فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مهارت های زندگی زناشویی

فقط آنلاین

محصول جدید

راهنمایی مناسب برای همه زوجین

جزییات بیشتر

تولید کننده
ورای دانش

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : متیو مکی، پاتریک فنینگ، کیم پالگ
مترجم/ مترجمین : شهرام محمدخانی - قدرت عابدی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 400
سال چاپ : 1393
شابك : 9786001380310
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

کتاب حاضر شامل 18 فصل است که هر فصل به يک مهارت خاص مربوط می‌شود: فصل 1: گوش دادن فصل 2: ابراز احساسات و خواسته‌های خود فصل 3: تقويت متقابل فصل 4: ارتباط سالم فصل 5: شناسايی و تغيير تحريف‌های شناختي فصل 7: حلّ مسأله فصل 8: ارزيابی و تغيير راهبردهای آزار دهنده فصل 9: مقابله با خشم فصل 10: مقابله با همسر عصبانی فصل 11: ترک موقعيّت فصل 12: شناسايی طرح‌واره‌های خود درباره‌ی همسرتان فصل 13: تلههای قديمی: ايجاد تمايز بين همسر و والدينتان فصل 14: مقابله با دفاع‌های خود فصل 15: شناسايی سيستم زناشويی خود فصل 16: مداخله در سيستم زناشويی خود فصل 17: انتظارات و قواعد فصل 18: پذيرش و تعهّد

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که ریشه‌ی بسیاری از تنش‌ها، سوء تفاهم‌ها و مشکلات زناشویی، ناتوانی زوج‌ها در برقراری ارتباط سالم و گوش دادن صادقانه به همدیگر، درگیر شدن در رفتارهای منفی و آ زار دهنده‌ی متقابل، افتادن در دام تحریف‌های شناختی و افکار منفی، ناتوانی در مذاکره و گفتوگوی سازنده برای حل مسایل زناشویی و درگیر شدن در فرایند حمله و حمله‌ی متقابل است که موجب برانگیخته شدن خشم و پرخاشگری متقابل می‌شود. زوج‌های مشکل دار به جای بیان صریح، صادقانه و محترمانهی احساسات، خواسته‌ها و نیازهای خود، یا با این خواسته‌ها حمله می‌کنند، یا آن‌ها را به شکل غیرمستقیم و ناسالم بیان می‌کنند که نه تنها به برآورده شدن این خواسته‌ها کمکی نمی‌کند، بلکه موجب تشدید تعارض نیز می‌شود.

کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی مهارت‌های زناشویی نوشته شده ‌است، با این حال، کتاب «مهارتهای زندگی زناشویی» از چند جهت با سایر کتاب‌ها متفاوت است. اوّل، تأکید آن بر آموزش مهارت‌ها و تغییر عملی است نه بر نظریه پردازی. دوّم، سبک نگارش این کتاب به گونه‌ای است که خواننده می‌تواند بدون خواندن همه‌ی فصول، فقط بر فصل‌های خاصی که متناسب با نیازهای او میباشد، متمرکز شود. هر فصل کتاب ساختار استانداردی دارد و بر آموزش یک مهارت خاص تأکید می‌کند. سوّم، مهارت‌هایی که در کتاب حاضر آموزش داده می‌شود، مهارت‌هایی است که بر اساس نتایج مطالعات علمی، تجارب بالینی و نظریه‌های زوج درمانی، از مهم‌ترین عوامل دخیل در تعارضات و مشکلات زناشویی محسوب می‌شود.

کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی منبعی عالی برای آموزش مهارت‌های ضروری برای ایجاد رابطه‌ی صمیمانه و مؤثر است. کتاب شامل مثال‌های روشن، برگه‌های فعّالیّت، و تمرین‌های سازنده برای زوج‌ها است که به آنان کمک خواهد کرد تا هر کدام از مهارت‌های آموخته شده را به خوبی درک و در عمل پیاده نمایند.

بدون تردید دوران اول زندگی مشترك به دلایل متعدد دارای حساسیت‌های زیادی است. از طرفی زوجین نسبت به روحیات هم شناخت كافی ندارند و از سوی‌دیگر خانواده‌ها هم همواره درحال ارزیابی این زندگی نوپا بر اساس ایده‌آل‌های خود كه معمولا به دلیل تعلق خاطرشان به فرزند تازه متاهل شده‌شان است، هستند.

از سمت سوم هم زن و مردی كه به تازگی تشكیل زندگی داده‌اند از تجربه كافی برای حل مشكلات برخوردار نیستند و معمولا بر آتش‌های كوچك و بزرگ پدید آمده، نفت و بنزین احساسی عمل كردن می‌ریزند و حتی همان هفته‌های اول و ماه‌های اول به این نتیجه می‌رسند كه ازدواج ما از اول اشتباه بوده است و بی‌جهت نیست كه در سه سال اول زندگی پدیده پرآسیب طلاق شكل می‌گیرد.

به همدیگر مهلت بدهیم

زندگی مشترك پهنه وسیعی از فرصت‌هاست كه زوجین با آرامش و حساب شدگی، مشكلات را پایان كار نمی‌دانند بلكه آنها را بهانه و فرصتی برای آغاز جدید می‌دانند و با همدلی و هم‌كوشی درصدد حل آنها برمی‌آیند و به هیچ وجه واقع بینی خود را قربانی ایده‌آل‌نگری نمی‌كنند.

مشكلاتمان را خودمان حل كنیم

یكی از مهارت‌های مهم در آغاز زندگی حل مسائل توسط خود زوجین است. زیرا زن و شوهر بهتر از هر كسی به موضوع آگاهی دارند و اكثر مسائل بیشتر به ....

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مهارت های زندگی زناشویی

مهارت های زندگی زناشویی

راهنمایی مناسب برای همه زوجین

8 محصولات دیگر در همان شاخه: