فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

زنانگی و مردانگی در مدارا با استرس

محصول جدید

كتابي مفيد براي تمامي زوجين

جزییات بیشتر

تولید کننده
سخنکده

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : مريم بهروزنژاد
صفحه آرایی و حروفچینی : امير كليني
طراح جلد : سخنكده

مشخصات محصول

موضوع : روانشناسي - زندگي مشترك - مسائل زوجين - راهكارهاي مقابله بر استرس
قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 70
نوبت چاپ : 1
سال چاپ : 1394
شمارگان : 1000
جلد : شومیز
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

اولین نظامی که در تاریخ تمدن انسان به وجود آمد و منشاء همه اصول اخلاقی و شرافت و اصالت در زندگی بشر است، نظام مادرشاهی است که از فلسفۀ عشق، یگانگی و صلح پیروی می‌کند سپس مردها صرفاً در طی یک مبارزه بسیار طولانی و دامنه‌دار توانسته‌اند بر زنها غالب شده و خود را به عنوان فرمانروا در سلسله مراتب اجتماع تثبیت کنند. در جامعه مادرشاهی اصل جهانی محبت به عناوین مختلف تظاهر کرده و در قوانین نیز وارد می‌شود، یعنی اساس آزادی و برابری جهانی مهمترین مشخصه چنین جامعه‌ای را تشکیل می‌دهد و به عکس در جامعه پدرشاهی قوانین خود ساخته انسان و تفکر منطقی و کوشش وی در تغییر دادن پدیده‌های طبیعی و تسلط بر طبیعت مورد احترام واقع می‌شود.

همچنین نگاهی تاریخی به تمدن و فرهنگ بشر نشانگر آن است که کلیه فرهنگها در زمانهای مختلف مردم را براساس جنسیت  طبقه‌بندی کرده‌اند. تمایز نقش جنسیتی معمولا بلافاصله پس از تولد شروع می‌شود یعنی از زمانی که برای کودک نام انتخاب می‌شود کودک بسته به این که پسر یا دختر باشد با او رفتارهایی که معرف رفتار مردانه یا زنانه است، برخورد می‌شود پس از آن تلقین به نرینگی  و مادینگی  در کودک تقویت می‌شود.

بسیاری از روانشناسان معتقدند که نظریات سنتی درباره نرینگی و مادینگی از لحاظ اجتماعی و روانی دستخوش تغییرات هستند تاکنون چنین مطرح شده که گویی علایق، طرز فکرها و رفتارهای مردم یا مردانه است یا زنانه، حال آن که واقع امر این است که بیشتر مردم مجموعه‌ای از ویژگیها را که هم در طبقه ویژگیهای مردانه و هم در طبقه زنانه جای می‌گیرد یک جا با هم دارند.

یونگ  بیان کرده که شکوفایی شخصیت و تفرد بایستی مهلتی را برای رشد و ابراز هر یک از دو جنسیت روانی ناخودآگاهش (آنیما  و آنیموس ) فراهم سازد چون در غیر اینصورت شخصیت او رشدی تک بعدی خواهد داشت و بخشی از دنیای درون را از تکامل باز می‌دارد...

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

زنانگی و مردانگی در مدارا با استرس

زنانگی و مردانگی در مدارا با استرس

كتابي مفيد براي تمامي زوجين

30 محصولات دیگر در همان شاخه: