فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

المپیادهای شیمی آمریکا (مسابقات منطقه ای از سال 2000 تا کنون)

محصول جدید

مناسب برای تمامی دانش آموزان مقطع متوسطه علوم تجربی - علیرضاشاکری-پژمان شیرازیان

جزییات بیشتر

تولید کننده
خوشخوان

70,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : علیرضا شاکری - پژمان شیرازیان

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : دو رنگ
تعداد صفحات : 137
شابك : 9786005695618
جلد : شومیز
نوع کاغذ : تحریر

اطلاعات بیشتر

در این کتاب مجموعه سوالات المپیادهای شیمی آمریکا به همراه پاسخ آنها از سال 2000 تا کنون گردآوری شده است . هر دوره از این مجموعه شامل سوالاتی از مباحث مختلف المپیاد شیمی است . این کتاب تک جلدی و شامل 137 صفحه میباشد . گردآورندگان این کتاب آقایان علی رضا شاکری و پژمان شیرازیان می باشند.


بعد از المپیاد ریاضی، پر سابقه‌ ترین المپیاد علمی جهان، المپیاد شیمی است. اولین المپیاد شیمی در سال ۱۹۶۸ با حضور سه کشور چک­اسلواکی، لهستان و مجارستان در پراگ برگزار گردید. سالهای بعد نیز این المپیاد به میزبانی کشورهای بلوک شرق برگزار گردید که به ترتیب کشورهای لهستان، مجارستان، شوروی، بلغارستان، رومانی، مجارستان، آلمان شرقی، چک­اسلواکی، لهستان و شوروی میزبان دوره­های مختلف بودند. در سال ۱۹۸۰ اتریش به عنوان اولین کشور غربی میزبان این مسابقات بوده و کشور سوئد به عنوان دومین کشور بلوک غرب در سال ۱۹۸۲ میزبانی این مسابقات به عهده گرفت. با پیوستن کشورهای مختلف این المپیاد از حالت منطقه‌ای خارج شده و اعتباری جهانی کسب نمود. به طوری­که در بیست و دومین المپیاد جهانی شیمی که در سال ۱۹۹۰ در کشور فرانسه برگزار گردید ۳۰ کشور از سراسر جهان شرکت نموده و به رقابت علمی در زمینه­ی شیمی پرداختند. المپیاد بیست و سوم در لهستان، بیست و چهارم در آمریکا، بیست و پنجم با شرکت ۳۸ کشور در ایتالیا، بیست وششم با شرکت ۴۲ کشور در نروژ، بیست و هفتم در چین و بیست وهشتم با شرکت ۴۵ کشور در روسیه برگزار گردید. پس از آن نیز تا کنون (سال ۲۰۰۷) که چهل دوره از این آزمون برگزار گردیده است کشورهایی نظیر کانادا، آلمان، آفریقای جنوبی، یونان، تایوان، کره جنوبی و روسیه میزبانی آن را به عهده داشته­اند. ایران در آخرین المپیاد شیمی برگزار شده در روسیه به مقام دهم دست یافت اما در سال­های بسیاری جز ء ۵ کشور برتر این رقابت­ها بوده است.

هدف از برگزاری این مسابقات تبادل اطلاعات بین کشورهای مختلف و سنجش میزان دانش واستعدادهای جوانان سراسر جهان در رشته شیمی در قالب یک رقابت سالم و دوستانه می‌باشد. تهیه سؤالات به عهده کشور میزبان بوده و کمیته‌ای علمی از کشور میزبان سؤالات را در دو بخش عملی و تئوری طراحی می‌نمایند. همچنین این کمیته دفترچه‌ای تحت عنوان دفترچه راهنما حاوی تعدادی سؤال در زمینه‌های مختلف علم شیمی و پاسخ آنها تدارک دیده و به منظور آشنایی کشورهای شرکت کننده با سطح سؤالات المپیاد آن سال برای هر کشور ارسال می‌نماید. لازم به ذکر است که کشورهایی که تمایل به شرکت در المپیاد جهانی و اعزام تیم دانش آموزی به این مسابقات را دارند، بایستی هر ساله دو نفر نماینده را به عنوان و به منظور آشنایی با نحوه برگزرای مسابقات به کشور میزبان بفرستند، البته از دوره بیست و پنجم این نظارت برای دو سال متوالی انجام می‌شود. حضور این نمایندگان به منزله مجوز شرکت در مسابقات می‌باشد. سؤالات مسابقه روز قبل از مسابقه ابتدا در حضور داوران یعنی سرپرستان تیمها مطرح شده و پس از شنیدن اظهار نظرهای آنها، اصلاح و بارم بندی شده به تصویب نهایی می‌رسند. پس از تصویب سؤالات برای ترجمه به زبان هر کشور در اختیار سرپرست اول تیم اعزامی آن کشور که در هیأت داوران نیز حق رأی دارد، قرار می‌گیرد و سرپرست موظف است سؤالات ترجمه شده را تا ۴ ساعت قبل از شروع مسابقه پاک­نویس شده در اختیار رئیس کمیته برگزاری قرار دهد. محل اقامت سرپرست‌ها با محل اقامت تیم فاصله زیادی داشته و ارتباط تلفنی مابین این دو محل امکان­پذیر نیست.

سؤالات در زمینه‌های مختلف علم شیمی از جمله شیمی آلی، معدنی، تجزیه، بیوشیمی، پلیمر و شیمی فیزیک می‌باشد. امتحان عملی ۴۰ درصد از امتیاز کل را به خود اختصاص داده و مدت آن ۵ ساعت می‌باشد. امتحان تئوری نیز که ۶۰ درصد امتیاز کل را به خود اختصاص می‌دهد در ۵ ساعت برگزار می‌شود. بعد از تصحیح اوراق یک روز قبل از مراسم پایانی هیأت داوران در مورد مدالها تصمیم گیری می‌نماید. طبق مقررات به ۸ درصد از کل شرکت کنندگان مدال طلا، ۲۰ درصد مدال نقره و ۳۰ درصد مدال برنز تعلق می‌گیرد.

مزایای قبولی در المپیاد شیمی

قبولی در دانشگاه و رشته­ی دلخواه برای مدال­های طلا
معافیت از خدمت سربازی برای دارندگان مدال طلای کشوری
به دست آوردن امتیاز ورودی در آیین نامه­ی نخبگان برای دارندگان مدال
استفاده از ۱۵ الی ۲۰ درصد تراز برای شرکت در کنکور برای دارندگان مدال­های نقره و برنز

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

المپیاد شیمی,دانلود سوال المپیاد,دانلود سوال المپیاد,شیمی آمریکا,دانلود نمونه سوال المپیاد,شیمی,سوالات المپیاد شیمی, نمونه سوال المپیاد نمونه سوال المپیاد,شیمی نمونه سوال المپیاد,شیمی آمریکا,شیمی مقطع متوسطه,کنکور شیمی آمریکا,المپیاد شیمی نشر خوشخوان

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

المپیادهای شیمی آمریکا (مسابقات منطقه ای از سال 2000 تا کنون)

المپیادهای شیمی آمریکا (مسابقات منطقه ای از سال 2000 تا کنون)

مناسب برای تمامی دانش آموزان مقطع متوسطه علوم تجربی - علیرضاشاکری-پژمان شیرازیان

30 محصولات دیگر در همان شاخه: