فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

شادکامی به همین سادگی

فقط آنلاین

محصول جدید

چه کسي تصميم مي‌گيرد که شما شاد باشيد يا نباشيد؟پاسخ اين سؤال روشن است:خود شما. آیا فكر ‌مي‌كنيد افراد شاد، مادرزاد شاد متولد شده‌اند یا این که آنها راهی پیدا کرده‌اند که دیگران از آن بی‌خبرند؟ بیکر می‌گوید: "افراد شاد در مجموع بسیار انعطاف پذیر هستند."همیشه شاد رفتار کنید. یک تحقیق جدید نشان داده است، زمانی که افراد به راحتی برون گرایانه عمل می‌کنند، نسبت به زمانی که درون‌گرانه عمل می‌کنند، احساس نشاط و سرزندگی بیشتری می‌کنند. محققان می‌گویند حتی افراد درون گرا هم می‌توانند برون گرا عمل کنند تا احساس شادی بیشتری کنند.

جزییات بیشتر

تولید کننده
گاج

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : تال بن شاهار

اطلاعات بیشتر

ما نيز راه‌كارهايي را به شما براي تمرين شاد بودن پيشنهاد مي‌كنيم

1) هرگز از پرسش کردن باز نمانیم:

هرگاه از انجام کاری دلزده و خسته شدیم از خودمان بپرسیم چگونه می توان کارهایمان را بهتر، سریعتر، ساده‌تر، آسان‌تر و سرگرم کننده‌تر انجام دهیم تا به هدف نهایی برسیم!

۲) دیگران را درک کنید :

زمانی را برای شنیدن صحبت‌های کسانی که با آن‌ها زندگی می‌کنید، در نظر بگیرید. چه افراد خانواده‌تان باشند یا هم اتاقی‌های خوابگاه دانشجویی. به هر حال شما با آن ها زندگی می کنید و باید وقتی برای آن‌ها درنظر بگیرید.در این لحظات نه تلویزیون تماشا کنید، نه با تلفن همراه صحبت کنید. لازم نیست درباره‌ي شلوغی و ترافیک خیابان صحبت کنید ، فقط شنونده باشید و اجازه دهید که حرفشان را بزنند و موضوعات شان را با شما در میان بگذارند.

۳) از رؤیا کمک بگیرید:

چشم‌هایتان راببندید و خودتان را تصور کنید که یک فرد کاملاً شاد هستید که در رابطه با دیگران هیچ مشکلی ندارید و می‌توانید مشکل آن‌ها را به راحتی حل کنید. تصور کنید فردی شما را ناراحت کرده و شما به جای این که عصبانی، ناراحت و افسرده شوید، با آرامش مشکل را حل می‌کنید‌، خوب می‌دانید که چطور باید با این مشکل برخورد نمایید.یک نفس عمیق بکشید و از خودتان بپرسید چطور می‌خواهید زندگی کنید ؟ در پاسخ خود بگویید می‌خواهم دیگران را دوست داشته باشم و دیگران هم مرا دوست داشته باشند، بعد فکر کنید که برای این خواسته‌تان چه کار کرده اید.

۴) غصه نخورید :

خودتان رابرای موضوعات بی اهمیت ناراحت نکنید. سعی کنید درباره‌ي موضوعات فکر کنید و ببینید آیا واقعاً ارزش این را دارند که خودتان و دیگران را ناراحت کنید؟ اگر پاسخ منفی بود، موضوع را فراموش کنید . اگر کمی گذشت داشته باشید، می‌توانید شادتر زندگی کنید.

۵) واقعیت را قبول کنید:

شما باید این واقعیت را بپذیرید که تنها کسی که می‌توانید تغییر دهید، خودتان هستید. اگر دوست يا همكارتان کاری کرد که به شدت ناراحت و عصبانی شدید ، خیلی سخت نگیرید و سعی نکنید او را تغییر دهید.اول خوب فکر کنید و ببینید آیا می توانید خودتان کاری کنید که این مشکل برطرف شود یا نه. اگر با دیگران اختلاف نظری داشتید که خیلی برایتان مهم بود و نمی‌توانستید شرایط را تحمل کنید، سعی کنید درباره‌ي موضوع با هم مذاکره و گفت و گو کنید. ریشه‌های مشکل را بررسی کنید و سعی کنید راه حلی پیدا کنید تا شرایط برای هر دو طرف قابل قبول باشد.

۶) الگو انتخاب کنید :

سعی کنید در زندگی‌تان یک الگو انتخاب کنید و در شرایط سخت و دشوار و تصمیم‌گیری‌های حیاتی، قبل از این که خودتان تصمیم بگیرید، اول فکرکنید که الگوی مورد نظرتان اگر در این شرایط قرار می‌گرفت، چه طور باموضوع برخورد می‌کرد و سپس سعی کنید شما هم تصمیمی شبیه او انتخاب کنید.

۷) بخوانید و بنویسید:

سعی کنید درباره‌ي شاد بودن و روش‌های شاد زندگی کردن تا می‌توانید اطلاعات به دست آورید ،کتاب بخوانید،مجلات ، مقالات و روزنامه‌های مربوط به این موضوع را مطالعه کنید و سعی کنید هر روز معلومات خود را در این باره افزایش دهید برای این که مطالب را فراموش نکنید ، یک دفتر یادداشت داشته باشید و نکاتی که به نظرتان جالب می‌آید ،یادداشت کنید و هر وقت فرصت کردید آن‌ها را مرور کنید.

شاد بودن ساده است ، اما نياز به آموزش دارد

به دليل اهميت شادي در زندگي و نياز بشر به شاد بودن و همچنين اهميت آموزش آن، انتشارات بين ‌المللي گاج، كتاب شادكامي به همين سادگي، تاليف تال‌بن‌شاهر را منتشر كرد. اين كتاب چهارمين كتاب از مجموعه كتاب‌هاي خود آفريني مي‌باشد. كتاب شادكامي به همين سادگي با تكنيك‌هايي عملي كه با علم روان‌شناسي، فلسفه و معنويت آميخته است، راهكارهايي را براي شاد زيستن به ما مي‌آموزد و ضمن كمك به رفع تشويش و نگراني ، آرامش و نشاط را براي ما به ارمغان مي آورد.

در زندگي پر از اضطراب و سراسر استرس امروز، داشتن آرامش و روحيه‌اي پرنشاط چيزي است كه بسياري آرزوي آن‌را دارند ، ولي براي دستيابي به اين هدف، تنها آرزو كافي نيست ، بلكه بايد قدم پيش نهاد و كاري كرد. آرامش و خوشبختي چيزي است كه هر كسي در هر شرايطي هم كه باشد مي‌تواند از آن بهرمند گردد . فقط كافي است يك سري اصول ساده را بدانيد و به كار ببنديد.

اگر بسياري از مردم زندگي پرنشاطي ندارند و شادي واقعي را تجربه نمي‌كنند ، تنها به اين دليل است كه نياموخته‌اند چگونه بايد به شادي برسند، زيرا شاد زيستن نياز به آموزش دارد.اين اثر، يك كتاب خود آموز است كه هر فردي مي‌تواند با استفاده از آن، تئوري هاي روان شناسي مثبت‌گرا را در زندگي شخصي خود به كار گيرد.

تال بن ‌شاهر، نويسنده‌ي نامدار و پرآوازه‌ي كتاب‌هاي روانشناسي، در اين كتاب مسيري پنجاه مرحله‌اي را پيش‌پاي شما مي‌گذارد كه در انتهاي آن به گوهري ارزشمند دست خواهيد يافت .

به عقيده‌ي نويسنده، آنچه شما در طول اين كتاب مي‌آموزيد تنها تئوري صرف نيست، بلكه نكاتي كاربردي است كه تاثيري باورنكردني بر زندگي شما خواهد گذاشت و شما را در رويارويي با موانع و مشكلات ياري خواهد كرد.در اين كتاب، تمريناتي در انتهاي هر بخش ارائه شده كه انجام آن‌ها در كيفيت و عمق يادگيري خواننده بسيار موثر است .

نكته مهم ديگر اين اثر، ترجمه اين كتاب مي‌باشد كه سعي شده سبك و سياق متن اصلي و در عين حال سادگي و شيوايي آن حفظ شود و در يافتن معادل‌هاي مناسب نهايت دقت به كار گرفته شده است.

 ۸) خنده را جدی بگیرید

در توضیح اثرات سودمند خنده می‌توان به تأثیر آن بر بهبود عملکرد رگ‌های خونی و فواید بی‌شمار خنده بر قلب اشاره کرد.این روزها‌، اگر با دقت به آدم‌هاي اطراف خود نگاه كنيد، مردمی را مي‌بينيد که غمگین اند، غصه دارند یا اگر هیچ غمی نداشته باشند، عادت کرده اند هميشه عبوس و ناراحت باشند. انگار یادشان رفته ما ایرانی‌ها ، بهانه‌های بزرگی برای شاد بودن و خندیدن نمی‌خواهیم و در فرهنگ‌مان ، ضرب المثلی نظیر خنده بر هر درد بی درمان دواست را داریم!

تحقیقات مختلفی که در سرتاسر جهان روی تأثیرات خنده بر سلامت انجام شده هم بیانگر این حقیقت است که شاید خنده واقعاً بهترین دارو باشد؛ خنده، فشارهای زندگی روزمره را کاهش می‌دهد و باعث بالا رفتن کیفیت واکنش‌ها در محیط کار می‌شود، استرس را از بین می‌برد و واکنش بدن را هنگام فشارهای عصبی تغییر می‌دهد.با این همه تنها در یک مورد است که دانشمندان در رابطه با خندیدن ، هشدار داده‌اند و آن در بیماران مبتلا به آسم است.

دانش بشری آن چنان پیشرفته شده است که برای هر عامل تأثیرگذاری بر سلامت، رشته‌ای تخصصی در نظر گرفته و به کمک آن، ابعاد مختلف قضیه را به شکلی علمی و تخصصی بررسی می‌کند. مثلاً بررسی روان‌شناختی و تن‌شناختی خنده با اسم ژلاتولوژی (gelatology) به مفهوم خنده شناسی معرفی می‌شود و پژوهشگران موضوع خنده یا ژلاتولوژیست‌ها هم می‌کوشند تا به ماهیت خنده هم پی برده و به این سؤال که چرا انسان می‌خندد ، پاسخی علمی بدهند.

آن‌ها در پژوهش‌های خود دریافته‌اند که مغز انسان چگونه یک لطیفه یا یک شوخی را می‌گیرد و خنده، چگونه می‌تواند واقعاً به صورت بهترین داروها عمل کند. این محققان دریافته‌اند که بخش قدامی یا بیرونی قسمت خاکستری رنگ مغز ، قسمتی است که یک موضوع خنده‌دار بر آن اثر می‌کند و واکنش خنده را به وجود می‌آورد.در این میان دانشمندی به نام رابرت پروواین‌، از دانشگاه مریلند در بالتیمور آمریکا، دریافته است که ما در هنگام گفت و گوهای عادی به نسبت بیشتر می‌خندیم تا با شنیدن جوک و لطیفه که گه گاه پیش می آید.

توصیه هایی برای شادی

شاد بودن آن قدر هم سخت نیست . فرهنگ باستانی ایرانیان بر اساس شاد بودن و شاد کردن پایه گذاری شده است تا انسان‌ها بتوانند قدرتمندتر و تندرست‌تر زندگی کنند.‌روان ‌شناسان می‌گویند توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا شادتر زندگی کنید:

۱) از چیزهای بسیار ساده هم می‌توان لذت برد و شاد شد. دیدن یک منظره زیبا، یک فیلم قشنگ یا یک دوست خوب هم می‌تواند انسان را شاد کند.

۲) بهترین حالت را در خودتان و در شرایط موجود اطراف‌تان پیدا کنید . هیچ کس همه چیز ندارد و هرکس اندوهی دارد که با شادی زندگی آمیخته است. هنر آن است که در شرایط سخت بخندیم.

۳) شما نمی‌توانید همه را از خود خرسند و خشنود کنید، پس اجازه ندهید انتقادها شما را نگران کنند.

۴) اجازه ندهید دیگران معیارهایتان را تعیین کنند، خودتان باشید و به چیزی که نیستید، تظاهر نکنید.

۵) کارهای سودمندی که از انجام آنها لذت می‌برید، بیشتر و بیشتر کنید.

۶) نفرت و حسادت را از خودتان دور کنید، چرا که این دو، دشمن روح شما هستند، روح شما را اندوهگین می‌کنند و هیچ اتفاق خوشی هم برایتان نمی‌افتد.

۷) علایق و دلبستگی‌های زیادی داشته باشید . اگر مسافرت دوست دارید و نمی‌توانید بروید ، سینما را امتحان کنید. کتاب‌های جدید بخوانید، به پارک بروید یا ورزش و پیاده‌روی کنید.

۸) گذشته را در گذشته رها کنید و تنها از آن پند بگیرید و به خاطر داشته باشید در صورتی که مشکلی پیش آمد، همیشه به یافتن راه حل آن فکر کنیم نه به خود مشکل.

۹) خودتان را به کارهای گوناگون سرگرم و مشغول کنید. کسی که سرش گرم باشد فرصتی برای غصه خوردن ندارد!

در آخر يادتان باشد كه مبادا خنده هایتان را برای روز مبادا نگه داريد،‌ همين لحظه روز مباداست .....

 

 

 

 

فروش آنلاین - مهندسی - عمومی - تخصصی - مرجع  - انتشارات گسترش علوم پایه - کنکوری - درسی - کمک درسی - دانشگاهی - دوره دبیرستان -  تحصیلات تکمیلی - کتب تست - ریاضی - کتب فیزیک - نجوم - علوم پایه - کتب نایاب - جزوه درسی - دانلود جزوه دانشگاهی -  خرید کتاب و نرم افزار - کتب تاریخی - جهان باستان - کتاب - سری کتاب کمبریج - بانک کتابهای دانشگاهی 

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شادکامی به همین سادگی

شادکامی به همین سادگی

چه کسي تصميم مي‌گيرد که شما شاد باشيد يا نباشيد؟پاسخ اين سؤال روشن است:خود شما. آیا فكر ‌مي‌كنيد افراد شاد، مادرزاد شاد متولد شده‌اند یا این که آنها راهی پیدا کرده‌اند که دیگران از آن بی‌خبرند؟ بیکر می‌گوید: "افراد شاد در مجموع بسیار انعطاف پذیر هستند."همیشه شاد رفتار کنید. یک تحقیق جدید نشان داده است، زمانی که افراد به راحتی برون گرایانه عمل می‌کنند، نسبت به زمانی که درون‌گرانه عمل می‌کنند، احساس نشاط و سرزندگی بیشتری می‌کنند. محققان می‌گویند حتی افراد درون گرا هم می‌توانند برون گرا عمل کنند تا احساس شادی بیشتری کنند.

30 محصولات دیگر در همان شاخه: