتاب,بن تخفيف,بن كتاب,ارسال رایگان کتاب, کتاب دانشگاهی,پیک کتاب,انتشار کتاب,انتشارات ,انتشارات ارشد ,انتشارات چاپ کتاب,آموزش,چاپ,آموزش زبان,آموزش زبان انگلیسی, آموزش زبان انگلیسی به کودکان, زبان انگلیسی نوزادان ,آموزش زبان کودک,نصرت,آموزش مكالمه زبان انگليسي نصرت ,آموزش نصرت ,آموزش نصرت زبان ,بانك مقالات,بانک کتاب ,بانک کتاب,بانک کتاب دانشگاهی ,برترین فروشگاه اینترنتی,ادبیات,کتب عمومی,كتب نفيس,انتشارات ,بانک کتابهای دانشگاهی,چاپ کتاب شعر,کتب زبان, کتاب کودک,فروش کتاب,چاپ کتاب,ارسال کتاب,بانک کتاب,پیک کتاب,پستی کتاب,کنکوری,چاپ و نشر,فروش آنلاین,مهندسی,عمومی,تخصصی,مرجع, کنکوری,درسی,کمک درسی,دانشگاهی,دوره دبیرستان,کتب مقطع راهنمایی,تحصیلات تکمیلی,کتب تست,ریاضی,کتب فیزیک,نجوم,علوم پایه,کتب نایاب,جزوه درسی,دانلود جزوه دانشگاهی, خرید کتاب و نرم افزار,کتب تاریخی,جهان باستان,کتب انتشارت مهتاب,نشر ابر سفید,سری کتاب کمبریج,بانک کتابهای دانشگاهی,چاپ کتاب شعر,کتب زبان, کتاب کودک,فروش کتاب,چاپ کتاب,ارسال کتاب,بانک کتاب,پیک کتاب,پستی کتاب,کنکوری,چاپ و نشر,فروش آنلاین,مهندسی,عمومی,تخصصی,مرجع ,کنکوری,درسی,کمک درسی,دانشگاهی,دوره دبیرستان,کتب مقطع راهنمایی,تحصیلات تکمیلی,کتب تست,ریاضی,کتب فیزیک,نجوم,علوم پایه,کتب نایاب,جزوه درسی,دانلود جزوه دانشگاهی, خرید کتاب و نرم افزار

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

غزالی

غزالی

یوحنا قمیر نویسنده این مجموعه از اندیشمندان معاصر دنیای عرب است که در یک خانواده سرشناس لبنانی به دنیا آمد.

2 محصولات دیگر در همان شاخه: