فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

کودک پروری در آموزه های اسلام

محصول جدید

(با تاکید بر پرورش عاطفی کودک)

جزییات بیشتر

تولید کننده
سخنکده

70,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : مليحه ربيعي گورانسراب
ویراستار / ویراستاران : دكتر ايراندخت فياض

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 67
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1394
شابك : 9786007742167
جلد : شومیز
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

فرزندان، بزرگترین ثروت زندگی والدین هستند، بزرگترین وظیفه‌ی والدین در قبال آنها این است که آنها را از طریق تربیت صحیح به آداب نیکو مجهز نمایند. پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: «اکرِمُوا أولادَکُم و أحسِنوا آدابَهُم یُغفَرلَکُم؛ فرزندان خود را گرامی بدارید و آنان را خوب تربیت کنید تا آمرزیده شوید.» برای رسیدن به این هدف، خود والدین باید اهل کتاب و مطالعه باشند تا بر اساس اطلاعات و آگاهی‌هایی که به دست می‌آورند به تربیت فرزندان خود بپردازند. متأسفانه بسیاری از اطلاعاتی که والدین بر اساس آن به تربیت کودک و فرزندان خود می‌پردازند بر اساس القائات محیطی و تعصبات والدین به آن‌ها رسیده است و باید توجه داشت که این اطلاعات ممکن است نادرست و همراه با خطا باشد.

تربیت صحیح کودک بر اساس آموزه‌های اسلام، در جامعه کنونی ایران که غرب ازطرق مختلف در صدد تخریب کانون خانواده‌ها می‌باشد و با تبلیغات سوء در صدد جایگزینی فرهنگ غربی به جای فرهنگ اسلامی –ایرانی و کشاندن جوانان به سوی روابط نامشروع و خیانت علیه همسر و فرزندان است، به شدت ضروری است و بهترین زمان برای تربیت صحیحی که فرد را قادر سازد در برابر تهاجم‌های فرهنگی دوران بزرگسالی مقابله کند، دوران کودکی است. بنابر مطالعاتی که به وسیله دانشمندان رفتارشناس و پژوهشگران تربیتی صورت گرفته، بیش‌تر نابسامانی‌ها و بزهکاری‌های رفتاری در بزرگسالان، نتیجه تربیت غلط و برخورد ناصحیح در دوران اولیّه رشد و آغاز سال‌های زندگی است. در تعالیم دین اسلام، تربیت کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و علمای دین کودکی را حساس‌ترین و سرنوشت ساز‌ترین دوره زندگی انسان دانسته‌اند که شخصیت انسان و اساس خصوصیت‌های اخلاقی وی در ابتدای کودکی خصوصاً در سنین مقدماتی عمر پی ریزی می‌شود و همه معلومات، عادت‌ها و ویژگی‌های اخلاقی که در این دوره به دست می‌آید، ریشه دار و محکم در روح کودک باقی می‌ماند. در نتیجه نباید از تربیت صحیح کودک در این دوران اولیه رشد غافل شد و آنرا به دوران بزرگسالی وی موکول نمود. برای تربیت کودک در هر جامعه‌ای ملاحظات بسیاری وجود دارد که مهم‌ترین آن زمینه‌های فرهنگی و فلسفی آن جامعه قلمداد می‌شود. از آن جا که ما در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم و کودکان ما تحت تعلیم و تربیت اسلامی در محیط خانواده و مدارس آموزش می‌بینند، ما در این کتاب قصد داریم با توجه به ساختار فرهنگی و اسلامی کشور خود به شرح و معرفی رویکرد اسلام در زمینه تربیت کودک بپردازیم.

اینکه تربیت کودک در اسلام از چه اهمیت و ضروررتی برخوردار است و اسلام چه روش‌هایی را برای تربیت کودک معرفی نموده است و در اسلام چه مراحلی برای رشد کودکی معین شده است، در این کتاب از ابعاد مختلف قابل طرح و بررسی است. ضروری می‌نماید که در پرتو تعالیم اسلامی، جایگاه و منزلت فرزندانمان را بشناسیم تا نسبت به وظایف خودمان درباره تربیت آنان بی‌اعتنا نباشیم بلکه با کسب اطلاعات و آگاهی کامل از نحوه‌ی تربیت صحیح کودک، نهایت تلاش خود را در جهت تربیت صحیح ثروت‌های معنوی زندگی خود داشته باشیم و از غرق شدن و سرگردانی نور چشمانمان در سراب خفت بار فرهنگ بیگانه جلوگیری کنیم.

در پایان از خواننده گرامی خواهشمندم از آنجا که در این کتاب همه مطالب بر اساس آیات و روایات و دستورات اخلاقی ائمه اطهار (ع) گردآوری شده‌اند، در کنار مطالعه کتاب تلاش کنید مضامین آن را در تربیت کودکان خود عملی نموده تا در آینده فرزندان شایسته‌ای تحویل اجتماع دهید که مایه افتخار و سربلندیتان باشند.

كتب مذهبي,تربيت اسلامي,تربيت ايراني.زندگي ايراني و اسلامي,كتاب خانم ربيعي,پرورش عاطفي كودك,كتاب روانشناسي,خرید کتاب, چاپ کتاب, خرید اینترنتی کتاب, کتاب رمان, کتاب دانشگاهی, مشاوره چاپ کتاب, فروش کتاب اینترنتی, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب کمک درسی, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم, خریدکتاب, فروش کتاب, چاپ کتاب, بانک کتاب,خرید کتاب, کتاب دانشگاهی, مشاوره چاپ کتاب, فروش کتاب, چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب, ارسال کتاب, بانک کتاب, فروش پستی کتاب, پیک کتاب, فروش نرم افزار, فروشگاه اینترنتی کتاب,  خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی, خرید اینترنتی کتاب, چاپ تیراژ کم, خرید کتاب,دانلود کتاب,نرم افزار درسی, فروش کتاب, چاپ کتاب,   بانک کتاب فروش کتاب, فروش نرم افزار, چاپ تیراژ کم,فروش آنلاین کتاب

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

کودک پروری در آموزه های اسلام

کودک پروری در آموزه های اسلام

(با تاکید بر پرورش عاطفی کودک)

30 محصولات دیگر در همان شاخه: